18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri

18-yas-alti-kredi-karti

18 Yaşından Küçüklere Veren Bankalar Hangileri : Yaşı 18’den küçükler kredi kartı kullanabilir. İş Bankası İlk İmza Hesabı, junior kart gibi bankalara giderek kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz. 18 yaşından büyük olanlar için pek çok banka kredi kartı verse de 18 yaşından küçük olanlar için sınırlı seçenek bulunmaktadır. İşte 18 yaşından küçük olanlar için kredi kartı veren bankalar.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalardan hesap açabilmek için yasal olarak sınırı uygulanmaktadır. Bazı bankalar 18 yaşından küçüklere de kredi kartı kullandırmaktadır. 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar ve uygulamaları ise şu şekildedir;

-Garanti Bankası
-Yapı Kredi
-Odeabank
-Finansbank
-Halkbank
-Ziraat Bankası ( Genç Kart)
-Akbank (Genç Hesap)

İş Bankası İlk İmza Hesabı

İş Bankası 1987 yılında uygulamaya başladığı ilk imza hesabıyla 12 yaşını dolduran kişilere kredi kartı vermektedir. Kredi kartı başvurusu ve hesap açımı için velinizle birlikte bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Hesabı açarken velinizle bankaya gitmenizin ardından, bundan sonraki tüm işlemlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Hesabınız açıldıktan sonra ATM’ler üzerinden işlemlerinizi yapabilir, taksitli alışverişler yapmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası İlk İmza hesabı açtırmak istiyorsanız bankanın şubesine gidebilirsiniz.

Vakıfbank Junior Hesap

Vakıfbank, 18 yaş altı bireyler içinkredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bankaya anne ve babanız ile birlikte giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka tarafından kredi kartıyla birlikte banka hesabına bağlı bankamatikte verilmektedir. Hesabınızın açılmasıyla birlikte alışverişlerinizi yapabilir ayrıca yatırım fonu işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Jonior Hesap başvurusu yapmak için Vakıfbank Şubesi’ne gidebilirsiniz.

Akbank Exi 26

Akbank tarafından 16 ve 17 yaşında olan kişiler için Neo Exi26 hesabı açılmaktadır. Tüm banka kartlarında olduğu gibi bu kartlarla da ATM’ler üzerinden para çekimi yapabilirsiniz. Para yatırma işleminin yanı sıra havale ve EFT gibi para transfer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank’ın sunduğu bu uygulamaya başvuruda bulunmak için veliniz ve kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın Akbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

18 yaşından küçük olanlar için kredi kartı veren bankalar bu şekildedir. 18 yaşından küçük olanlar kredi kartı sahibi olmak istiyorlarsa bankanın istediği koşulları sağlamalıdırlar.

Kredi kartı kullanımında dikkatli davranmak gerekiyor. İnternet bankacılığı kullanarak hesap özetinizi görüntüleyebilirsiniz. Ödemelerinizi zamanında ve tutarında yapmanız önerilir. Aksi durumda kredi kartı kullanmak sizi zor duruma düşürebilir. Kontrollü ve gerektiğinde harcama yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu yazı sizi kredi kartı alma konusunda teşvik etmez. Kredi kartı almak ya da almamak sizin tercihinizdir. Kredi kartını kontrollü kullanmanız tavsiye edilir.

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapabilirim? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster