Akbank EFT Saatleri, EFT Günleri

akbank-eft-saatleri

Saatleri, EFT Günleri : Akbank EFT nasıl yapılır demeden önce işleminizi içerisinde yapmanız gerekiyor. Akbank Direkt ile EFT işlemi yapabilirsiniz. Akbank işlem saatleri ve Akbank hafta sonu EFT hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri

Akbank’ta bulunan hesabınızdan bir başka bankadaki hesaba EFT işlemi yapabilirsiniz. Akbank EFT başlangıç saati 09.00 yani sabah 09.00’da başlamaktadır. Akbank EFT bitiş saati ise 17.00 yani öğleden sonra 17.00’dır.

Yani Akbank EFT işlem saatleri 09.00-17.00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Bu saat aralığında yapacağınız EFT işlemleri 5 ila 10 dakika arasında tamamlanacaktır. Ancak yoğunluk nedeniyle Akbank EFT işlemleri gerçekleşme süresi 30 dakikayı da bulabilir.

Akbank EFT Saati Kaçta Bitiyor?

Akbank EFT saati 17.00’da bitmektedir. Ancak siz ya da Akbank Mobil ile EFT işlemi yapabilirsiniz. Ancak paranın karşı tarafın hesabına geçmesi için bir sonraki iş gününü beklemeniz gerekecektir. Akbank eft saati kaça kadar sorusuna 17.00 olarak cevap verebiliriz.

Akbank EFT Nasıl Yapılır?

Öncelikle Akbank EFT işlemini nereden yapabileceğinizi açıklayalım. İnternet üzerinden EFT yapabilirsiniz. Akbank Direkt’e kullanıcı ve şifre bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Direkt EFT saatleri arasında EFT işlemini yaparsanız para transferiniz aynı gün içinde karşı tarafın hesabına yapılabilir.

-Akbank EFT işleminizi şu yollardan biri ile yapabilirsiniz.

-Akbank Direkt İnternet üzerinden EFT yapabilirsiniz.

-Akbank Direkt Mobil’den EFT yapabilirsiniz.

-Akbank Telefon Şubesi’ni kullanarak EFT yapabilirsiniz.

-AkbankATM’den EFT işlemi yapabilirsiniz.

Akbank EFT nasıl yapılır sorusuna geldiğimizde ise EFT yapmak için IBAN numarası gereklidir. EFT işlemi yapacağınız karşı tarafın IBAN numarasını bilmeniz gerekiyor. Tercih ettiğiniz EFT yapma seçneklerinden biriyle IBAN numarasını kullanarak para gönderme işleminizi yapabilirsiniz.

Akbank EFT ücreti almaktadır. Yapacağınız EFT işlemleri için bir miktar masraf alınmaktadır. İsterseniz EFT işleminiz için düzenli EFT talimatı vermeniz de mümkündür.

Akbank EFT Günleri

Akbank EFT işlemlerinizi EFT yapabileceğiniz mesai saatleri ve mesai günleri içerisinde yaparsanız işleminiz kısa sürede gerçekleşecektir.

Ancak cumartesi ya da pazar günü EFT yaparsanız bir sonraki iş gününde EFT işleminiz gerçekleşecektir. Akbank cumartesi EFT işlemini Akbank Direkt İnternet ya da Akbank Mobil uygulaması üzerinden yapsanız da işlemin tamamlanması için mesai saati başlamalıdır. Akbank EFT haftasonu yapsanız bile para transferi tamamlanmayacak bir sonraki mesai saatinde tamamlanacaktır.

Örneğin cumartesş günü EFT yaparsanız pazartesi günü mesai saatleri başladığında gönderdiğiniz para karşı tarafın hesabına geçecektir. Bu nedenle Akbank EFT ne kadar sürer diye baktığımızda Akbank eft işlem saatleri ve iş günü olmasına göre bu süre değişebilir. Eğer mesai saatleri içerisinde yaptıysanız EFT işlemi kısa sürede tamamlanacaktır.

Kısaca ya da hafta içi yapılabilir. Ancak EFT saatleri içerisinde EFT işlemi yapmazsanız bir sonraki iş gününde para karşı tarafın hesabına geçecektir.

Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma ve İşlemler yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın