2019 Yılı Güncel En Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi

Kredi ihtiyacı duyanların sorduğu en temel soru “hangi bankalar en kolay kredi veriyor” sorusudur. Gerçekten bankalar, uyguladıkları kredi politikaları nedeniyle zaman zaman kredi imkanı sağlamada güçlük çıkarabilmektedirler. Özellikle kredi için gelir belgesi, kefil, yüksek kredi notu gibi şartların sıkı uygulandığı dönemlerde kredi almak zor olmaktadır. Nitekim günümüzde döviz kurlarında meydana gelen hızlı artışla birlikte bankalar ekonomik gidişatı doğru analiz etmek ve kredi riski yaşamamak için krediler konusunda sıkı davranmaya başlamış durumdadır. Bu durum kredi almak isteyenleri gelir belgesiz kefilsiz kredi arayışına girmenin yanında aynı zamanda kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sağlayan bankaları araştırmaya sevk etmiştir.

Bu yazımızda en kolay kredi veren bankalar 2019 yılı için hangileri olabileceği sorusuna yanıt arayacağız.

KOLAY KREDİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 4 ÖNEMLİ KONU

Kolay kredi başvurusu için temel olarak bilmeniz gereken bir takım önemli konular bulunmaktadır. Bu konuları şu şekilde sıralayalım:

Kolay Kredi Veren Bankalar Neden Önemlidir?

Kolay kredi veren bankalar, kredi konusunda formalite uygulayarak kredi ihtiyacı içinde olanları uzun süre bekletmek ya da evrak işleriyle uğraştırmak durumunda bırakmamaktadır. Bu bankalar kredi şartlarını esnek tutarak kredi talep eden kişiye uygun koşulda kredi imkanı sağlamaktadır. Örneğin kolay kredi veren bankalar, gelir belgesiz kefilsiz kredi verdiği gibi kara listede bulunan kişiye ya da kredi notu düşük olanlara kredi olanağı sağlayabilmektedir. Nitekim aşağıda yer vereceğimiz bankalar, kredi için evrak ya da kefil talep etmemektedir.

Kolay Kredi Veren Bankaları Nasıl Tespit Edebilirim?

Formalitesiz anında kredi almak isteyen kişiler için kolay kredi veren bankalar, en pratik çözüm yolu olmaktadır. Peki hangi bankanın kolay kredi imkanı sağladığını nasıl tespit edeceksiniz?

Kolay kredi için bankaların kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz. Bunun için bankaların resmi internet sitesini günlük olarak kontrol edebileceğiniz gibi bankaların kampanya mesajlarının cep telefonunuza gelmesine izin verebilirsiniz. Bu izin için bankanın en yakın şubesine gidebilir veya bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kolay Kredi İçin Şubeye Gitmeden İnternetten Kredi Veren Bankaları Tercih Edin

Son yıllarda şubesiz bankacılık yaygın bir hal almaya başladı. Bu sayede bankalar, bankacılık hizmetlerini internet üzerinden vererek şube ve personel maliyetlerini de azaltmaya başladır. Bankacılık maliyetlerinin düşmesi ile birlikte bankalar daha kolay kredi olanağı sağlamaya başladı. Dolayısıyla uygun koşulda kredi almak için öncelikle bankaların şubesiz bankacılık hizmeti verdikleri resmi internet sayfalarını ziyaret etmelisiniz. Örneğin CEBTETEB, enpara.com… gibi.

Kolay Kredi Veren Bankaların Kredi Özellikleri

Bankalar uygun koşulda kredi imkanı sağlasalar da kolay krediler diğer ihtiyaç kredilerine göre daha düşük limitli tutulmaktadır. Bu nedenle bu bankalara kredi başvurusu yaparken yüksek limitli kredi beklentiniz olmamalıdır. Bu bankaların sunduğu kredilerin limitleri genellikle 5.000 TL ila 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kolay kredi imkanı sağlayan bankalar, kredi şartlarında esneklik sağlasalar da bankaların beklentisi alınan kredinin faiziyle birlikte geri ödenmesidir. Dolayısıyla kredi geri ödeyebilecek ekonomik gücünüzün olduğunu ispatlamanız gerekmektedir.

KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR GÜNCEL LİSTESİ

Kolay kredi veren bankalar listesine baktığımızda şubesiz bankacılık hizmeti veren bankaların ön plana çıktığını görüyoruz. Ayrıca şubesiz bankacılık hizmeti veren bu bankaların kredi başvurusu için kefil ve evrak istememektedir.

Kolay kredi veren 5 bankayı şu şekilde sıralayabiliriz:

CEBTETEB Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın kuruluşu olan CEBTETEB, internet üzerinden şubesiz bankacılık hizmeti vermektedir. 36 ay vadeli sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi için evrak istemediği gibi kefil de istememektedir. Kredi limiti 10.000 TL’dir.

Enpara.com Maaş Bordrosuz Kefilsiz Kredi

Finansbank’ın iştiraki ile kurulan ve ülkemizin ilk dijital bankalarından biri olan enpara.com, kolay kredi veren bankalar arasında ön plana çıkmaktadır. İhtiyaç kredisi şeklinde sunduğu kredi için maaş bordrosu gibi evrak istemediği gibi kefil de istememektedir. Sunulan kredi limiti 20.000 TL’dir.

Finansbank gelir belgesiz kefilsiz 35.000 TL kredi kampanyası hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

ING Bank E-Kredi

ING Bank da kefilsiz kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. Bu yönüyle kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. ING Bank, normalde bu kredi talebinde gelir belgesi istememekle birlikte ihtiyaç duyması halinde gelir belgesi isteyebilmektedir.

Aktifbank N Kolay Kredi 

Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi denilince akla ilk gelen bankalarda biri olan Aktifbank, kampanyada kullandığı slogan gibi “en kolay” krediyi sağlayan bankalardan biridir. Üstelik Aktifbank kredi notu düşük olsa bile kredi talebini hemen reddetmemektedir. Dolayısıyla kredi notu düşük olanlara da Aktifbank kredi imkanı sağlamaktadır.

Odeabank Kredi Notu Düşük Olana ve Kara Listede Bulunana Kredi

Kredi notunun düşük olması ya da kara listede bulunulması Odeabank için ikinci plandadır. Çünkü Odeabank, öncelikle alınan kredinin geri ödenip ödenmeyeceğine bakmaktadır. Eğer kişi mevcut geliri ile aldığı krediyi ödeyebilecek durumdaysa kredi notu düşük olsa ya da kara listede bulunulsa bile ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hakkında Önemli Hatırlatma

Bankaların uyguladıkları kredi politikaları ekonomik gidişata göre zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce bankanın kredi şartlarını tekrar gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca kredi notunun yüksek olması ve gelirinizin almak istediğiniz krediyi karşılayabilecek düzeyde bulunması daha rahat kredi alabilmenize imkan sağlayacağını unutmamalısnız.

İlginizi Çekebilir: Bankalar dışında kredi alabileceğiniz kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi edinmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın