2. El Taşıt Kredisini En Uygun Veren Bankalar

2-el-araba-alirken

Kredisini En Uygun Veren Bankalar: 2. el araba,araç,otomobil yani taşıt almak isteyenler en uygun faiz oranıyla veren bankaları araştırıyorlar. Bankalar pek çok türde kredi vermektedir. Bu kredilerden biri de 2. El dir. Bankalar hem 0 km araçlar için hem de 2. El araçların alımı için kredi vermektedir. Bankaların vade süresi ve 2. El taşıt kredisi faiz oranları farklılık göstermektedir. Bazı bankalar 2. El olarak alınacak olan araçlar için yarı değerine kadar kredi vermektedir. Bazı bankalar ise 2. El aracın değerinin %75 oranına kadar kredi verebilmektedir.

En Uygun 2. El Taşıt Kredisini Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar 2. El araçlar için kredi almak isteyenlerden belirli belgeleri hazırlamalarını ve aradığı şartlara uygunluk göstermesini bekliyor. Kredi alacak kişiler için kredi notu ve kara liste konusu önem kazanmaktadır. Eğer 2. El taşıt kredisi için başvuruda bulunacaksanız öncelikle bankaların kara liste adı verilen yerde bulunmamanız gerekiyor. Yine kredi notunuzun da kredi almak için yeterli olması gerekiyor. Alınması planlanan aracın ise rehinli olmaması gerekmektedir. Ayrıca aracın ceza kaydının olmaması kredi verilmesi için aranan koşullar arasında yer alıyor. Bu şartların dışında bankalar 2. El taşıt kredisi vermek için sizden bazı belgeleri isteyecektir. Bu belgeleri ve aranan şartları sağladıktan sonra 2. El taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi

 • Alınması planlanan 2. El otomobil için 03-36 ay vade seçeneği ile kredi alınması planlanıyprsa aracın yaşı en fazla 8 olabilir. Eğer 37-48 ay vade ile 2. El taşıt kredisi alınmak isteniyorsa aracın yaşı en fazla 5 olabilir.
 • Aracın kasko değeri 50.000 TL’den daha fazla ise bedelin 50.000 TL’ye kadar olan tutarı için Vakıfbank %70 oranında kredi kullandırımı yapmaya izin vermektedir. 50.000 TL’yi geçen bölümü için ise Vakıfbank bu bölüm için %50 oranında 2. El taşıt kredisi vermektedir.
 • El taşıt kredisi belirli ve düzenli geliri olan kişilerin kullanımına uygundur.
 • Araç rehni Vakıfbank tarafından teminat olarak alınmaktadır.

Garanti 2. El Taşıt Kredisi

 • 48 aya varan vade seçeneği ile 2. El taşıt kredisi verilmektedir.
 • el olarak alınacak taşıtlar için 10 yaşına kadar olan araçlar kredilendirilmektedir. Ayrıca kefil olması gerekmektedir.
 • Teminat olarak alınacak olan araç gösterilebilmektedir.

İng Bank 2. El Taşıt Kredisi

 • el olarak alınacak, 8 yaşına kadar olan araçlar için geçerli bir kredidir.
 • Faiz oranı 3-6 ay için %0,99 olarak uygulanmaktadır. 9-48 ay vade ile alınacak 2. El taşıt kredisine %1,44 faiz oranı uygulanır.
 • Teminat olarak alınması planlanan araç gösterilebilmektedir.
 • Kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu ücret kredi tutarının %0,5 oranı kadar alınmaktadır.
 • Kefil şartı aranmamaktadır.

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi

 • Halkbank 2. El taşıt kredisi vereceği aracın yaşının en fazla 5 olması sınırını koymuştur.
 • İkinci el alınacak araç için kredi kullandırım oranı araca göre farklılık gösterebilmektedir. Aracın kasko değeri ile kredi kullandırımı belirlenir.
 • Kredi kullandırım oranları yeni yani 0 km olan araçlar ile 2. El araçlar için aynıdır.
 • İkinci el araçların kredi başvurusu için araç ruhsatı gerekmektedir.

Yapıkredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredi 2. El taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.45’tir. 48 aya varan vade seçeneği bulunmaktadır.

Kredi almadan önce gelir durumunuzu gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bankalar genellikle kredi verirken düzenli bir geliri olan kişilere kredi vermektedir. Bu nedenle de gelir belgesi istemektedir. Aracınıza banka teminat koyduğu için ödemenizi yapamamanız halinde arabanız elinizden alınacaktır. Geciken ve ödemesi yapılmayan borçlar için bir de gecikme faizi uygulanmaktadır. Eğer krediyi ödeyecek kadar düzenli bir geliriniz varsa paranızı biriktirerek bir süre bekledikten sonra arabanızı alabilirsiniz. Bankadan araç almak içim çektiğiniz krediden daha fazlasını bankaya ödemek zorundasınız. Bunun yerine paranızı kendiniz biriktirip arabanızı alırsanız faizsiz, borçsuz, daha fazla para ödemeden istediğiniz arabayı alabilirsiniz. Tercih etmeniz gereken ve önerilen yol budur. Bu nedenle arabanız için paranızı kendiniz biriktirin ve faiz oranını ödemeden bu parayı kar edin.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. 55cemcan
  13 Haziran 2016

Bir cevap yazın