9 Adımda Kredi Alamıyorum Diyenlere İnteraktif Kredi Fırsatı

İnteraktif kredi sayesinde kredi almak çok kolay. Gerçekten nakit paraya ihtiyaç duyduğumuz durumlarda banka kredileri acil bir çözüm yolu olarak görülmektedir. Zira bir taraftan toplu olarak para alabilirken diğer taraftan aldığımız bu parayı taksitler halinde ödeyebiliyoruz. Ancak kredi notu, kredi sicili, gelir belgesi, kefil gibi banka kredisi almak için gerekli şartların sağlanamaması durumunda kredi almak imkansız hale gelebilmektedir. İşte interaktif kredi ile kredi sorunlarınıza çözüm bulmanız mümkündür.

Bu yazımızda interaktif kredi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

İnteraktif Kredi Nedir?

İnteraktif kredi aslında bir danışmanlık hizmetidir. Burada kredi almak isteyen kişi kredi danışmanlık firmasına müracaat eder. Firma, kişinin kredi notu, kredi sicili, gelir durumu, mevcut kredi borçları gibi konular üzerinde araştırma yapar. Bu araştırma sonucunda hangi bankadan hangi şartlar altında ne kadar kredi çekebileceği hakkında sonuçları gösteren bir rapor hazırlar. Bu doğrultuda interaktif kredi firması, kendisine başvuru yapan kişiye gerekli kredi seçeneklerini sunar ve tercih edilecek kredilerden birinin tahsisi için gerekli çalışmaları yapar.

İnteraktif Kredinin Avantajları Nedir?

Kredi alamıyorum ve kredi çekme istiyorum ama banka kredi vermiyor dediğiniz anlar olabilir. Ya da acil kredi almam gerek nasıl alabilirim gibi durumların ortaya çıktığı anlarda interaktif kredi işlerinizi kolaylaştıracak bir rol üstlenmektedir. 

İnteraktif kredi firmaları, kredi başvurusu için kendilerine müracaat ettiğiniz andan itibaren kredi notu kontrolünden evrak hazırlama ve başvuru işlemine varana kadar tim işlemleri sizin adınıza gerçekleştirmektedir. İnteraktif kredi şirketleri bankalarla yakın bir çalışma içerisinde olduğu için kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabileceği gibi kredi tahsis sürecinin de hızlanmasına katkıda bulunacaktır.

İnteraktif Kredinin Dezavantajları Nelerdir?

İnteraktif kredi yoluyla kredi almak istiyorum diyenleri bekleyen en önemli dezavantaj kredi başvurusu yaptığınızda danışmanlık ücreti adı altında bir ücret ödemenizdir. Danışmanlık ücreti kredi notu sorgulama ve sizin adınıza kredi takibi yapacak kişiye ödenecek ücret gibi maliyetler dahil edilmektedir.

İnteraktif kredinin bir diğer dezavantajı da kişisel bilgilerinizin kötüye kullanılma ihtimalidir. Çünkü kredi takibi için kimlik numaranızı ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Düşük bir ihtimal de olsa bu bilgilerin üçüncü şahıslarla paylaşılabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle iyi firmalarla interaktif kredi görüşmesi yapmanız yararınıza olacaktır.

İnteraktif Kredi Süreci Nasıl İşlemektedir?

İnteraktif kredi sürecinin bir danışmanlık hizmeti süreci olduğunu önemle tekrar belirtelim. Peki bu süreçte interaktif kredi firması ne yapar? Şimdi bu sorunun cevabına bakalım:

Kredi almaya karar vermeniz durumunda interaktif kredi firması sizin mali yapınızı ve borçlanma durumunuzu inceleyecek ve “İnterkatif Kredi Raporu” hazırlayacaktır. Baz firmalar bu rapor için “İnternot Kredi Pusulası” terimini kullanmaktadır. Düzenlenen bu rapor doğrultusunda durumunuzla eşleşen bankadan kredi almanıza imkan sağlamaya çalışacaktır. Bu bağlamda interaktif kredi hizmetinden yararlanmanız halinde;

 • Mevcut ekonomik ve gelir durumunuzla kredi alıp alamayacağınız,
 • Mevcut durumunuz itibariyle Türkiye’de hangi bankalardan kredi alabileceğiniz,
 • Kredi başvurusunu hangi koşullarda yapabileceğiniz,
 • Mevcut geliriniz ile ne kadar kredi borçlanması yapabileceğiniz ve kredi sürecinde sorun yaşamamanız için yapmanız gerekenlerin neler olduğu,
 • Kredi alamayacak iseniz en yakın ne zaman kredi alabileceğiniz,
 • Kredi almak için hangi yöntemleri uygulayabileceğiniz ve bu yöntemleri uygularken interaktif kredinin yapacaklarının neler olduğu,
 • Kredi başvurunuz reddedildiğinde ne yapmanız halinde kredi alabileceğiniz.

Yukarıda sıraladığımız konularda interaktif kredi danışmanlık firması size çözüm önerileri sunacaktır.

İnteraktif Kredi Raporu (İnternok Kredi Pusulası) Kaç Günde Hazırlanır?

İnteraktif kredi firmasının sizin kredi alıp alamayacağınız konusunda kesin bir cevap verebilmesi için öncelikle hakkınızda araştırma yapmak ve bu araştırma sonucunda interaktif kredi raporu düzenlemesi gerekmektedir. Bu rapor 48 saat ile 5 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. Bugün için bir çok interaktif kredi firması bu raporu 48 saat içinde hazırladıklarını iddia etmektedir.

İnteraktif Kredi Güvenilir Mi?

İnteraktif kredi yoluyla kredi almanın güvenilir olup olmadığı sorusu akıllara gelebilir. İnteraktif kredi bir danışmanlık hizmeti olup sizin adınıza kredi takibinden ibarettir. Dolayısıyla eğer kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa para doğrudan kredi alacak kişinin hesabına yatırılacaktır. Yani interaktif kredi firmasının hesabına para yatırılıp size bu firma aracılığıyla para yatırılmayacak, doğrudan sizin hesabınıza para yatırılacaktır. Dolayısıyla bu noktada sorun bulunmamaktadır. Ancak burada çok önemli bir kaç konuyu belirtmemiz gerekiyor:

 • İnteraktif kredi firmasına kişisel bilgilerinizi vereceğiniz için bu bilgilerin ileride kötüye kullanılma ihtimali olduğunu unutmamalısınız. Bu ihtimal düşük de olsa dikkatli olmanızda yarar vardır.
 • İnteraktif kredi firması ile danışmanlık hizmeti konusunda tüm detayları ve şartları başta konuşmalısınız. Özellikle sizin vereceğiniz ücretin tüm masraflar dahil ne kadar olduğunu netleştirmelisiniz.
 • Kredi işlemleri tamamlanmadan sizi borç altına sokacak hiç bir sözleşmeye imza atmamalısınız.
 • Vekalet verecekseniz bu vekalette ahz-u kabz yetkisi yani sizin adınıza para çekme yetkisi vermemeye dikkat etmelisiniz.

İnteraktif Kredi Yasal Mıdır?

İnteraktf kredi firması size kredi vermemektedir. Bu firma, sizin adınıza bankalarla kredi görüşmesi yapmaktadır. Eğer kredi görüşmesi olumlu sonuçlanırsa krediyi banka tahsis etmektedir. İnteraktif kredi firması sadece kredi sürecini hızlandırmakta ve kredi verilmemesine ilişkin çıkabilecek pürüzleri gidermektedir. Burada interaktif kredi firması aslında sizinle vekalet sözleşmesi üzerine hareket etmektedir. Dolayısıyla yaptıkları iş danışmanlık hizmeti olup yasal bir işlemdir. 

İnteraktif Kredi Firması Üzerinden Kesin Olarak Kredi Alınabilir Mi?

İnteraktif kredi firması sizin mali durumunuzu inceledikten sonra düzenleyeceği interaktif kredi raporu doğrultusunda kredi alıp alamama durumunuzu tespit edecektir. Eğer bu rapor olumlu ise firma kredi almanız için her türlü desteği sağlamaya çalışacaktır. Ancak kredi tahsisi konusunda son söz bankaya aittir. Bu nedenle interaktif kredi firması üzerinden kesin olarak kredi alabilirim diyemezsiniz. Bu hususta hiç bir firma garanti de veremeyecektir. Bununla birlikte genellikle interaktif kredi firmaları kendilerine başvuru yapan kişilere %90’ın üzerinde bir başarı oranıyla kredi tahsisi sağlamaktadır. 

İnteraktif Kredi Ücreti Ne Kadar?

İnteraktif kredi alanlar için önemli konulardan biri de interaktif kredi başvurusu yapıldığında firmanın talep edeceği danışmanlık hizmeti için ne kadar ücret talep edeceğidir. Bu ücret firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Örneğin interaktif kredi ismi ile hizmet veren firma hizmet bedeli olarak 49 TL talep etmektedir. Ancak yine belirtelim ki ücret konusunu detaylı bir şekilde firma yetkilileri ile konuşmanız ileride yaşanabilecek sorunları bertaraf edebilecektir.

İnteraktif Kredi Hizmeti Veren Firmalar Hangileridir?

Ülkemizde interaktif kredi hizmeti veren bir çok firma bulunmakla birlikte bunların çoğunun güvenilirliği tartışmalıdır. Ancak bu alanda kurumsal olarak hizmet veren firmalardan en tanınmışı İnteraktif Kredi A.Ş.’dir. Bu şirket hakkında kendi kurumsal internet sitesi üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Kredi kartı ile taksitli altın alma işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmek için hemen bağlantıya tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın