Akbank IBAN Sorgulama Öğrenme Ve Hesaplama

akbank-sorgulama

IBAN Sorgulama Öğrenme Ve Hesaplama sorgulama, akbank iban öğrenme, akbank iban no bulma işlemleri oldukça kolaydır ve  nasıl yapacağınızı yazımızda sizlere tek tek açıklamlar ile  anlattık. Akbank IBAN numarası öğrenme işlemi Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Oldukça kısa ve kolay bir işlemdir. IBAN numaranızı öğrenmek için şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Yazımızda Akbank IBAN numarasını nasıl hesaplayacağınızı size adım adım anlattıktan sonra rahatlıkla IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank IBAN Numarası Sorgulama

Akbank IBAN nuamranızı sorgulatmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Akbank IBAN Sorgulama sayfasına girin. akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx adresini tarayınızdaki adres çubuğuna yapıştırarak bu sayfaya girebilirsiniz.
 2. Akbank IBAN sorgulama sayfasında sizden şu bilgiler istenecektir.
  Akbank Hesabınızın “Hesap Türü”
  Akbank Hesabınızın Şube Kodu
  Akbank Hesap Numaranız
 3. Bu bilgileri sayfasındaki alanlara doğru ve eksiksiz bir şekilde yazın.
 4. İstenen bilgileri yazdıktan sonra “Hesapla” butonuna tıklamanız gerekiyor.
 5. Akbank IBAN numaranızı karşınızda görebilirsiniz.

akbanktısı

Akbank IBAN no bulma işlemi işte bu kadar kolay ve kısa süreli bir işlemdir.

Akbank IBAN Öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirirken bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmelisiniz.

Akbank IBAN Nasıl Kullanılır?

Akbank IBAN numarasını para transferi işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Akbank IBAN ile Havale ve EFT yapmak istiyorsanız aşağıdaki seçeneklerden biri ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Akbank Telefon Şubesi aracılığı ile

Akbak Direkt İnternet aracılığı ile

-Akbank Dİrekt Mobil aracılığı ile

-AKbank Şubeleri aracılığı ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank IBAN Öğrenme Ne İçin Kullanılır?

Akbank IBAN öğrenme ile hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenerek size hız ve doğru işlem yapma kolaylığı sağladığı için  bankacılık işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

IBAN numarası pek çok Avrupa ülkesinde kullanılmaktdır. Avrupa Birliği düzenlemeleri kapsamında IBAN  kullanımı ile güvenli para transferi işlemi yapmak maliyetlerin düşürülmesini sağlamak için her hesaba özel olarak verilen bir numaradır.

Akbank IBAN numarası havale ve EFT işlemlerinizde doğru bir şekilde para transferi yapmanıza yarar sağlamaktadır.

IBAN kullanımı ile Akbank şubeleri arasında ya da diğer bankalar ile kolay, güvenli, hızlı bir şekilde para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Akbank IBAN Doğrulama Nasıl Yapılır?

Akbank IBAN numaranızın doğru bir şekilde elinizde bulunup bulunmadığına emin değilseniz IBAN Doğrulama yaparak bu belirsizliği ortadan kaldırabilirsiniz.

aracı ile IBAN numarasını öğrendiyseniz ya da IBAN numaranızı yanlış aldığınızı düşünüyorsanız Türkiye Bankalar Birliği’nin doğrulama için bir sayfası bbulunmaktadır. Bu birliğin IBAN Kodu Doğrulama Sayfası’na girerek IBAN numarasını eksiksiz bir biçimde yazdıktan sonra doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

 

One Response

Tüm yorumları göster
 1. hande
  29 Haziran 2016

Bir cevap yazın