Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Yükseltme Artırma

Akbank-Axess-Kredi-Kartı-Limiti-Arttırma

Akbank’a ait Axess kredi kartınız bulunuyorsa ve bu kredi kartınızın limitini yükseltme, daha artırmak istiyorsanız bu işlemi hangi yollardan yapabileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Axess, Axess Gold, Axess exi26, Axess Platinum, Carrefour Axess kredi kartlarından birine sahipseniz bu kartların limitini artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Günümüzde kredi kartı kullanan kişi sayısında giderek bir artış olduğunu söylemek mümkündür. Kredi kartlarının avantajları olduğu gibi ödeme düzensizliği gibi durumlarda zor durumda bırakan yönleri de bulunmaktadır. Ancak taksitlendirme, nakit yerine kartı aracı olarak kullanmak gibi kolaylıkları nedeniyle de kredi kartları tercih edilmektedir. Yani kredi kartlarının avantajları da dezavantajları da bulunmaktadır. Kredi kartları herkes için sınırsız kullanım gibi bir şekilde verilmemektedir. Gelir durumunuza, ödeme geçmişinize ve birkaç diğer bilgilere bakılarak bir limit belirlenir ve siz de bu limit kadar alışverişinizi kredi kartından gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır? Nasıl Yükseltilir?

Akbank’a ait olan kredi kartlarınızın limitinde düşürme ya da yükseltme değişikliği yapmak istiyorsanız bu işlemi Akbank telefon şubesinden, bireysel internet şubesinden ya da Akbank şubelerinden talep edebilirsiniz.

Akbank Telefon Şubesi’ ni  444 25 25 numarasından arayarak kredi kartınızın limitini yükseltmek istediğinizi ifade edebilirsiniz.

Akbank Bireysel İnternet Şubesi’ni bankanın resmi internet sitesinden ziyaret ederek kredi kartınızın limitini yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz.

Akbank şubelerini bankanın mesai saatleri arasında ziyaret ederek kredi kartınızın limitini artırmak istediğinizi ilgili kişilere ifade edebilirsiniz.

Otomatik Limit Artırma Yapılır Mı?

Akbank’a ait kredi kartlarınızdan limit artış talebinde bulunduğunuz kartınız için düzenli olarak limit artış talimatı da verebilirsiniz. Bu şekilde kredi kartınızın limiti otomatik olarak artacaktır.

Kredi kartınızın limitinin artırılması için Akbank’a gerekli talebi gerçekleştirdikten sonra Akbank tarafından limitinizle ilgili yapılan değişiklikle ilgili olarak banka tarafından haberdar edilirsiniz.

Akbank’ta Müşteri Limiti Nedir?

Akbank’a ait birden fazla kredi kartına sahipseniz, sahip olduğunuz bu kartların tek bir limit üzerinde tanımlanması “müşteri limiti” olarak ifade edilmektedir. Bir örnek ile açıklayacak olursak müşteri limitinizi örnek olarak 6000 verelim. Axess’e ait üç farklı kredi kartınız varsa ve bu kartlarınızdan 4000 TL’sini harcadıysanız üçüncü kredi kartından 2000 TL daha harcama yapabilirsiniz. Çünkü sbu örnekte müşteri limiti 6000 olduğu için siz 6000 TL kadar kredi kartlarından harcama yapabilirsiniz. Daha fazla harcama yapabilmek için müşteri limitinizi artırmanız gerekmektedir. Müşteri limitini artırmak için de Akbank’a ait olan kredi kartlarınız içerisinde en fazla limite sahip olan kredi kartınızın limitini artırmanız gerekmektedir. Ancak ödemesini yapabileceğiniz kadar harcama yapmanız en doğrusu olacaktır.

Akbank Kredi Kartları Hangileridir? İsimleri Nelerdir?

Axess, Axess Gold, Axess exi26, Axess Platinum, Carrefour Axess Akbank’a ait olan kredi kartlarıdır.

Kredi Kartı Limitimi Belirlerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Kredi kartı kullanımınızda limitin yüksek olması her zaman iyi bir durum değildir. Bütçenize, maaşınıza, gelirinize göre kredi kartınızın limitinizi belirlemelisiniz. Hesap ekstresi geldiğinde kredi kartı borcunu ödeme konusunda sıkıntıya girmemeniz için harcamalarınızı kontrollü bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Aksi durumda yasal takip sürecinden faiz uygulamasına kadar pek çok sıkıcı durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca yüksek limitli kredi kartı kullanımında kartınızın çalınması gibi kötü durumlarda sizi daha zor duruma düşüreceğinden ideal bir kredi kartı limiti belirlemelisiniz.

Kredi kartlarının limitinin belirlenmesinde müşterini gelir durumuna ve kredi sicil notuna bakıldığı unutulmamalıdır. Kredi kartı ödemleriniz, geciktirmeleriniz gibi durumalar kredi notunuzu negatif etkileyecektir. Bu durumlar ilerde gerçekleştirmek isteyebileceğiniz bankacılık işlemlerinde de size sorun oluşturacaktır.

 

Mümkünse nakit alışveriş yapmak tercih edilebilir. Ancak internetten alışverişler ya da avantajlı taksit seçeneğinden faydalanmak için kredi kartını da kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle de ödemelerinizi ödeme tarihini geçirmeden, tutarında ödemelisiniz. Böylece borcunuzun üzerine bir de faiz ödemek zorunda kalmamış olursunuz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın