Anında İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

internetten kredi başvurusu yapma

Anında İnternetten Nasıl Yapılır yapma, internetten kredi başvurusu yapı kredi, ING Bank, Akbank, Finansbank, Garanti Bankası’ndan yapılabilir mi ve hangi bilgiler internetten kredi başvurusunda isteniyor sorularınızın cevaplarını bulabilir, internetten kredi başvurusu hakkında genel bilgiyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İnternetin gelişmesi ve iyice yaygınlaşmasıyla beraber bankacılık sektörü de internetin bu büyümesinden faydalanarak birçok bankacılık işlemini internet üzerinden de gerçekleşir hale getirdi. İnternet üzerinde günümüzde açılan banka hesapları üzerinden internet şubelerinden işlem yapılabilmekte, kredi kartlarıyla ise alışverişler yapılabilmektedir. Banka kredileri içinde internet artık başvuru kanallarından birisi haline geldi. Geçmiş yıllarda banka şubeleri kredi başvuruları için tek başvuru kanalıyken, günümüzde hem SMS yoluyla hem de internet üzerinden kredi başvurusu da yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu

İnternet üzerinden başvuru işlemleri genel olarak kredi başvurusu yapılacak olan bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İnternetten kredi başvurusu işlemlerinin birçok olumlu yanı bulunmaktadır. İnternet kredi başvurularının avantajları şunlardır;

-Tüketiciler banka şubesine gitme ve sıra bekleme zahmetine girmeden hızlı şekilde başvurusunu yapabilmektedir.

-Tüketiciler, müşteri temsilcileriyle görüşme yapmadığından dolayı ek ürünlerin pazarlanması konusunda da bir muhabbete girmemektedir.

-İnternet başvuruları hızlı bir şekilde sonuçlanmakta ve sonucu öğrenilmektedir.

İnternet başvurularının olumsuz yanı olarak ise direkt olarak bir banka görevlisiyle temas kurulmamasından dolayı akıllarda soru işareti bulunmaktadır. Bu soruların cevap bulabilmesi için banka şubelerine gidebilir ya da internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. İnternet başvurularında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, başvuru yapılırken doğru sitede ve adreste başvuru yapıyor olmaktır. Bankanın resmi internet kanalı dışında dolandırıcı siteler aracılığıyla başvuru yapıldığında kişisel bilgiler farklı kişilerin eline geçeceğinden ilerleyen zamanda olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

İnternet üzerinden bankaya yani şubeye gitmeden anında kredi başvurunuzu yapabilir ve kısa bir süre içerisinde kredinize cevap alabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapılabilecek pek çok banka bulunmaktadır. Ancak bazı bankalar internet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmek için o bankanın müşterisi olması gerekiyor. Bazı bankalar da müşterisi olsanız da olmasınız da kredi başvuru sayfasından başvuruları kabul ediyor. İşte internetten kredi başvurusu yapılan bankalar:

  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • ING Bank
  • HSBC
  • Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Denizbank

Listede yer alamayan bazı bankalarda internet üzerinden başvuru kabul etmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvuru yapabilmek için hangi bankanın kredi ürününe başvurduğunuz önemlidir. Örneğin bir banka kendi müşterisine internetten kredi başvurusu yapmasına izin veriyorsa kredi başvuru sayfasına girdiğinde genellikle internet şubesine giriş yapmak için Müşteri Numarası ve şifresi girmesini isteyecektir. Bu bilgileri girdikten sonra bankaya göre kredilerim, kredi başvurusu gibi menüler aracılığı ile internetten kredi başvurusu yapılabilir. Bankada bilgileriniz kayıtlı olduğu için kredinize olumlu ya da olumsuz bir yanıt kısa süre içerisinde verilecektir. İnternetten kredi başvurusu yapmak istiyor anacak o bankanın müşterisi değilseniz şubeye gitmeniz gerekebilir.

İnternetten yapılan kredi başvurularında bazen o bankanın kredisinden faydalanmak isteyip müşterisi olmasınızda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yani kredi başvuru sayfasına girdiğinizde sizden TC Kimlik Numarası, Cep Telefonu numaranız ve seçtiğiniz kredi ürünü ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonrasında banka size SMS ile başvuru sonucunuzu telefonunuza gönderebilir.

İnternetten kredi başvurusu bu şekilde yapılmaktadır. Her bankanın kendi kredi başvuru sayfası ayrıdır ve farklı bilgiler isteyebilir. Ayrıca internetten yapacağınız kredi başvurularında bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmelisiniz. Sahte kredi başvuru sayfalarına girmeniz bilgilerinizi güvensiz bir şekilde ortaya koymanız demektedir.

Bankaların resmi internet sitelerine girerek internetten kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın