Adım Adım Garanti Sanal Kart Oluşturma

garanti sanal kart oluşturma

Garanti sanal kredi kartı nedir yazımızda açıkladık. Garanti internet şubesi ile sanal kart başvuruları yapılabilir. İsterseniz Garanti Cep Şubesi sanal kart oluşturma işlemi de yapabilirsiniz. Yazımızda adım adım Garanti sanal kart oluşturma işlemlerini anlattık, işte sanal kart oluşturma ve limit tanımlama işlemleri.

Garanti Sanal Kart Nedir?

İnternet ya da telefon üzerinden güvenli alışveriş yapmak için kullanabileceğiniz, limitini sizin belirleyebileceğiniz Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğunu bir hizmettir, risksiz alışveriş için tercih edebilirsiniz. Garanti Sanal Kredi Kart’ları ile alışverişinizi tamamladıktan sonra kartınızda alışveriş sonrasında kalan parayı hesabınıza geri aktarmanız mümkündür.

Garanti Sanal Kart Özellikleri

Garanti Bankası müşterisi olarak sanal kart yalnızca güvenli alışveriş için kullanılmamaktadır. Eğer kredi kartınız yoksa ve sanal kart oluşturmak istiyorsanız bu işlemi yapmanıza Garanti Bankası imkan vermektedir. Kredi kartınız yoksa yine de sanal kart oluşturabilirsiniz.

Garanti Bankası 3 farklı sanal kart seçeneği sunmaktadır. Garanti sanal kart , Bonus sanal kart, Shop &miles sanal kart seçenekleri bulunmaktadır.

Sanal kartın limitini is belirlersiniz, limit yükseltme, limit düşürme işlemleri yapabilirsiniz. İsterseniz Garanti sanal kart kart iptali de yapabilirsiniz.

Garanti sanal kart aidatı bulunmamaktadır, yıllık kart ücreti ödemenize gerek yoktur.

Garanti sanal kart taksit seçeneği bulunmamaktadır. Sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Ancak kredi kartına bağlı sanal kart oluşturursanız bu durumda taksit yapılabilir ve ödeme işlemini de asıl kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Oluşturma

garanti sanal kart başvuru için şubeye gitmenize gerek yoktur. Garanti sanal kart açma işlemi için internet bankacılığını kullanarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Garanti İnternet Kart Başvuruları menüsünü kullanarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Garanti sanal kart oluşturmak için kredi kartınızın olması şart değildir. Garanti vadesiz mevduat hesabı sahibi olanlar da sanal kart oluşturabilir.

Sanal kart oluşturabilmek için internet bankacılığı giriş bilgilerine ihtiyacınız vardır. Eğer internet bankacılığına giriş şifresine sahipseniz hemen internet şubesine girebilir, sanal kartı oluşturabilirsiniz. Sanal kartı oluşturduktan sonra alışverişlerde sanal kart bilgilerini kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası sanal kart nasıl oluşturulur adım adım anlatalım.

1-Garanti Bankası resmi internet sitesine girin ve internet bankacılığına giriş yapın. İnternet bankacılığına giriş için müşteri numarası ve internet şubesi şifresi gereklidir.

2-Kişisel bilgilerinizle ilgili olan bölümde size gösterilen güvenlik resmi sizin belirlemiş olduğunuz güvenlik resmi ise hesabınıza giriş yapabilirsiniz, Giriş tuşuna tıklayabilirsiniz.

3-Yönlendirildiğiniz sayfada internet bankacılığı şifrenizi eksiksiz ve doğru olarak girin ve sonrasında GİRİŞ  butonuna tıklayın.

4-Açılan sayfada bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına sms ile şifre gönderilecektir. Telefonunuza gelen şifreyi ilgili kutucuğa yazdıktan sonra GİRİŞ tuşuna tıklayın.

5-Sonrasında internet şubesi menülerinin olduğu sayfa karşınıza gelecektir.

6-İnternet şubesi sol menüde yer alan KART İŞLEMLERİ sonrasında SANAL KARTLARIM bağlantılarını tıklayın.

7-Açılan sayfada karşınıza 3 farklı kart tipi çıkacaktır. SANAL KART seçeneğine tıklayın.

8-Sonrasında açılan sayfada ise hesap ve iletişim adresi bölümlerini seçin, sonrasında DEVAM butonuna tıklayın.

9-Sonrasında açılan sayfada bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edin. Bir yanlışlık bulunmuyorsa TAMAM butonuna tıklayabilirsiniz.

10- Tamam butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada sanal kart çıkartma yani oluşturma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sanal kart bilgilerinizi kaydetmeniz yararınıza olacaktır.

11-Sanal kartınıza Garanti Bankası’ndaki hesabınızdan para göndererek sanal kart limiti oluşturabilirsiniz. Bu işlem için sol menüdeki KART İŞLEMLERİ bağlantısını tıklayın sonrasında SANAL KARTLARIM bağlantısını tıklayın.

12-Sonrasında açılan sayfada sağ bölümde bulunan PARA AKTARMA bağlantısına tıklayın.

13-Açılan sayfada PARA AKTARIM TİPİNİ SEÇİNİZ bölümünden seçim yapın ve HESAPTN KARTA PARA AKTARIMI seçeneğini seçin.

14-Alt bölümde yer alan TUTAR kutucuğuna belirlemek istediğiniz limiti yazın.

15- İşlem onay ekranı karşınıza gelecektir. Bilgileri kontrol edin ve sonrasında TAMAM butonuna tıklayabilirsiniz.

16-İşleminiz tamamlanmıştır adımından sonra DEKONT butonuna tıklayarak e-dekont alabilirsiniz. Garanti sanal karta para aktarma işlemini bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları uygulayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. İsterseniz sonrasında Garanti sanal kart limit arttırma işlemi de yapabilirsiniz.

Garanti sanal kart güvenlik kodu, geçerlilik tarihi, kartı no bilgileri sanal kart tanımla adımlarını uygularken ekranda görülmektedir.

Garanti Sanal Kart İptal Etme

Garanti sanal kart iptali için Garanti internet şubesini kullanabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası telefon bankacılığını arayarak sanal kart iptali yapabilirsiniz.

Garanti Bankası telefon bankacılığı için 444 0 333 numarasını arayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın