Akbank Neo Kart ve Axess Kart Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank Neo Kart ve Axess Kart Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır: Akbank Neo şifre alma işlemi ve Akbank Axess kredi kartı şifre alma işlemi, yeni bir kart aldığınızda ya da kart şifresini unuttuğunuzda önem arz eden iki konudur. Gerçekten bankamatik kartları ya da kredi kartları, güvenlik nedeniyle ancak şifre girilmek suretiyle kullanılabilmektedir. Şifreyi bilmeden bu kartları kullanmak ya da alışveriş yapmak mümkün değildir. Sadece kart bilgilerini girerek alışveriş yapmak mümkün olabilirse de bunun için de kar sahibinin kimlik bilgileri ve imzası gerekmektedir. Ancak şifreyi bilmediğiniz müddetçe karttan para çekmek mümkün değildir. Bu durumda kart şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. Peki en hızlı şekilde Akbank kart şifre alma işlemini nasıl yapabilirsiniz?

Bu yazımızda Akbank Neo kart ve Axess kredi kartı şifre alma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Akbank Neo Kart Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank’ın bankamatik kartı olan Akbank Neo farklı türlere sahiptir. Akbank Neo kartlar şu şekildedir: Neo kart klasik, Neo Meo, Neo 1e1, Neo Business, Neo Private, Neo Exi26.

Akbank Neo şifremi unuttum ya da Akbank Neo şifresi almak istiyorum diyorsanız, Akbank Neo kart ve diğer tüm Neo kartlara ilişkin yapılacak şifre işlemleri için aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Akbank Neo kart işlemi almak için takip edebileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • Neo SMS ile şifre alma: Cep telefonunuzun mesaj kısmına giriyorsunuz ve mesaj bölümüne BKSIFRE yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz. Boşluktan sonra Neo kartınızın son 4 hanesini yazıyorsunuz. Mesajı 4425‘e gönderiyorsunuz.
  • İnternet Bankacılığı ile şifre alma: Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa giriş yapabiliyorsanız, kart işlemleri menüsünden kartınızın şifresini değiştirebilir ya da yeni şifre alabilirsiniz.
  • Akbank şubesinden şifre alma: Size en yakın Akbank şubesine giderek gişe işlemlerinden kart şifrenizi alabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank’ın kredi kartı olan Axess kart ile avantajlı alışveriş yapabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilir, nakit avans çekebilir ve anında chip para kazanabilirsiniz. Ülkemizde de yaygın kullanıcı sayısı olan Axess kart ile ilgili en çok yaşanan sıkıntılardan biri de şifre unutma sorunudur. Siz de Axess şifremi unuttum, ne yapmalıyım diyorsanız ya da Axess şifresi nasıl alınır diye soruyorsanız, şifre işlemi için aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

Akbank Axess kart şifre alma işlemi için takip edebileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • Axess SMS ile şifre alma: Cep telefonunuzun mesaj kısmına giriyorsunuz ve mesaj bölümüne KKSIFRE yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz. Boşluktan sonra Neo kartınızın son 4 hanesini yazıyorsunuz. Mesajı 4425‘e gönderiyorsunuz.
  • İnternet Bankacılığı ile şifre alma: Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa giriş yapabiliyorsanız, kart işlemleri menüsünden kartınızın şifresini değiştirebilir ya da yeni şifre alabilirsiniz.
  • Akbank şubesinden şifre alma: Size en yakın Akbank şubesine giderek gişe işlemlerinden kart şifrenizi alabilirsiniz.

Akbank Neo Kart Günlük Para Çekme Limiti ve Günlük Para Çekme Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Akbank Neo kart ile Akbank ATM’lerinden çekebileceğiniz günlük para miktarı sınırlıdır. Ancak dilerseniz günlük para çekme limitini müşteri hizmetlerini arayarak, şubeye giderek ya da Akbank direkt internete giriş yaparak kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Akbank Neo kart günlük para çekme limitinin ne kadar olduğu ve limit değiştirme işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster