3 Adımda Ziraat İnternet Bankacılığı Başvurusu ve Şifre Alma

3 Adımda Ziraat İnternet Bankacılığı Başvurusu ve Şifre Alma: Ziraat Bankası internet bankacılığı başvuru ve internet bankacılığı şifre alma işlemi oldukça kolaydır. Takip edeceğiniz basit bir kaç adımla birlikte internet bankacılığına giriş yaparak şubeye gitmeye gerek kalmadan EFT’den havaleye, fatura ödemelerinden yatırım işlemlerine varana kadar onlarca bankacılık işlemini dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nedir?

Ziraat Bankası internet bankacılığı, Ziraat Bankası internet sitesi, Ziraat mobil ya da Bankkart mobil üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılabilen ve bu sayede bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden yapabildiğiniz dijital platformdur. Ziraat Bankası internet bankacılığı, bireysel şube ve kurumsal şube olmak üzere iki farklı kullanıcı grubuna yönelik tasarlanmıştır. Bireysel şube, daha çok tüketici grubunda yer alan bireysel müşteriler için hizmet sunmaktadır. Bireysel internet bankacılığı şubesinde vadeli ya da vadesiz hesapların kontrolü, bakiye öğrenme, kredi başvurusu, ödemeler ve yatırım işlemleri ağırlıklı seçenekler yer almaktadır. Kurumsal internet bankacılığı şubesi ise daha çok büyük çapta ticari iş yapan ya da ticari hesap sahiplerine yönelik hizmetler sunulmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığına başvuru işlemi için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olmalısınız. Bunun için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz. (Şayet Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve bir hesabınız var ise bu adımı atlayabilirsiniz.)
 • İnternet bankacılığını aktif hale getirmek için Ziraat Bankası şubesine giderek Ziraat Bankası internet bankacılığı kayıt olma talebinde bulunmalısınız.
 • İnternet bankacılığı kayıt olma işleminden sonra bankaya bildirdiğiniz cep telefonuna şifreniz mesaj olarak gönderilecektir.

Bu 3 adımı tamamladığınız takdirde artık siz de Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığına şubeye gitmeden de başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası online internet bankacılığı başvurusu için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Ziraat Bankası resmi internet sitesinde Online Başvuru bölümüne giriyorsunuz.
 • Açılan ekranda TC kimlik numaranızı ve Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Şayet sistemde kayıtlı cep telefonu numaranız yoksa şifre işlemi için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekebilir.( Ya da dilerseniz bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak yeni telefonunuzu sisteme kaydettirdikten sonra tekrar şifre alma işlemini deneyebilirsiniz)
 • Bu bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza onay şifresi gelecek. Bu şifreyi ekrandaki şifre bölümüne giriyorsunuz.
 • Ekranda istenen diğer bilgileri de girdikten sonra İnternet bankacılığına giriş şifresi SMS olarak cep telefonunuza iletilecektir.

İnternet bankacılığına başvuruyu kredi kartı ile yapacaksanız, vadesiz mevduat hesabınızı kredi kartına tanımlı olması gerekiyor. Aksi halde vadesi mevduat hesabınız üzerinden işlem gerçekleştiremezsiniz.

Burada bir soruya cevap vermek gerekiyor: Online başvuru yaparak internet bankacılığına girdim ama neden para transferi ve TL yükleme yapamıyorum? İnternet bankacılığına online başvuru yapılması halinde, alacağınız şifre ile internet bankacılığına giriş yapsanız dahi sadece para transferi (EFT-havale)  ve TL yükleme  işlemleri dışında kalan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Para transferi ve TL yükleme işlemlerini de yapmak istiyorsanız, online başvuru sonuç ekranında belirtilen Ziraat Şubesi’ne giderek Elektronik Bankacılık Sözleşmesi’ni imzalamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemini iki farklı duruma göre düşünmek gerekiyor:

 • Daha önceden internet bankacılığı kullanıyordum ve şifremi unuttum: Daha önceden internet bankacılığı kullanıyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken en pratik çözüm tekrar şifre almaktır. Tekrar Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi almak için şu adımları takip edin:
  • Ziraat Bankası resmi internet sitesine girerek sağ üst köşede internet bankacılığı yazan yerden bireysel bankacılığı seçin.
  • Açılan ekranda TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gereken bir form çıkacak. Bu formun altında şifremi unuttum seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneği tıklayın.
  • Yeni açılan sayfada TC kimlik numaranız ile Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girerek giriş tuşuna basın. (Şayet cep telefonunuz Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı değilse, şifre için şubeye gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak dilerseniz bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak yeni telefonunuzu sisteme kaydettirdikten sonra tekrar şifre alma işlemini deneyebilirsiniz)
  • Yeni açılan ekranda bu defa kart bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Burada öncelikle banka kartı mı yoksa kredi kartı mı olduğunu işaretleyeceksiniz. Daha sonra seçmiş olduğunuz kartın numarasını, güvenlik kodu (CVV) ve kartınızı bankamatik veya POS cihazlarında kullanırken girdiğiniz şifrenizi girerek devam tuşuna basacaksınız. Şayet kart şifrenizi unuttuysanız, tekrar kart şifresi belirlemelisiniz. Ziraat kart şifresini nasıl belirleyeceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.
  • Bu adımları takip ettikten sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.
 • Daha önceden Ziraat internet bankacılığı kullanmadım. İnternet bankacılığı şifresini nasıl alabilirim?: Daha önceden Ziraat internet bankacılığı kullanmamış ya da farklı bir hesap üzerinden internet bankacılığına giriş yapacaksanız, şifre işlemi için Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine gitmeniz gerekmektedir. Yine dilerseniz bir üst başlıkta anlattığımız üzere internet bankacılığı online başvuru seçeneğini deneyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alamıyorum, Neden?

Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparken şifre alamıyorsanız bunun en önemli nedeni Ziraat Bankacılığı sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuzun güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu düzeltmek ve numaranızı güncellemek için şunları yapabilirsiniz:

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.
 • 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın