6 Soruda Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi Kazancı ve Başvurusu

Evde nikah şekeri paketleme işi, ev hanımları ya da ek iş arayan herkesin kolaylıkla yapabileceği işlerin başında gelmektedir. Özellikle ayda iyi getiri sağlaması nedeniyle bir çok kişi tarafından bu iş oldukça tercih edilmektedir.  Özellikle düğün mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte nikah şekeri paketleme işinde de artış yaşanmaktadır. Ancak nikah şekeri paketleme işi denilince sadece nikah sonrası hatıra olması amacıyla dağıtılan hediye şeker paketleri akla gelmemelidir. Bugün artık  bir çok düğün, nişan, söz, sünnet, mevlüt ya da doğum günü gibi organizasyonlar sonrasında da nikah şekeri dağıtılması adet haline gelmeye başladı. 

Bu yazımızda evde nikah şekeri paketleme işi, nikah şekeri paketleme işinin kazancı, nikah şekeri paketleme iş başvurusu ve konuyla ilgili diğer önemli noktalara değineceğiz.

 Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi Nedir?

Nikah şekeri paketleme işi, nikah şekeri olarak bilinen küçük hatıralık ürünlerin tasarlanması ve bir kimseye verilebilir hale getirilmesi işidir. Burada nikah şekeri için kullanılacak malzemelerin birleştirilmesi söz konusudur. Genellikle daha önceden hazırlanmış olan tasarımlar üzerinden malzemeler bir araya getirilerek nikah şekeri yapılmaktadır. Bununla birlikte özel tasarım şeklinde de nikah şekeri yapılabilmektedir. 

Evde nikah şekeri paketleme işi, genellikle bu işi yapan birinin size parça başı iş yaptırması olarak bilinmektedir. Burada iş sahibi kişi, size yaptığınız her bir nikah şekeri karşılığında belirli bir ücret ödemektedir. Bu şekilde yapılan işin avantajı, yaptığınız iş karşılığında paranızı hemen almanız ve müşteri bulmakla uğraşmamanızdır. Buna karşın nikah şekeri paketleme işini dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde çalıştığınızda işin kar veya zararı size ait olduğu gibi müşteri bulmak da size düşmektedir. 

Nikah Şekeri Paketleme İşini Kimler Yapabilir?

Nikah şekeri paketleme işini herkes yapabilir. Bu iş, özel bir yetenek gerektiren işlerden değildir. Çünkü genellikle daha önceden yapılmış örnekler üzerinden nikah şekeri tasarlanmaktadır. Sizin yapmanız gereken, size işi veren kişinin verdiği malzemeleri örneğe göre bir araya getirmekten ibarettir. Bu nedenle ev hanımları, öğrenciler ya da ek iş arayan herkes bu işi kolaylıkla yapabilir. 

Ancak burada hemen belirtelim ki, nikah şekeri paketleme işi görselliğin ön planda olduğu işlerden olduğundan, paketleme yaparken özenli ve dikkatli olunmalıdır. Çok fazla yapayım daha çok kazanayım derken özensiz ve kötü yapılan işler size iş kaybettirecektir. Bu nedenle nikah şekeri paketleme işi veren firmalar, bir daha size iş vermeyebilir. 

Nikah Şekeri Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Bu işi yapmak için nikah şekeri paketleme işi veren firmalarla görüşme yapmanız ya da nikah şekeri paketleme işi ilanlarını takip etmeniz gerekmektedir. İş ilanlarından ya da bizzat firmaya başvuru yaparak nikah şekeri paketleme işi almanız halinde işveren size paketleme örnekleri göstererek bu örneğe göre paketleme yapmanızı istemektedir. Genellikle haftalık olarak verilen bu işin zamanında yetiştirilmesi son derece önemlidir. Aksi halde zamanında yetişmeyen iş yüzünden işveren, nikah şekeri almak isteyenlerle sorun yaşayacaktır. Bu sorunun doğrudan muhatabının siz olacağını da unutmamalısınız. Dolayısıyla yapabileceğiniz kadar iş kabul etmelisiniz. 

Nikah şekeri paketleme işini tek başınıza yapabileceğiniz gibi birkaç kişi birleşerek daha hızlı ve çok sayıda paketleme yapabilirsiniz. 

Nikah Şekeri Paketleme İşinden Ne Kadar Para Kazanırım?

Nikah şekeri paketleme işi veren firmalar genellikle parça başı ödeme yapmaktadır. Bu nedenle kaç tane nikah şekeri paketlemişseniz, buna karşılık gelen parayı ödeme olarak alırsınız. Buna karşın bazı firmalar, sizden belirli bir sayıda nikah şekeri paketlemenizi istemekte ve belirli bir miktar para ödemektedir. 

Nikah şekeri paketleme işinden haftalık ya da aylık şekilde para kazanabilirsiniz. Bu işi düzenli olarak yapanlar günde 3-4 saat arası çalışarak haftada 500 – 750 TL arasında değişen ücret kazanabilmektedir. Bu ücret yapılan işin sayısına veya niteliğine göre daha çok olabilmektedir. Bu anlamda nikah şekeri paketleme işinden aylık en az 2000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Nikah Şekeri Paketleme İşi Veren Firmalar ve İş Başvurusu Nasıl Yapılır?  

Nikah şekeri paketleme işi veren firmalardan iş alabilmek için bu firmalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu firmaların genellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Mersin, Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum gibi büyükşehirlerde bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak küçük şehirlerde de nikah şekeri paketleme işi veren yerler bulunmaktadır. Burada sizlere uzunca bir liste halinde nikah şekeri paketleme işi veren firmaları sıralamak yerine, size bulunduğunuz şehirde bu işi nasıl bulacağınızı söylememiz yerinde olacaktır.

Nikah şekeri paketleme işi için bakacağınız yerlerin başında internet geliyor. Google ya da diğer arama motorlarına “nikah şekeri paketleme işi veren firmalar veya iş ilanları” şekliden yazıp arama yaptığınızda internette yer alan ilanlar size gösterilecektir. 

Bu yöntem dışında kullanabileceğiniz bir yöntem de bizzat firmaya gitmektir. Nikahı şekeri paketleme işini bulunduğunuz şehirde, nikah dairesinin olduğu yerin çevresindeki çiçekçiler bu işi yaptıkları gibi bizzat nikah şekeri işi yapan işletmeler de bulunabilmektedir. Bu işletmelere giderek nikah şekeri paketleme işi yapmak istediğinizi söylediğinizde, eğer kendileri dışarıya iş veriyorsa sizin bilgilerinizi alacaktır. Aksi halde başka bir işyerine yönlendirebilecektir. 

Nikah Şekeri Paketleme İşi Yapmalı Mıyım? 

Nikah şekeri paketleme işi yapmak kolay olmakla birlikte bir başkasından iş alarak bu şekilde çalışmanız size çok para kazandırmayacaktır. Bu iş size ek gelir sağlayabilir ama asla sizi zengin etmez. Eğer nikah şekeri paketleme işinden çok para kazanmak istiyorsanız bu işi kendiniz yapmalısınız. Böylece emeğinizi daha yüksek bir ücretle piyasaya arz etme imkanına kavuşmuş olursunuz.

Nikah şekeri ya da diğer kutlama veya hatıra şekeri işini kendinizin nasıl yapacağını öğrenmek ve ürettiğiniz nikah şekerleri için nasıl müşteri bulabileceğiniz hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.   

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster