9 Başlıkta Fibabanka Şubeleri Çalışma Saatleri Hakkında Her Şey

9 Başlıkta Fibabanka Şubeleri Çalışma Saatleri: Bankacılık işlemlerini şubeden gerçekleştirmek isteyenler için Fibabanka mesai saatleri ve günleri konusu önem arz etmektedir. Çünkü özellikle şubeden yapılması gereken bankacılık işlemlerinin başka bir platformda yapılması olanağı bulunmamaktadır. Örneğin bankamatiklerden çekilebilecek limitin üzerinde hesaptan para çekmek, kredi alım işlemleri, kredi sözleşmesi imzalama, teminat mektubu alma gibi işlemlerin mesai saatleri içerisinde banka şubesinden yapılması zorunludur.

Bu yazımızda Fibabanka çalışma saatleri, Fibabanka çalışma günleri ve Fibabanka EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

Fibabanka Çalışma Saatleri Yaz / Kış Saati
Haftaiçi açılış saati 09:00
Haftaiçi kapanış saati 17:00
Öğle tatili başlangıç 12:00
Öğle tatili bitiş ve öğleden sonra mesai başlangıcı 13:00
Haftsonu çalışma saatleri Haftasonu kapalıdır.
EFT saatleri 09:00-17:00

Fibabanka Çalışma Saati Kaçta Başlıyor?

Ülkemizde bankaların mesaiye başlama saatleri birbirleriyle aynıdır. Bunun nedeni bankaların finans kuruluşu olması nedeniyle borsa ve döviz piyasaları ile uyumlu hareket etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu bakımdan Fibabanka çalışma saati 09:00 itibariyle başlamaktadır. Dolayısıyla Fibabanka tüm şubeleri 09:00’dan itibaren bankacılık işlemlerine başlamaktadır.

Fibabanka Tüm Şubelerin Mesaisi Kaçta Bitiyor?

Fibabanka çalışma saati bitimi piyasaların işlem saatine göre belirlenmiştir. Bu anlamda Fibabanka mesai saati 17:00’de sona ermektedir. Bu saatten sonra bankacılık işlemi yapılmamaktadır.

Fibabanka Öğle Arası Saati Kaçta Başlayıp Bitmektedir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların hepsi öğle molası vermektedir. Bankaların öğle arası saati de birbiriyle benzerlik göstermektedir. Bu anlamda Fibabanka öğle arası saatini 12:00-13:00 saatleri arası olarak belirlemiştir.

Fibabanka Şubelerinde Öğle Arası Çalışma Mesaisi Var Mıdır?

Fibabanka’nın herhangi bir şubesinde öğle arası mesaisi uygulanmamaktadır. Dolayısıyla Fibabanka şubelerinde öğle arasında bankacılık işlemi yapma olanağı bulunmamaktadır. Bununla birlikte bankacılık işlemlerinin yoğun olduğu dönemlerde işlemlerin aksamaması için geçici olarak öğle arası çalışma mesaisi uygulanabilmektedir.

Fibabanka Kış Çalışma Saatleri Kaçtır?

Saatlerin 1 saat geri alındığı kış saati uygulamasında bankaların çalışma saatlerinde değişiklik olup olmadığı merak edilen konular arasında gelmektedir. Bu bağlamda Fibabanka kış çalışma saatlerinde değişiklik olup olmadığı merak edilmektedir.

Fibabanka kış saati uygulamasına geçildiği dönemde çalışma saatlerinde bir değişiklik yapmamakta ve mesai saatini 09:00-17:00 şeklinde uygulamaktadır.

Fibabanka Hangi Günler Çalışmaktadır?Çalışma Günleri Nelerdir?

Fibabanka çalışma günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olmak üzere haftanın 5 günüdür. Bu günlerde Fibabanka şubelerinden bankacılık hizmeti alınabilmektedir.

Fibabanka Haftasonu Hizmet Veriyor Mu?

Ülkemizde 90’lı yıllarda hafta sonu bankacılık adı altında cumartesi ve pazar günleri hizmet verilmekteydi. Ancak daha sonra bankalar bir çok bankacılık işleminin internetten yapılabilmesini de dikkate alarak bu hizmete son verdiler. Bununla birlikte pek çok kimse bu eski uygulamayı da dikkate alarak bankaların haftasonu bankacılık hizmeti verip vermediğini merak etmektedir. Bu nedenle “Fibabanka haftasonu çalışma saatleri nedir” sorusu sorulmaktadır.

Diğer bankalarda olduğu gibi ne yazık ki Fibabanka da haftasonu hizmet vermemektedir. Bu nedenle cumartesi ya da pazar günü Fibabanka şubelerinden bankacılık işlemi yapma olanağı yoktur.

Fibabanka EFT Başlayış ve Bitiş Saatleri Kaçtır?

Fibabanka EFT saatleri 09:00 ila 17:00 arasıdır. Dolayısıyla Fibabanka’dan mesai saatleri dışında EFT yapılması halinde yapılan EFT, bir sonraki günün EFT saatlerinde işlem görecektir. Yine tatil günlerinde EFT yapılması halinde yapılan bu EFT tatili takip eden ilk iş günü EFT saati itibariyle işlem görecektir.

Fibabanka Çalışma Saatleri Dışında Nereden Bankacılık İşlemi Yapabilirsiniz?

Fibabanka çalışma saatleri dışında bankacılık işlemi yapmak istemeniz halinde bu işlemlerinizi ücretsiz olarak şu kanallardan biri ile gerçekleştirebilirsiniz:

  • Fibabanka 0850 222 77 77 ya da 444 88 88 numaralı müşteri hizmeti
  • Fibabanka mobil bankacılık ya da internet bankacılığı

İlginizi Çekebilir: SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar hakkında bilgi edinmek ve kredi başvurusu yapmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın