Akbank Axess Özellikli Kredi Kartı Almanın En Kolay Yolu

Akbank Axess kredi kartı başvurusu yaparak Akbank’ın Axess kredi kartı kullananlara sunduğu avantajlı dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Gerçekten ülkemizde en yaygın kullanılan kredi kartlarından biri olan Axess kredi kartı, son günlerde düzenlediği Axess kampanyaları ile herkesin dikkatini çekmiş durumdadır. Axess kredi kartı sunduğu avantajlar nedeniyle bir çok kimsenin almak istediği kredi kartları arasında yer almaktadır. Peki Akbank Axess kredi kartı en kolay başvuru yolu hangisidir?

Bu yazımızda Akbank kredi kartları arasında yer alan Axess özellikli kredi kartı başvurusu ve kart özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Akbank Axess Free Kredi Kartı başvurusu ve kart özellikleri hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu 

Axess kredi kartı almak isteyenler için bir çok kredi kartı başvuru yolları bulunuyor. Ancak bu başvuru yollarından bazılarında evrak istenmesi ve başvuru sonucunun geç bildirilmesi gibi nedenlerle kredi kartı almak istiyorum diyenler formalite olmadan kart başvurusu yapabilecekleri kanalları aramaktadır. Bu anlamda Axess kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler de en kolay kredi kartı alma yollarını araştırmaktadır.

Axess kredi kartı başvurusu için tercih edebileceğini yollar şunlardır:

En Yakın Akbank Şubesine Gidebilirsiniz

Gerek bankacılık işlemleri gerekse kredi kartı başvuru işlemlerinin tamamı için bankaların herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Bu nedenle Axess kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler, kendilerine en yakın Akbank şubesine giderek şubeden alacakları formu doldurarak kredi kartı işlemlerini tamamlayabilir. Ancak şubeden yapılan kredi kartı başvuruları için kimi zaman evrak ya da kefil istenmesi gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Bunun yanında başvuru sonucunun geç bildirilmesi gibi sorunlar da olabilmektedir. Ayrıca şubeden yapılacak başvurularda hem şubeye giderken hem müşteri temsilcisi ile görüşmek için sıra beklerken hem de formu doldururken zaman kaybedilebilmektedir. Bu nedenlerle şubeden yapılacak başvuruların pratik ve kolay bir yol olmadığını söyleyebiliriz.

SMS ile Axess Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Axess kredi kartı başvurusu için yapmanız gereken cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz.  Bu mesajı 4425‘e gönderiyorsunuz.

Akbank İnternetten Axess Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Axess kredi kartına en pratik başvuru yolunun internetten yapılan başvuru olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü başvuru için çok zaman harcamazsınız. Başvuruda herhangi bir belge ya da kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Başvuru sonucu ise en fazla 5 dakika içinde bildirilmektedir.

Akbank internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

 • “www.axess.com.tr/axess/hemen-basvur” uzantılı internet adresine giriş yapıyorsunuz.
 • Açılan ekranda yer alan formu ad-soyad, cep telefonu, T.C. kimlik numarası ekrandaki güvenlik kodunu yazarak dolduruyorsunuz.
 • Hemen başvur butonuna tıklıyorsunuz.

Bu işlemi yaptıktan sonra kredi kartı talebiniz alınmış oluyor. Başvuru sonucu ise cep telefonunuza mesaj olarak bildiriliyor.

Akbank Mobil veya İnternet Bankacılığı İle Axess Kredi Kartı Başvurusu 

Eğer Akbank müşteri iseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak mobil veya internet bankacılığına giriş yapıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda “KARTLARIM” seçeneği altında “YENİ KREDİ KARTI BAŞVURUSU” seçeneğini tıklıyorsunuz. Buradan hangi karta başvuru yapacaksanız, bu seçeneği belirledikten sonra onaylıyorsunuz. Kart sonucunuz Akbank sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuza mesaj olarak bildiriliyor.

Akbank Telefon Bankacılığı Üzerinden Axess Kredi Kartı Başvuru

Akbank telefon bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden biri de kredi kartı başvuru işlemidir. Bu şekilde kart başvurusu için öncelikle 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arıyorsunuz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredi kartı başvuru talebini iletiyorsunuz. Müşteri temsilcisi sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra başvuru işlemini tamamlıyor.

Bu yol özellikle müşteri temsilcisine bağlanmak için bir çok tuşa basmanız ve telefonda beklemeniz nedeniyle pek pratik bir yol değildir.

Akbank Axess Kredi Kartı En Kolay Başvuru Yolu Hangisidir?

Yapmış olduğumuz açıklamalardan da anlaşılacağı üzere, Axess kredi kartı sahip olmak için kullanabileceğiniz en pratik yollar şunlardır:

 • Akbank ya da Axess kredi kartının resmi internet sitesi üzerinden yapılacak başvurular
 • SMS ile kredi kartı başvurusu.

Bu yollardan biri ile yapacağınız başvurular 5 dakika gibi kısa bir süre içinde sonuçlanmaktadır. Ayrıca başvuru için herhangi bir belge sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Akbank Axess Kredi Kartı Kaç Gün İçinde Bana Ulaşır?

Başvurunuz onaylandıktan sonra kart basım ve gönderim aşamasına geçilir. Kart basımı ve özel kurye ile kartın gönderimi genellikle en geç 1 hafta sürmektedir. Bu süre vermiş olduğunu adresin kart basım merkezine yakınlığı ve ulaşım kolaylıklarına göre daha kısa olabilmektedir.

Axess Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizin en çok kullanılan kredi kartlarından biri olması nedeniyle Axess kredi kartın özellikleri merak edilmektedir. Bu kredi kartının dikkat çeken en önemli özelliklerini sıralayalım:

 •  Axess kredi kartı Chip para özelliği ile ön plana çıkıyor. Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerinizden bankanın belirlediği miktarda para kazanabiliyorsunuz. Biriken paralarınızı da Axess üye işyerlerinde harcayabiliyorsunuz. Axess chip para kullanabileceğiniz işyerlerini görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizi vade farksız 12 taksite kadar böldürebiliyorsunuz.
 • Kredi kartı ile tek çekim şeklinde yaptığınız peşin alışverişlerinizi, müşteri hizmetlerini arayarak ya da en yakın Akbank şubesine giderek taksitlendirebiliyorsunuz.
 • Taksit erteleme imkanından yararlanabilirsiniz.
 • Taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Axess kredi kartı kampanyaları ile daha fazla chip para kazanmanın yanında daha fazla taksit ve bol hediyelerle dolu birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.
 • Ayrıca Axess’in gold ve platinum kartlara özel sağladığı ücretsiz olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Axess Kredi Kartı Başvuru Yapıldığından Banka Nelere Bakar?

Axess kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman banka şu hususları dikkate almaktadır:

 • Kredi notu: Eğer kredi notu düşükse banka, kredi kartı vermeyebilmektedir.
 • Kredi sicili: Daha önceki banka borçları nedeniyle banka ile sorun yaşanmış ve yasal takip yapılmışsa banka kredi kartı vermemektedir.
 • Gelir durumu: Kişinin almak istediği kredi kartı limiti ile geliri orantısız ise banka kredi kartı vermemekte ya da daha düşük limitli kredi kartı imkanı tanımaktadır.
 • Sahip olunan kredi kartı sayısı: Eğer başvuru esnasında birden fazla kredi kartınız var ve bu kartların limitleri toplamı gelirinizle orantısız ise bankalar yeni bir kredi kartı vermemektedir.
Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kredi kartı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus gelir durumunuzdur. Mevcut gelirinizle ödeyemeyeceğiniz limitli kredi kartı almamalısınız. Ayrıca kredi kartı için yıllık kart aidatı alındığı için kartın özelliği arttıkça alınan aidat da artacaktır. Bu nedenle kredi kartını sıklıkla nerelerde ve hangi alışverişlerde kullanacağınızı önceden düşünmeniz yararınıza olacaktır. Böylece size uygun en iyi kredi kartını belirleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Akbank Axess Gold Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın