Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

akbank taşıt kredisi

Akbank Başvurusu ve : Akbank 2. el taşıt kredisi ya da 0 km araç kredisi almak için başvuru yapabilirsiniz. Kredi hesaplama tablosuna bakıp, gerekli belgeleri hazırladıktan sonra başvurunuzu tamamladığınızda kredinize onay verilirse aracınızı alabilirsiniz. Yazımızda başvuru için gerekli belgeleri ve şubeye gitmeden, internet üzerinden başvurusunu nasıl yapacağınızı anlattık. İşte ve kredi başvurusu için gerekli evraklar.

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu 

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankalar arasında köklü geçmişi ve kalitesiyle fark yaratan bankalardan olan Akbank, müşterilerine özel olarak Taşıt kredisi vermektedir. Banka tarafından sunulan Taşıt kredisi ile hayalinizi kurduğunuz taşıta sahip olabilir ve geniş vade seçeneğiyle ödemesini yapabilirsiniz. Akbank Taşıt kredisi başvurusu şubelerden, internet üzerinden ve telefon şubesinden yapılabilmektedir.

-Telefon şubesiyle başvuruda bulunmak isteyenlerin ise 444 25 25 numaralı telefonu araması gerekmektedir. 7 gün 24 saat boyunca telefon şubesinde kesintisiz hizmet veren Akbank’a günün her anında başvuruda bulunabilir ve kredi kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

-Akbank Taşıt kredisi için genel olarak tercih edilen şube yoluyla başvuru işlemleri için size en yakın Akbank şubesini tercih edebilirsiniz. Müşteri temsilcileriyle yapacağınız görüşme sonucunda başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

-İnternet üzerinde Akbank Taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin Akbank resmi internet sitesine girerek Akbank Taşıt kredisi başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Form eksiksiz ve doğru şekilde doldurularak bankaya iletilmektedir. Banka tarafından başvuru formu incelendikten sonra sonucu kişilere mesaj kanalıyla bildirilmektedir.

İnternetten Akbank Taşıt Kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız  akbank.com/tasit-kredisi adresine giriş yapın ve HEMEN BAŞVUR butonunu tıklayın. Açılan sayfada karşınıza gelen formdaki bilgileri doldurup adımları uyguladıktan sonra taşıt kredisi başvurunuz tamamlanacaktır.

Akbank Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Akbank’tan ister 0 km isterseniz 2. el araç almak için kredi çekebilirsiniz. Krediyi alabilmek için bankanın sizden isteyeceği belgeler şunlar:

-Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinin hem aslı hem de fotokopisi gereklidir.

-Akbank’ın gerekli görmesi halinde adres teyidi amacıyla belge talebi yapılabilir.

-Gelir durumunuzu gösteren belge gerekmektedir. Bu belge ücretliler, emekliler, serbest meslek sahibi, firma ortağı ve gayrimenkul geliri beyan edenler için farklılık gösterebilir.

-Fatura ya da Noter Satış Sözleşmesi gerekmektedir. (Faturanın tarihinden itibaren krediyi kullanabilmeniz için en fazla 1 ay olarak belirlenmiştir.)

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Akbank’tan 0 km araç almak isteyenler için %1.45 olarak belirlenmiştir. Kredi vadesi olarak ise en faz 48 ay vade ile taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti almak istediğiniz kredi tutarının binde 5 oranı hesabına göre tahsil edilmektedir, aşağıdaki tabloda 20.000 TL taşıt kredisi için kredi tahsis ücreti 100 TL alınmaktadır. Akbank Taşıt Kredisi Hesaplama Tablosu aşağıdaki gibidir. 0 km araç kredisini Akbank’tan almak istiyorsanız faiz oranlarına ve yıllık maliyet oranlarına bu tablodan bakabilirsiniz.

akbank taşıt kredisi faiz

Taşıt Kredisi Başvurunuzu yaptıktan sonra taşıt kredisi başvuru sonucunuzu öğrenmek için Akbank Başvurum Nerede uygulamasını kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster