Kredi Kartı Borç Ödeme ATM’den Nasıl Yapılır?

atmden-borc-odeme

Kredi Kartı ATM’den Nasıl Yapılır? : Kredi kartı borcu ödeme bankamatikten yapılabilir. ödeme ATM’den kolay bir şekilde yapılabilir ve borçlarınızın taksidini geciktirmeden ödemiş olursunuz. Kredi kartı borç ödemesi zamanında ve tutarında yapılmadığında kart sahibine ileride sorun çıkarabilir. Bu nedenle isterseniz ATM’den isterseniz şubeden isterseniz internet şubesinden kredi kartı taksitlerinizin ödemesini zamanında yapmanız önerilir. Yazımızda ATM’den kredi kartı borcu ödeme işleminizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

ATM’Den Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunuzu ödemek için kredi kartını kullandığınız bankanın ATM’sinden ödeme işlemi yapmanız sizin için faydalı olabilir. Ayrıca ödeme işlemi yapacağınız ATM’nin para yatırma işlemine uygun olduğuna dikkat edin. Bazı bankamatikler yalnızca para çekme işlevine uygun olarak tasarlanmıştır. Bazı ATM’lerden hem para çekebilir hem de para yatırabilirsiniz. Eğer nakit olarak para yatıracaksanız bu özelliğe dikkat edin.

Kredi kartı işleminizi gerçekleştirmek için uygun ATM’yi seçtikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz.

 1. Kartınızı ATM’ye yerleştirip taktıktan sonra şifrenizi girin.
 2. Ekrandaki ana menüden Kredi Kartı Borç ödeme seçeneğini işaretleyin.
 3. Sonrasında ödemeyi Hesaptan mı yoksa Nakit Ödeme şeklinde mi yapacaksınız buna göre seçiminizi yapın.
 4. Ekstre tipinize göre ödeme türünü seçmeniz gerekebilir. Türk Lirası ya da USD cinsinden ödeme işleminizi yapabilirsiniz.
 5. Kartınıza yapmanız gereken ödeme tutarı ekranda görülecektir. Ödeme işlemine devam etmek amacıyla DEVAM seçeneğini işaretleyin.
 6. Seçiminiz Hesaptan Ödeme ise bu durumda borcunuzu ödemek için hangi hesabınızı kullanacağınız seçin. Sonrasında ne kadar ödeme yapmak istediğinizi belirlemenizin ardından Devam tuşuna basabilirsiniz.
 7. Eğer nakit olarak ödeme yapmayı seçtiyseniz, ekranda ödeme işleminizi doğru bir şekilde nasıl yapacağınız yapacağınız hakkında bilgileri görebilirsiniz. Yatıracağınız parayı katlamadan, düzgün bir şekilde Para Yatırma bölümüne yerleştirin.
 8. Ekranda yatırdığınız tutar görünecektir. Eğer doğru bilgi ise Onayla seçeneğine basın.
 9. İşleminizi bu şekilde gerçekleştirebilir isterseniz makbuz alabilirsiniz. Kartınızı ATM’den aldıktan sonra ATM’den ayrılabilirsiniz.

ATM’den kredi kartı borcu yatırma işleminizi bu adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den kredi kartı borcu yatırma işleminizi birkaç defa yaptığınızda pratik kazanabilir ve bu adımları daha hızlı uygulayabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanarak da kredi kartı borcu ödemek mümkündür. Kredi kartını kullandığınız bankanın internet şubesi girişi için şifrenizi aldıktan sonra ATM’ye de gitmenize gerek kalmadan ödemelerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

ATM’den kredi kartı borcu ödeme adımlarında bankanızın ATM’sine göre değişiklikler olabilir. Ancak genel hatlarıyla borç ödeme işlemi bu şekilde yapabilir.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. seda2
  25 Eylül 2016

Bir cevap yazın