Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Ve Gerekli Belgeler

akbank-ihtiyac-kredisi

İhtiyaç Kredisi Başvuru Ve Gerekli Belgeler: Akbank masraflar için veriyor. Kredi başvuru ve gerekli belgeler neler,  nasıl başvuru yapılır, sms ile başvuru Akbank kredilerine nasıl yapılır yazımızda bu bilgilerin açıklamasını bulabilirsiniz. Akbank verdiği ihtiyaç kredisi ile düğün, tatil, eğitim, tadilat gibi masrafların karşılanması için kredi veriyor. Akbank kredilerinin faiz oranı kredinin türüne göre farklılık gösterebiliyor. Akbank ihtiyaç kredisi için faiz oranı, vade seçeneği, ödeme tutarı gibi bilgilerin olduğu yazımızda Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun da cevabını bulabilirsiniz.

alan müşterileri için ödeme planı hazırlıyor. Ödeme planı ile aylık taksit tutarınızı, vade seçeneğinizi ve uygulanacak olan faiz oranı ile toplamda ne kadar bankaya para ödemiş olcağınızı öğrenebilirsiniz.

Akbank’tan kredi almak için bankanın müşterisi olmanız şart değildir. Akbank’tan ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak kredi alabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Akbank’tan kredi alabilmek için bankanın istediği şartları sağlıyor olmalısınız. Bu şartları yerine getirdikten sonra Akbank İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapabilirsiniz.

 • Akbank İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor.
 • Krediye başvuru yapan kişinin risk ve istihbaratta olumsuzluk bulunmaması gerekiyor.
 • Gelirinizi Akbank’a belgelemeniz gerekmektedir.
 • Krediyi ödemek için belirlenen taksitin hane halkının aylık ortalama gelirinin yarısını yani %50 sini geçmemesi gerekiyor.
 • Akbank alınan ihtiyaç kredisi için hayat sigortası yaptırmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Gerekli Belgeler

Akbank İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapılırken banka sizden bazı belgeleri isteyecektir. Bu belgeler ile Akbank şubelerine giderek ilgili banka personeline için verilmelidir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Nüfus cüzdanınız, pasaportunuz ya da sürücü belgeniz kredi başvurusu sırasında bunlardan birini kullanabilirsiniz. Ancak bu belgelerin hem aslı hem de fotokopisi gerekiyor.
 • Akbank eğer gerekli görürse sizden adres teyidi amacıyla belge talebin bulunabilir.
 • Gelir durumunuzu gösteren belgeyi Akbank kredi başvurusu için belegelemelisiniz.
  • Ücretliler için maaş bordrosu ya da maaşınızın net tutarın gösteren belgeye (iş yerinizden onaylı olması gerekiyor bu belgenin) gerekmektedir.
  • Serbest meslek sahipleri için kredi başvurusunda vergi levhası istenmektedir.
  • Şirket ortakları kredi başvurusu için vergi levhasını sunabilir. Ya da vergi levhası yerine Ticaret Sicil Gazetesi’nde bulunmakta olan kuruluş ilanı fotokopisi de kredi başvurusu için kullanılabilir.
  • Gayrimenkul geliri beyan eden kişilerden istenen belge tapunun aslı ile birlikte fotokopisi de gerekmektedir.
  • Emekli olan kişilerden kredi başvurusu için hesap cüzdanı istenmektedir.

Özel sektörde çalışan kişiler Akbank İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak için SGK Hizmet Döküm Belgesi getirmelidir. Eğer Akbank maaş müşterisi iseniz bu belgeyi kredi başvurusu için getirmenize gerek yoktur.

Akbank SMS İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank İhtiyaç Kredisi’ne sms ile başvuru yapmak için telefonunuzun mesaj bölümüne girmelisiniz. KREDİ yazdıktan sonra 4425 numarasına mesaj olarak göndermelisiniz. Bu şekilde kredi başvurunuzu yapmış olursunuz.

SMS ile kredi başvurunuza olumlu cevap gelirse yapmanız gereken kredi başvuru evraklarını hazırladıktan sonra Akbank ihtiyaç kredisi başvurunuz için gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak kolay gibi görünse de kredi taksitlerinin ödenmemesi durumu müşteriye sıkıntı yaşatmaktadır. Ödenmeyen borçlar için gecikme faizi uygulanmaktadır. Ayrıca faiz nedeniyle de bankaya aldığını ihtiyaç tutarından daha fazlasını ödemek zorunda kalacaksınız. Eğer krediyi ödeyecek kadar düzenli bir geliriniz varsa bu parayı bir süre biriktirdikten sonra ihtiyaçlarınıza faizsiz, borçsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz.Tercih edilmesi gereken yol da budur. Bu yol sizi sıkıntısız bir biçimde aylarca borç ödemeden istediklerinize kavuşturmanın bir yoludur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın