18 Yaşından Küçükler İçin Banka Hesabı Önerileri

akbank-18-yas-alti

18 Yaşından Küçükler İçin Önerileri : İş Bankası İlk İmza, Garanti Bankası Harçlık Hesabı ile 18 yaşından küçüklere banka kartı verilmektedir. 18 yaş altı banka hesabı açma için velinizle bankanın şubesine gitmelisiniz. banka hesabı açılan ve banka kartı verilen hesapları yazımızda açıkladık.

Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaşından küçüklere banka hesabı açılır mı öncelikle bu soruya yanıt verelim. 18 yaşından küçük olanlar için banka hesabı açılabilir. 18 yaşından küçüklere hesap açılan bankaları tercih ederseniz kolaylıkla hesap açtırabilirsiniz.

18 yaşından küçüklere banka hesabı açma mümkündür. 18 yaşından küçüklerin banka hesabı açması için, bankalar veli ile şubeye gelinmesini istiyor. Yani velinizle beraber hangi bankadan hesap açtırmak istiyorsanız o bankanın şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz. Hesap açtırma işlemi için nüfus cüzdanı gereklidir.

18 yaşından küçükler banka hesabına para yatırabilir mi, evet elbette yatırabilir. Biriktirdiğiniz paranızı banka hesabında saklayabilirsiniz. Banka kartınızı alışverişlerde kullanmanız mümkündür. Hesap hareketlerinizi inceleyerek nerelere harcama yapıldığını da görüntüleyebilirsiniz.

Bankalar, 18 yaşından küçükler için banka hesabı açıldığında bazı fırsatlar da sunmaktadır. İşte 18 yaş altı banka hesabı açılabilen bankalar.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

is-bankasi-ilk-imza

18 yaş altı banka hesabı açtırma işlemi için İş Bankası’nı tercih edebilirsiniz. İş Bankası İlk İmza Banka Hesabı 12 – 18 yaş arasındaki bireylerin kullanabileceği bir hesaptır. İş Bankası bu hizmeti 1987 yılında itibaren vermeye devam etmektedir.

İlk İmza hesabı nasıl açılır diyorsanız velinizle herhangi bir İş Bankası şubesine giderek hesap açtırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk İmza Hesabı 18 yaşından küçük olan bireyin adına açılacaktır.

İş Bankası İlk İmza Hesabı açtırdıktan sonra bankacılık işlemlerinizde kullanmak üzere bir banka kartı sahibi olursunuz. Sahip olduğunuz bu kart ile alışveriş yapabilir, ATM’den işlem yapabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinizi İlk İmza Hesabınız ile kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz yatırım fonu alabilir satabilirsiniz.

Garanti Harçlık Hesabı

garanti-bankasi-18-yas-alti

Garanti Bankası 15-25 yaş aralığında bulunan kişilere hesap açma imkanı vermektedir. 18 yaş altı banka hesabı açma Garanti Bankası şubesinden yapılabilir. Eğer 18 yaşından büyükseniz kendiniz nüfus cüzdanınızla Garanti Bankası’na giderek hesap açtırabilirsiniz. 18 yaşından küçükseniz velinizle birlikte Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

Sahip olacağınız kart MasterCard olduğu için internetten yapacağınız alışverişlerin ödemesinde kartınızı kullanabilirsiniz. Hesap sahibi olarak 25 yaşını geçinceye kadar bu hesap için hesap işletim ücreti alınamayacaktır.

Garantş Bankası 18 yaş altı banka hesabı açtırdıktan sonra sahip olacağınız kartınız Bonus Kart’tır. Bu nedenle yapacağınız alışverişlerle bonus puan kazanırsınız.

Vakıfbank Junior

vakifbank-junior

Vakıfbank Junior hesap 18 yaş altı banka hesabı açmak isteyenler için uygundur. Velinizle beraber Vakıfbank şubesine giderek Vakıfbank Junior başvurusu ile banka hesabı açtırabilirsiniz. Bankada hesabı açıldıktan sonra Junior ile 18 yaşından küçük olan kişiye banka hesap kartı verilmektedir. Banka kartınızla tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca banka kartınızla alışveriş de yapabilirsiniz.

Vakıfbank Junior banka hesabı için hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Akbank Exi26

akbank-18-yas-alti

Akbank yaşı 16 veya 17 olan genç bireyler için Neo Exi26 Hesabı açma imkanı veriyor. 18 yaş altı banka hesabı açma Akbank şubesinden velinizle birlikte yapılabilir. Sahip olacağınız banka kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Banka kartınızla hesabınıza para yatırabilirsiniz, nakit para çekebilirsiniz. Kartınızı kullanarak alışveriş yaparsanız, bu alışverişlerinizle chip-para kazanabilirsiniz.

Akbank’tan açtıracağınız bu hesap için 15 TL hesap işletim ücreti alınmaktadır.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Bireysel Banka Hesabı Nasıl Açılır? 20 Aralık 2016

Bir cevap yazın