8 Adımda Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme ve Alma Servisi

Turkcell’in yeni bir hizmeti olan mesajla kredi öğrenme imkanı ile bir mesajla tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve size sunulan kredi miktarlarını karşılaştırmalı olarak görebilir ve en uygun krediyi alabilirsiniz.

Bu yazımızda Turkcell hat sahiplerinin yararlanabildiği Turkcell Kredi Öğren Servisi hakkında bilgi vereceğiz.

Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme Servisi Nedir?

Ülkemizde yüzü aşkın banka faaliyette bulunmakta ve bu bankalar farklı kampanyalar ile kredi imkanı sunmaktadır. Ancak banka sayısının çok oluşu nedeniyle her bir bankanın sunduğu kredi miktarı ve faiz oranlarını toplu olarak görmek ve bunları karşılaştırmak neredeyse imkansızdır. İşte Turkcell mesajla kredi öğrenme servisi, göndereceğiniz bir mesaj ile tüm bankaların size uygun kredi faiz oranları ve kredi miktarlarını karşılaştırmalı olarak görmenize olanak sağlayan bir abonelik hizmetidir.

Turkcell mesajla kredi öğrenme servisi sayesinde size uygun olan kredi faiz oranları mesaj olarak cep telefonunuza iletildiği gibi eğer cep telefonunuz internet bağlantı hizmeti olan HTML5 ve üstü sürümünü destekliyorsa, mesajla birlikte gelen linke tıklayarak detaylı olarak kredi tekliflerini inceleme imkanına da sahipsiniz.

Turkcell Kredi Öğrenme Servisi Nasıl İşlemektedir?

Turkcell kredi öğrenme servisi, sizin adınıza bankaların bilgi işlem alt yapısından kredi sorgulaması yapmaktadır. Yapılan bu sorgulama sonrasında bankaların cevaplarını bir araya getirmekte ve bu bilgileri mesaj yoluyla size iletmektedir. Eğer cep telefonunun internet erişimi var ise aynı zamanda size verilen link ile bu bilgileri daha detaylı olarak görüntülemenize olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla sizin tek tek bankalara SMS ile kredi başvurusu yapmanız yerine Turkcell bu işlemi yerine getirmektedir. 

Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme ve Alma Hizmetindan Nasıl Yararlanılır?

Turkcell mesajla kredi öğrenme servisinden faydalanmak için şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

  • Cep telefonunuzda kurulu olan Turkcell menü uygulamasına giriyorsunuz.
  • Bu menü içinde yer alan “Kredi” sekmesine tıklıyorsunuz.
  • Daha sonra üyeliğinizi onaylayarak kredi servisinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme Servisi Ücretli Midir?

Turkcell mesajla kredi öğrenme servisi abonelik esasına göre işletilen bir servis olup hizmetten yararlanmak için aylık sabit bir ücret ödenmektedir. Abonelik devam ettiği müddetçe bu ücret otomatik olarak faturaya yansıtılmaktadır. Eğer faturasız hat üzerinden bu hizmet alınıyorsa, hatta para yüklendiği anda ücret kesintisi yapılmaktadır.

Turkcell mesajla kredi öğrenme servisi ücreti aylık 28 TL’dir. 

Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme Servisi Aboneliği İptal Ettirme Nasıl Yapılır?

Mesajla kredi öğrenme servisine abone olduktan sonra aboneliği iptal ettirmek için şu adımları takip etmelisiniz:

  • Cep telefonunuzun mesaj kısmına girin.
  • Aralarında boşluk olacak şekilde IPTAL NAKIT yazın.
  • Mesajı 1818’e gönderin.

Abonelik İptal Olduktan Sonra Kalan Haklarımı Kullanabilir Miyim?

Turkcell mesajla kredi öğrenme servisinin ücreti her ay peşin alınmaktadır. Yani para tahsil edildikten sonra 30 gün boyunca dilediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettirdiğinizde 30 günlük süre henüz dolmamışsa, Turkcell para iadesi yapmamakta ve bunun yerine 30 gün doluncaya kadar kredi öğrenme servisinden yararlanmaya devam etmenize izin vermektedir. 

Turkcell Mesajla Kredi Öğrenme Servisinden Nasıl Sorgulama Yapabilirim?

Turkcell Kredi Servisi aboneliğinizi başlattıktan sonra kredi türü, kredi tutarı veya vade seçeneklerine göre sorgulama yapmanız mümkündür. Sorgulama yapmak için yine Turkcell Menü’ye girip kredi sekmesine tıklamanız yeterlidir. Açılan ekranda sorgulama türüne göre gerekli bilgileri girdikten sonra karşılaştırmalı olarak tüm bilgiler mesajla size iletilecektir. Bilgilendirme mesajı ücretli değildir. 

Kredi Öğrenme Servisinden Kimler Yararlanabilir?

Turkcell kredi öğrenme servisinden faturalı ya da faturasız hat kullanan bireysel veya kurumsal tüm müşteriler yararlanabilmektedir. 

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Turkcell bedava internet kampanyaları hakkında bilgi edinmek içine hemen bağlantıya tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın