Akbank Neo Kart Günlük Nakit Çekme Limiti Arttırma

Akbank Neo Kart Günlük Nakit Çekme Limiti ArttırmaAkbank Neo kart günlük para çekme limiti arttırma işleminin nasıl yapılacağı konusu çoğu zaman Akbank Neo kullanıcılarının akıllarının bir köşesinde duran sorudur. Gerçekten nakit paraya ihtiyaç duyduğumuzda bankamatik kartımıza güveniriz. Ancak öyle zamanlar olabiliyor ki günlük para çekme limitinin üzerinde nakit paraya ihtiyaç duyabiliyoruz. Dolayısıyla bankamatikten çekeceğimiz para ihtiyacımıza cevap vermiyor. Tabi şanslıysak, banka çalışma saatleri içinde şubeden dilediğimiz miktarda para çekebiliriz; ama mesai saatleri dışındaysa günlük nakit çekme limiti kadar paraya alabiliriz. Peki ATM’lerden günlük para çekme limitini arttırmak için ne yapmamız gerekiyor?

Bu yazımızda Akbank Neo kart günlük para çekme limiti ve günlük para çekme limitinin nasıl arttırılacağını anlatacağız.

Akbank Neo Kart Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Akbank Neo Kart denilince aklımıza tek bir kart türü gelmemelidir. Çünkü Akbank Neo kartın, farklı özelliklere sahip başka kartları da bulunuyor. Bu anlamda Akbank Neo kart günlük para çekme limitini kart türlerine göre aşağıdaki tabloda ayrı ayrı gösterebiliriz:

Akbank Neo Kart Tipi Neo Kart Günlük Para Çekme Limiti Neo Kart Günlük Ek Para Çekme Limiti
Neo Kart Klasik 1500 TL 2000 TL
Neo Meo 250 TL 250 TL
Neo 1e1 2000 TL 3000 TL
Neo Ek Kart 1000 TL 500 TL
Neo Business 4000 TL 4000 TL
Neo Private 2000 TL 3000 TL
 Neo Exi26 1000 TL 1000 TL

Akbank ATM’lerinden Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Türkiye’de yaygın ATM ağına sahip olan Akbank, ATM’leri aracılığıyla hesaba para yatırma, havale veya EFT işlemleri yanında fatura, kredi kartı gibi borç ödeme işlemleri yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Ancak ATM’lere yatırılabilecek para miktarı güvenlik ve kara paranın aklanması gibi bazı nedenlerle bir takım sınırlamalara tabi tutulmuştur. Dolayısıyla Akbank ATM’lerinden günlük para yatırma limiti 19.900 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank Neo Kart Günlük Para Çekme Limiti ve Alışveriş Limiti Nasıl Arttırılır?

Akbank Neo kart günlük para çekme limitini yükseltme işlemi için aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemlerden birini kullanarak günlük çekme limitinizin ne kadar olacağına kendiniz de karar verebilirsiniz.

  • 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine ileteceğiniz talep doğrultusunda günlük para çekme limitinizi veya alışveriş limitinizi belirleyebilirsiniz.
  • Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa giriş yaparak kart işlemleri menüsünden neo kart günlük para çekme limitinizi belirleyebilirsiniz.
  • Size en yakın Akbank şubesine giderek de günlük para çekme limitiniz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

SMS ile günlük para çekme limiti arttırabilir miyim şeklinde bir soru aklınıza takılabilir. Ne yazık ki Akbank Neo kart günlük para çekme limiti SMS ile değiştirilememektedir.

Akbank Neo Kart Nakit Çekimine ve Alışverişe Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank Neo kartınızla günlük nakit çekme limitini ve alışveriş limitini yükseltebileceğiniz gibi isterseniz kartınızı bu işlemlere kapatabilirsiniz. Neo kart nakit çekimine ya da alışveriş işlemine kapatmak için kartınızın alışveriş ya da nakit çekim işlem limitini sıfır (0) TL olarak tanımlamanız yeterlidir. Bu işlemi, dilerseniz sadece nakit çekim işlemi, dilerseniz alışveriş işlemi dilerseniz her ikisi için de yapabilirsiniz. Neo kart nakit ya da alışverişe kapatma işlemini şu kanallardan biriyle yapabilirsiniz:

  • 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı nakit çekimine ya da alışverişe kapatabilirsiniz.
  • Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa giriş yaparak kart işlemleri menüsünden neo kart günlük para çekme limiti veya alışveriş limitini sıfır şeklinde yazarak bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Size en yakın Akbank şubesine giderek de kartınızı nakit çekimine ya da alışverişe kapatabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster