10 Bankanın Günlük Para Çekme Limiti

bankaların para çekme limiti

ATM’den günlük para çekme limiti bankadan bankaya göre farklılık gösteriyor. Kartsız para çekme işlemi yapılan ATM’ler olsa da bu işlem belirlenen limit kadar yapılabiliyor. Daha fazla para çekmek istediğinizde ise komisyon alınabiliyor. İşte bankaların ATM günlük para çekme limitleri.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Türkiye’nin büyük bankaları arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası devlet Bankası’dır. Ziraat Bankası’nden 1.500 TL üzerinde para çekmek istediğinizde bu işlem için bir miktar komisyon alınmaktadır. Ziraat Bankası’ndan para çeken emekliler için ise limit sınırlanması bulunmamaktadır.

Kart kullanmadan Ziraat Bankası ATM’den günlük para çekme limiti 500 TL’dir. Eğer kartsız para yatırma işlemi yapmak isterseniz bu işlem için belirlenen limit ise 20.000 TL’dir.

Ziraat Bankası para çekme limiti konusunda müşteri gruplarına göre farklı sınırlar belirlemiştir. Örneğin çiftçiler destekleme ödemeleri için para çekme limiti 5.000 TL’ye kadar olabilir.

İş Bankası

İş Bankası Türkiye’de pek çok ilde şubesi olan bankalardan biridir. İş Bankası günlük para çekme limiti için belirlenen tutar ise 1.500 TL’dir. İş Bankası ATM’den Daha fazla para çekmek istediğinizde ise bir miktar komisyon alınacaktır.

Garanti Bankası

Para çekmek için bankada sıra beklemek yerine Garanti Paramatikler’i tercih edebilirsiniz. Garanti ATM günlük para çekme limiti için belirlenen tutar ise 2.000 TL’dir. Daha fazla para çekmek isterseniz bu işlem için komisyon alınmaktadır. Maestro Kart ya da Electron Kart sahibi olan müşteriler maaşını çekmek için Garanti Paramatikler’i tercih ettiklerinde para çekme limiti 2.000 TL’dir.

Akbank

Akbank ATM’den günlük para çekme limiti kullanılan kart tipine göre farklılık göstermektedir. Akbank Neo kart sahipleri için belirlenen limit 1.500 TL’dir. Akbank Neo Meo Kart kullananlar için limit 250 TL, Akbank Neo Birebir kart para çekme limiti 2.000 TL, Akbank Neo Busines kart sahipleri için belirlenen limit 4.000 TL’dir. ATM günlük para çekme limiti Akbank için kullandığınız kart çeşidine göre değişebilir.

Denizbank

Denizbank ATM’den para çekme limiti 1990 TL’dir. Eğer Denizbank müşterisi değilseniz para çekme limiti 49 TL’dir.

Denizbank müşterileri için ATM’den fastPay ile para çekme limiti bulunmaktadır. İşlem başına belirlenen bu limit 1000 TL/ günlük limit ise 1.990 TL olarak belirlenmiştir. Eğer Denizbank müşterisi değilseniz bu durumda işlem başına belirlenen limit 490 TL /  günlük limit 1.990 TL olmaktadır.

DenizBank ATM’lerini para yatırma işlemi için de kullanabilirsiniz. Denizbank para yatırma limiti günlük olarak toplamda 19.990 TL’ye kadar kartsız para yatırmanıza imkan vermektedir. İsterseniz kredi kartına da ödeme işlemi de yapabilirsiniz.

QNB Finansbank

QNB Finansbank ATM para çekme limiti için belirlenen tutar 1.500 TL’dir. Bu tutardan daha fazla para çekmek isterseniz bir miktar komisyon alınacaktır.

Halkbank

Halkbank para çekme limiti 1.000 TL’dir. Bu tutar ATM’den günlük para çekme limiti olarak belirlenmiştir. Daha fazla para çekerseniz komisyon alınacaktır.

Yapı Kredi

Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Bankası’nın bireysel müşterisiyseniz bu durumda limit 3.500 TL’ye kadar yükselmektedir. Yapı Kredi şirket müşterisiyseniz limit 5.000 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Ardıç Paketi üyesi olanlar ise 2 kat günlük para çekme limitine sahip olarak işlem yapabilirler.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM’den günlük para çekme limiti olarak 1.000 TL limit belirlenmiştir. TEB müşteri grubuna göre para çekme limitinde farklılık olmaktadır.

TEB ATM’lerinden kartsız olarak hesaba para yatırma işlemi yapılabilir. Kartsız para yatırma işlemi yapmak isteyenler için günlük müşteri limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir. Kart kullanarak yapacağınız işlem için belirlenen günlük para yatırma limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk para çekme limiti 1.500 TL olsa da müşteri grubuna göre para çekme limiti değişiklik gösterebilir. Kuveyt Türk’te işlem hacmi yüksek olan bir müşteri iseniz bankayla iletişime geçerek limiti 3.000 TL’ye kadar yükseltmek mümkündür.

Günlük Para Çekme Limiti Arttırma

Para çekme işlemi yaptığınız bankanıza para çekme limitinizi yükseltmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanızın şubesine giderek ATM’den para çekme limitinin yükseltilmesini isteyebilirsiniz. Banka başvurunuzu değerlendirdikten sonra günlük para çekme limiti değiştirme işleminizi işleme koyabilir. Bankanın müşteri tipine göre talebiniz onaylanabilir ya da red cevabı alabilir.

Bazı bankalar limit arttırma talebini ATM aracılığı ile de almaktadır. Limit artırımı ile ilgili olan menüleri takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın