60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Hangileri

60-ay-vadeli-kredi

60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Hangileri : 60 ay vadeli taşıt kredisi, ya da  ihtiyaç kredisi veren bankalar var mıdır? İhtiyaç kredileri ya da taşıt kredileri için vade sınırlanması var mıdır? ile bankalardan kredi alınabiliyor, ancak bazı krediler için vade sınırlaması bulunuyor. Örneğin 120 ay vade ile konut kredisi alınabilirken 120 ay vade ile ihtiyaç kredisi alınamıyor, çünkü bu konuda sınırlamalar bulunuyor. Müşteriler kredi vadesini uzun tutarak kredi taksitlerini düşük ödemek isterse de bu durumda da faiz oranında artış olabiliyor. Peki 60 ay vadeli krediyi hangi krediler için kullanabilirsiniz ve hangi bankalardan 60 ay vadeli kredi çekebilirsiniz, işte cevapları.

Bankaların verdiği krediler hayatın her alanında kolaylık sağlarken, geniş vade seçenekleriyle ödenmesi de kredileri cazip hale getirmiştir. BDDK tarafından uygulanan vade sayıları için bazı sınırlandırmalar getirilmiş ve bankalar bu sınırlamalara bağlı olarak kredi vade süreleri verebilmektedir. BDDK tarafından ihtiyaç kredileri için 36 aya kadar, taşıt kredileri için 48 aya kadar ve konut kredileri içinde 120 aya kadar vade süreleri sınırlı tutulmuştur.

İhtiyaç kredilerinde çekeceğiniz tutar ne kadar olursa olsun vade süresi 36 ayı aşmamaktadır. Bu sınırlamadan dolayı, kredi kullanıcıları ödeyemeyeceği tutarlar için başvuru yapmamakta ve aylık ödeyeceği tutarlarda maksimum 36 aya varan vadelerle kredi çekebilmektedir. Taşıt kredileri konusunda ise hem kredi tutarlarının yüksek olması hem de esnafların da bu kredilerden sıkça faydalanmasından kaynaklı olarak vade süresi 48 ayla sınırlı tutulmuştur.
Konut kredileri ise en yüksek kredi tutarlarına sahip olan bir kredi türüdür. Ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu bu kredi için 120 aya varan vadelerle kredi verilmektedir. Kredi kullanıcılarının merak ettiği bir konu ise 60 ay vadeli kredi veren bankalar olup olmadığıdır. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredileri için uygulanan vade sayısı 60 ayı bulmadığından dolayı 60 ay vadeli olarak bu kredilerin hiçbir bankadan alınması mümkün değildir.

Konut kredileri en fazla 120 ay vadeli olarak alınabilmektedir. İsterseniz aldığınız konut kredisini 60 ay yani 5 yılda ödeyeceğinizi taahhüt ederek alabilir ve bu sürecin sonunda ev sahibi olabilirsiniz. 60 ay vadeli kredi veren bankalar bu krediyi konut kredisi için vermekte ve bu bankalar arasında Ziraat Bankası, TEB, Yapı Kredi, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, HSBC, Denizbank gibi bankalar bulunmaktadır. Bu bankalarla iletişime geçip, en düşük faiz oranlarıyla 60 ay vadeli olarak konut kredisi alabilirsiniz.

60 ay vadeli kredi 5 yıl olması nedeniyle olarak değerlendirilebilir. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanamazsınız ya da 60 ay vadeli taşıt kredisi alamazsınız. Ancak yapılabilecek düzenlemeler sonucunda değişiklikler olabilir. Bu nedenle kredi vadeleri ve diğer konuları her zaman güncel bilgileri takip etmek gerekir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın