Akbank Artı Para Başvurusu ve Faiz Oranı

akbank-artipara

Başvurusu ve Faiz Oranı: akbank nedir,akbank artı para faiz oranı hesaplama, akbank artı para faiz oranları nedir sorularınıza yazımızda cevap bulabilir. Akbank Artı Para başvurusunu internet üzerinden nasıl yapacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kredili mevduat hesapları, hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması durumunda tüm harcamalarınız için kullanabileceğiniz nakit paradır. Ek hesap, eksi bakiye ya da maaş eksisi olarak da ifade edilen kredili mevduat hesaplarınızla her türlü harcamanız için gerekli parayı kullanabilir ve ekstreniz geldiğinde tekrar ödeyebilirsiniz. Akbank da artı para kullanımını müşterilerine sağlayan bankalar arasında bulunmaktadır.

Akbank ?

Artı Para Akbank’ın müşterilerine sunduğu bir kredili mevduat hesabına verilen isimdir. Acil nakite ihtiyaç duyan kişilerin başvurabildiği bir seçenektir. Siz limitinizi kullanmadığınız sürece faiz uygulaması yapılmamaktadır, ayrıca ücret ödemesi de yapmazsınız.

Akbank Artı Para hesabınızda para kalmamış olsa bile otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ödemelerinizin yapılması için para kullanımı yapılabilmektedir. Örneğin bir fatura ödemesi için otomatik ödeme talimatı verdiniz. Ancak hesabınızda para kalmadı. İşte bu durumda Akbank Artı Para hesabınızdan bu faturanızın ödemesi yine de yapılmaktadır.

Akbank

Akbank Artı Para hesabı için başvuruda bulunmak istiyorsanız Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı ve internet üzerinden de Artı Para başvurusu yapılabilmektedir.

Akbank internet üzerinden artı para başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Akbank2ın resmi internet sitesindenki Artı Para sayfasına girebilirsiniz. Bu sayfaya giriş için akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Arti-Para.aspx  adresini tarayıcınızın adres çubuğuna girerek ulaşabilirsiniz.
 2. Artı Para Hesaplama Aracı’nı göreceksiniz.
  akbank-artipara
 3. Artı Para Kullanım tarihi ve ödeme tarihi bilgilerini de giriniz.
 4. “Hemen Başvur” butonuna tıkladıktan sonra Akbank Direkt sayfasına yönlendirileceksiniz.
 5. Müşteri numaranızı ve Akbank Direkt Şifrenizi girin ve “Giriş” butonuna tıklayın.
 6. Açılan sayfa ile Artı Para Başvuru işleminizi tamamalayın.

Akbank Artı Para Faiz Oranı Ve Hesaplama

Sorularına cevap vereceğimiz makalemizde öncelikle Akbank artı para faiz oranlarından söz edelim.
Akbank artı para faiz oranları %2.02 oranında bulunmaktadır. Kısa süreli nakit kullanımları için bu oran son derece avantajlıdır. Örneğin; 100 TL’lik bir nakit kullanmanız durumunda bir ay sonra ödenecek olan tutar 1025 TL olarak görünmektedir. Bu tutar için aylık olarak 25 TL’lik bir faiz uygulanmaktadır. Bu miktar 15 günlük süre içerisinde ödenirse eğer, yaklaşık 1012 TL ödenmektedir. 5 gün içerisinde ödenmesi durumunda ise 6-7 TL arasında bir tutar faiz olarak ödenmektedir. Faiz günlük olarak işlediğinden oldukça caziptir.

Artı para hesabı mevduat hesabına bağlı olarak açıldığından, bu hesap ile otomatik ödeme talimatları verebilir, kredi ve kredi kartı gibi ödemelerinizi de bu hesap üzerinden otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatıyla ödemelerin yapılmasını istemiyorsanız eğer, şubenizle ya da çağrı merkeziyle görüşerek bu talebinizi iletebilirsiniz. Akbank artı para hesabı açtırmak için ise gelir belgesi ve kimliğinizle beraber size en yakın Akbank şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Artı Para Ne İçin Kullanılır?

Akbank Artı Para limiti bulunan bir kredi mevduat hesabı ile neler yapabileceğinizi listeledik:

 • Artı Para ile Akbank şubelerinden ya da ATM’lerden ihtiyaç duyduğunuzda nakit para çekebiliyorsunuz.
 • Neo Kartınızı kullanarak ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin ödemesi için alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • Artı Para ile fatura ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Talebinizi Akbank’a ilettiğiniz taktirde Artı Para limitinizle yapacağınız ödemeler;

 • Kredi takstilerinizin ödemesi
 • Sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın