Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Ve Takibi

indir

 

Sonucu Öğrenme Ve Takibi:  konut, ihtiyaç, taşıt kredilerine kredi başvuru işlemi yaptıysanız ve sonucu öğrenmek  ve nasıl yapacağınızı yazımızdaki açıklamalar ile öğrenebilirsiniz. Akbank kredilerine başvurunuzu yaptınız ve artık kredi sonucunuz olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlandı öğrenmek istiyorsunuz. İşte bu noktada Akbank kredi başvuru sonucunu öğrenebileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır. Kredinizin başvurusunu telefon bankacılığından, kredi başvurunuzu yaptığınız Akbank şubesinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Akbank’ın “Başvurum Nerede” hizmeti sayesinde kredinizin hangi durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Yazımızda başvuru sonucunuzu nasıl öğrenebileceğinizi açıklamalı olarak bulabilirsiniz.

Akbank kredi başvurusu sonucunu öğrenmek için “Başvurum Nerede” hizmetini kullanarak başvurunuzun hangi aşamada ve ne süreçte olduğunu görebilirsiniz. Kredi başvurunuzun sonucunu ya da durumunu öğrenmek için hem kullanımı kolay hem de günün istediğiniz bir saatinde sorgulama işlemi yapabileceğiniz bir yoldur.

Akbank “Başvurum Nerede” Öğrenme

Akbank’a yaptığınız kredinizin şu an hangi aşamada olduğunu öğrenmek için “Başvurum Nerede” hizmetini kullanabilirsiniz. Başvurum nerede ile kredi başvurunuzun durumunu öğrenebileceğiniz gibi kredi kartı başvurunuzun durumuyla da ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kredi başvurum onaylandı mı, kredi başvuru sonucu, kredi başvurum hangi aşamada gibi sorularınızın cevabını Akbank Başvurum Nerede’ den öğrenebilirsiniz.

Akbank’ın resmi internet sitesine girdikten sonra “Başvurum Nerede” isimli bir buton bulunmaktadır. Bu butona tıkladıktan sonra Akbank Direkt isimli pencerede sizden istenen TC kimlik numaranız ‘ı doğru bir şekilde girmelisiniz. Ayrıca TC Kimlik numaranız yerine müşteri numaranızı da girebilirsiniz. Akbank Direkt’e gireceksiniz. Akbank Direkt şifresi’ni de girdikten sonra Akbank kredi başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Akbank Telefon Bankacılığı Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank telefon bankacılığını arayarak kredi başvurunuzun sonucu hakkında bilgi edinebilirsiniz. 444 25 25 numarasını ya da 0850 222 25 25 numarasından birini aramanız gerekiyor. Sonrasında Akbank telefon bankacılığı ile yapığınız bu görüşmede kredi kayıt numaranızı ya da TC kimlik numaranızı vererek Akbank kredi başvurunuzun sonucu öğrenebilirsiniz.

Akbank kredi başvuru sonucunu referans no girerek öğrenmek istiyorsanız telefon bankacılığında müşteri hizmetleri ile kredi başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

Akbank SMS Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank kredilerine sms ile başvuruda bulunduysanız başvurunuzun sonucu mesaj olarak size olumlu ya da olumsuz olarak iletilecektir.

SMS ile yapılan kredi başvurusunda çok yüksek limitli kredi başvurusu yapılmamaktadır. Yani daha az miktardaki kredi başvurularını sms ile yaparak kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Yüksek tutardaki kredi başvurularınız bankada birkaç birim tarafından değerlendirmeye alınır. Sonrasında bankacılık geçmişiniz gözden geçirilir. Kredi notunuza vs. bakılır. Eğer bir engel görünüyorsa kredi başvurunuz olumlu sonuçlanabilir. İşte bu nedenle yüksek tutardaki kredi başvuruları için sonuçlanma süresi biraz daha uzun olmaktadır.

Akbank Şubesinden Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank şubelerinden kredi başvurunuzun ne durumda olduğunu sorgulatabilirsiniz. Akbank şubelerinden hangisinde kredi başvurusu yaptıysanız yine o şubeye giderek kredinizin başvuru sonucunun ne olduğunu ilgili banka personelinden öğrenebilirsiniz.

Kredi başvurusunu yapıp kredinizi aldıktan sonra kredilerin ödemelerinin yapılması gerekiyor. Eğer ödemeler zamanında yapılmazsa veya geciktirilirse gecikme faizi uygulanıyor. Bu durum kredi notunuzun da düşmesine neden olacaktır.  Ayrıca bankadan aldığınız kredi tutarından daha fazlasını faiz nedeniyle bankaya ödeyeceksiniz. Banka krediyi size vermek için sizden gelir belgesi de isteyecektir. Eğer krediyi ödeyecek kadar düzenli bir geliriniz varsa paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca faiz ödemeyeceğiniz için bu tutarı da kar etmiş olursunuz. Size tavsiye edilen ve seçilmesi gereken yol budur. Böylece faizsiz, borçsuz bir şekilde istediklerinizi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın