Akbank Axess Kredi Kartı Borç Sorgulama Öğrenme

indir

Akbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama Öğrenme: Akbank Axess kredi kartı ile yaptığınız harcamaların tutarını öğrenmek, sorgulatmak için pek çok seçenek sunulmaktadır. İster telefondan isterseniz Akbank internet bankacılığı üzerinden isterseniz Akbank şubesine giderek borç sorgulamanızı yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde gelirinize göre harcama yapmaya, ödemelerinizi düzenli, zamanında, tutarında gerçekleştirmeye dikkat etmelisiniz. Kredi kartları alışverişlerde kontrolsüz bir şekilde kullanıldığında ödeme zamanı gelince kullanıcısına büyük sıkıntılar oluşturmaktadır. Ödenmeyen borçlar için banka tarafından bir de faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlar dışında kredi kartı kullanımı tercih edilebilir. Harcamalar gelirinize göre ayarlanmalıdır.

Akbank Telefon Bankacılığı Borç Sorgulama

Akbank Axess kredi kartınızın borç sorgulama işlemini Akbank Telefon Bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralarından birini arayarak Akbank telefon bankacılığı işlemlerinizi başlayabilirsiniz. By numarayı Türkiye’nin her yerineden arayabilirsiniz. Bu numaralardan birini aradıktan sonra müşteri numaranızı  ya da kart numaranızı girmelisiniz. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra sesli sistemin yönlendirdiği gibi önce kredi kartı işlemleri bölümüne gitmelisiniz. Daha sonra kredi kartı ekstre işlemleri menüsüne gelek Akbank kredi kartı borç sorgula bölümüne gitmelisiniz. Bu adımları uyguladığınızda Akbank Axess kredi kartınızın borcunu Akbank telefon bankacılığı sayesinde öğrenmiş olursunuz.

Akbank Axess ATM (Bankamatik)’den Borç Sorgulama

Akbank Axess atm (bankamatik)’den borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle kredi kartınızı bankamatiğe doğru bir şekilde yerleştirin. Ardından şifrenizi girin. Ekrana gelen menüden kart işlemlerini seçiniz. Daha sonra gelen menüden kredi kartı işlemleri ve sonrasında kredi kartı borç ödeme seçeneğini seçmelisiniz.  Karşınıza gelen ödeme tutarı sizin kredi kartınıza olan borcunuzu ifade etmektedir. Bu tutar bilgisinde dönemiçi tutarınız ve asgari tutar bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin olduğu ekranda borcunuzu ödemeniz gereken son ödeme tarihi bilgisi de bulunmaktadır.  Akbank Axess kredi kartınızın borç sorgulama işlemini bankamatik kullanarak bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Akbank Axess İnternet Bankacılığı Borç Sorgulama

borç sorgulama işlemini internet bankacılığı ile vakit kaybetmeden oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için Akbank Axess kredi kartınız için internet bankacılığı şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa en yakın Akbank şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Aldığınız bu şifre ile Akbank internet bankacılığı aracılığıyla pek çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu da bankanın resmi internet sitesine girip internet bankacılığı şifrenizi gireceğiniz ekrana geldikten sonra öğrenebilirsiniz. Akbank Axess kredi kartınızla yaptığınız tüm harcamaları da hesap özetinden görmeniz mümkündür. Akbank internet bankacılığı ile ilgili yapacağınız işlemlerde bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmelisiniz. Güvenilir olduğuna emin olmadığınız sitelerde kart bilgilerinizi paylaşmayınız.Kredi kartı borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirirken internetteki her siteye itibar etmemelisiniz.

Kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemek size ileride yapacağınız bankacılık işlemlerinizde engel olmaması için yardımcı olacaktır. Kredi notunuz kredi kartınızın borçlarını geç ödemeniz ya da ödememeniz gibi durumlara göre etkilenmektedir. Kredi kartı kullanımında dikkat etmeli ve zamanında, tutarında ödeme yapmalı gelirinizi aşmayacak şekilde harcama yapmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın