8 Adımda Akbank 3 Ay Ertelemeli Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Alma

Akbank 3 ay ertelemeli kefilsiz ihtiyaç kredisi kampanyası ile uygun koşullarda ve düşük faizle 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Her yıl olduğu gibi Akbank 2019 yılı başında duyurduğu kampanya ile nakit ihtiyacı olanların ihtiyaçlarına cevap verecek kredi kampanyası düzenledi. Üstelik kefil istenmeyen bu kredi için yapmanız gereken en yakın Akbank şubesine gitmek.

Bu yazımızda Akbank kefilsiz ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kredi şartları, ihtiyaç kredisi başvurusu, kredi faiz oranları, kredi masrafları ve ihtiyaç kredisi hesaplama hakkında bilgi vereceğiz.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akbank ihtiyaç kredisi denilince kredi almak isteyenler kredinin kendilerine getireceği maliyetlerden ne kadar kredi alabileceğine varana kadar bir çok sorunun cevabını merak etmektedir. Şimdi Akbank kefilsiz ihtiyaç kredisi hakkında merak edilen sorulara cevap verelim.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu için aranan şartlar şunlardır:

 • Kredi notu en az 1100 puan olmalı.
 • Daha önce alınan kredilerden dolayı ya da bir alacak nedeniyle hakkında icra takibi bulunmamalı.
 • Kredi sicili bozuk olmamalı.
 • Mevcut gelir durumu ile alacağı krediyi ödeyebilecek ekonomik gücü olmalı. Yani kredi alacak kişinin üzerinde halihazırda kredi borcu var ise bu borcun ödemelerinin yeni alınacak kredinin ödemelerini güçleştirecek miktarda olmamalıdır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında bankanın kredi almak isteyen kişiden talep ettiği bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şunlardır:

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kefilsiz olarak sunulan bir kredi olmakla birlikte bu imkan daha çok kredi notu ve gelir durumu yüksek kişilere sunulmaktadır. Bu nedenle gerek görülmesi halinde kefil istenebileceğini unutmamak gerekir. Kefil istenilmesi halinde, kefilin de bir üst başlıkta yer verdiğimi kredi başvurusu şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. 

Akbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Masrafları Hangileridir?

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yaptınız ve krediniz onaylandı. Bu aşamada krediyi almak için üstlenmeniz gereken bir takım masraflar bulunuyor. Bu masrafları şöyle sıralayalım:

 • Alınan kredinin binde 5,25’i oranın kredi tahsis ücreti alınır. Örneğin her 1000 TL için 5,25 TL ödemelisiniz. 
 • Aylık alınan faizin yüzde 5’i kadar Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi alınır. 
 • Hesaplanacak kredi faiz oranının %15’i kadar Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) için kesinti yapılır. Ancak yapılan bu kesinti, kredinin vadesine bölünerek aylık olarak tahsil edilir.  
 • Hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Bu nedenle hayat sigortası prim bedeli alınmaktadır. Prim bedeli alınan kredinin binde 16’sıdır. Örneğin 10.000 TL kredi için 160 TL sigorta primi alınacaktır. 

Yukarıda yer verdiğimiz ilk üç masraf tüm bankalardan alınan kredilerde uygulanmaktadır. 

En Fazla Ne Kadar Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

Akbank kefilsiz 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi 3000, 10.000 TL, 15.000 TL, 30.000 TL ve 50.000 TL limitli şekilde sunulmaktadır. Dolayısıyla alınabilecek en fazla ihtiyaç kredisi limiti 50.000 TL’dir. Eğer kredi notu yükseki düzenli bir gelir var ve mevcut gelirle kredinin taksitleri ödenebilecek ise maksimum 50.000 TL kredi çekmek mümkündür. Bununla birlikte bankalar verilecek kredi miktarını belirlerken kişinin aylık gelirinin en fazla %50-60’ını kredi ödemelerine ayırabileceğinin var saymaktadır. Bu durumda aylık 2000 TL geliri olan bir kimse en fazla 1000 TL civarında bir parayı kredi taksitlerine ayırabileceği için alabileceği kredi de buna göre belirlenecektir. 

Eğer mevcut gelir durumunuz dışına ek gelir beyan edebiliyor ve bunu da belgelendirebiliyorsaz bu durumda daha fazla kredi alabilirsiniz. 

Akbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranları çekilen kredinin miktarına ve kredinin vadesine göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloda kredinin miktarı ve vadesine göre faiz oranlarını görebilirsiniz:

Kredi Miktarı Kredinin Vadesi Faiz Oranı (%)
  12 ay 2,49
3000 TL 24 ay 2,47
  36 ay 2,45
  12 ay 2,49
10000 TL 24 ay 2,41
  36 ay 2,37
  12 ay 2,43
15.000 TL 24 ay 2,37
  36 ay 2,31
  12 ay 2,31
30000 TL 24 ay 2,29
  36 ay 2,19
  12 ay 2,31
50.000 TL 24 ay 2,27
  36 ay 2,19

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı Nasıl Yapılır? 

Akbank ihtiyaç kredisinin en önemli özelliği kredinin ilk taksidinin krediyi aldıktan 92 sonra ödenmesidir. Dolayısıyla kredinin ilk taksiti, krediyi isteyen talep etmesi halinde 92 ertelenebilmektedir. Ancak bu erteleme kredinin ilk taksiti için geçerli olup diğer taksitler yönünden erteleme yapılamamaktadır. Örneğin ben ilk taksiti hemen ödedim ama söz gelimi 3. taksiti 92 gün erteleyeyim deme hakkınız yoktur.

Kredi ödemelerinde maksimum vade 36 aydır.

Kredinin ilk taksiti için 3 ay erteleme seçeneğini kullanmanız durumunda kalan taksitleri bu 3 aydan geri kalan süre içinde tamamlamanız gerekmektedir. Örneğin kredinin vadesi 12 ay ise 9 ay içinde, 24 ay ise 21 ay içinde, 36 ay ise 33 ay içinde kredinin ödemelerini tamamlamalısınız.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu Örneği Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisi alınan kredinin miktarına göre farklı kredi faiz oranları ve vade seçenekleri sunulmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç kredisi hesaplama örneği tablosunu aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama tablosu.

Akbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisine Başvuru Nereden Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurularını aşağıdaki kanallardan biri ile kolaylıkla yapabilirsiniz:

 • En yakın Akbank şubeleri
 • 444 0 425 numaralı Akbank müşteri hizmetleri
 • Akbank internet bankacılığı
 • Akbank mobil bankacılık
 • Akbank internet şubesi
 • Akbank resmi internet sitesine giriş yaparak ya da “https://www.akbank.com/ihtiyac-kredisi-kampanya” linkini tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Avukatlık ya da icralık olmuş kredi borcu yapılandırılır mı sorusunun cevabını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın