18 Yaşını Doldurmadan Kredi Kartı Alınır Mı?

18-yasindan-kucukler-kredi-karti

18 Yaşını Doldurmadan Alınır Mı? : 18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır soru su 18 yaşını doldurmadan kredi kartı kullanımı hakkında merak edilen bir sorudur. 18 yaşını geçmeden, alışverişlerde yapılan harcamaları kredi kartı ile ödemek isteyenler kredi kartı alabilir mi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı oldukça yaygın olarak kullanılan markette, mağazada, akaryakıtta, fatura ödemelerinde ve daha pek çok yerde kullanılıyor. Özellikle kredi kartı kampanyaları nedeniyle kredi kartı kullanmak daha avantajlı geliyor. Kredi kartına olan taksit sayıları, harcamalardan kazanılan para puanlar, taksit erteleme seçenekleri gibi kredi kartına özel kampanyalar bulunuyor. Sahip olacağınız kredi kartına göre özellikler de farklılık gösteriyor.

Bankalar kredi kartı verirken kart vereceği kişi hakkında bir değerlendirme yapmaktadır. Kart verilecek kişinin kredi notu, yaşı, gelir durumu, kredi ya da kredi borçları gibi pek çok faktör değerlendiriliyor. Peki kredi kartı almak isteyen kişi henüz 18 yaşını doldurmadıysa yine de kredi kartı alabilir mi bakalım.

18 Yaşını Doldurmadan Kredi Kartı Alınır Mı?

Bankalar kredi kartı vereceği kişi için bir inceleme yapmaktadır. Bu inceleme konularından biri de kart sahibinin yaşıdır. Kart sahibi olacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Kredi kartı yaş sınırı olan 18 yaşını henüz doldurmayan birey bankaların sunduğu hizmetlerin tamamından faydalanamıyor.

18 yaşını doldurmuş olmak kredi kartı için aranan şartlar arasında yer alıyor. 18 yaşını doldurmamış bir kredi kartı başvurusu yaparsa başvuru sonucu olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler 18 yaşını doldurmalıdır. Kredi kartı sahibi olmak için 18 yaşını doldurmak için gerekli süreyi beklemelidir. Kredi kartı alabilmek için yeterli gelire de sahip olmak gerekiyor. Sonrasında kredi kartı almak için başvuru yapabilirler.

Yani kredi kartı verilmemektedir. Ancak bazı bankaların 18 yaşını geçmemiş olanlar için özel olarak hazırlanan kredi kartları bulunmaktadır.

18 Yaşından Küçükler İçin Kredi Kartı Var Mı?

kullanıma bazı bankalar imkan verebiliyor. Mesela İŞ Bankası 18 yaşından küçük olanların kullanımına uygun bir karttır. Ancak bu kart diğer kredi kartlarından farklıdır. İş Bankası için önceden para yüklemesiniz ve harcamalarınızı yüklediğiniz para kadar yapabilirsiniz.

Yani 18 yaşından küçük olanlar için özel olarak sunulan bu kartlar diğer kredi kartlarının sağladığı tüm özellikleri sunmuyor.

18 yaşından küçükler için sunulan kredi kartına gerekli şartları sağladığınızda kredi kartı almak için başvuru yapabilirsiniz.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın