Arıcılık Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

aricilik-kredisi

Veren Bankalar Ve Şartları : Arıcılık kredisi Ziraat Bankası, TEB gibi bankalardan alınabilir. Arcılık kredisi başvurusu ve arcılık kredisi nasıl alınır sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Bankalar arıcılık kredisi alabilmeniz için bazı şartları sağlamanızı istiyor. Bazı bankalar arıcılığa yeni başlayanlar için verebiliyor, ancak bazı bankalar da belirli bir kovan sayısındaki arıcılıkla uğraşanlara desteği sunuyor.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arcılık işiyle ilgilenen ve bu konuda nakit ihtiyacı duyanlar için bankalar özel olarak arıcılık kredisi veriyor. Arıcılık işiyle uğraşanlar çalıştırdıkları işçiler için, malzemeler için ve diğer oluşan masraflar için kredi alabiliyorlar. Arıcılık kredisi almak isteyenler için birden fazla banka seçeneği bulunuyor. Tercih ettiğiniz bankanın arıcılık kredisi şartlarını yerine getirdiğinizde krediyi kullanabilirsiniz. İşte arıcılık kredisi veren bankalar.

  • Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi
  • TEB Arıcılık Kredisi
  • Finansbank Arıcılık Kredisi
  • Şekerbank Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası Arıcılık Sistemi’ne kayıtlı olan bal üreticileri için, asgari 50 adet arılı kovanları bulunuyorsa kredi imkanı sunuyor. Eğer kovan sayınızı 50 adet ve üzerine çıkarmak istiyorsanız Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi’ne başvuru yapabilirsiniz. Arıcılık kredisi başvurusu yapmak için Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

TEB Arıcılık Kredisi

TEB arıcılık işiyle uğraşan ve petek, kovan, nakliye için oluşan masrafların karşılanması için arıcılık kredisi veriyor. TEB Arcılık Kredisi 12 aya kadar vade seçenği ile alıabiliyor. TEB Arcılık kredisi için sizden bazı belgeleri sunmanızı istiyor.Arıcı kimlik belgesi, nüfus cüzdanı ve diğer belgeleri hazırladıktan sonra başvuru yapmak için TEB şubesine gidebilirsiniz.

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank modern hayvancılığa destek olarak kredi veriyor. Şekerbank’tan alabileceğiniz arcılık kredisi 36 aya kadar vade seçeneği ile kullanılabiliyor. Şekerbank Arıcılık Kredisi birlik üyesi olan arıcılar tarafından alınabilir ya da arıcılık faaliyetiyle ilgilenen, uğraşan tüzel kişi ve tarımsal işletmelere özel olan bir kredidir. Şekerbank Arıcılık Kredisi başvurusu yapmak için Şekerbank şubesine gitmeniz gerekiyor.

Finansbank Arıcılık Kredisi

Finanbank Arıcılık Yatırım Kredisi 48 aya kadar vade ile alınabiliyor. Arıcılık Yatırım Kredisi yatırım maliyetinin %85’ini karşılamaktadır. 6/12 ayda bir ödeme yapılacak şekilde krediyi alabilirsiniz. Arıcılık yapmak isteyenler için kullanılabilecek bu kredi arıcılıkla uğraşanlar için de alınabilir. Nüfus cüzdanı, arıcı kimlik belgesi ve diğer belgeleri de hazırladıktan sonra kredi başvurunuzu Finansbank şubesine giderek yapabilirsiniz.

Arıcılılık Kredisi Şartları

Arıcılık kredisi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Arcılık kredisi alabilmek için Bal üreticileri Birliği’ne üye olmak gerekiyor ve 50 adet ya da daha fazla koloni şartı ile arıcılık kredisi almak mümkün oluyor. Arıcılık kredisi alabilmek için arcılık işlemlerinde kullanılan ilgili aletler, ekipman, teçhizat alımları için bankalardan aracılık kredisi kullanabiliyorsunuz. Örneğin bal süzme makinesi, yeni kovan, ana arı kafesi, arılı kovan gibi ekipmanlar için arcılık kredisi verilebiliyor.

Arcılık kredisi nasıl alınır sorusuna bakacak olursak gerekli şartları yerine getirdiğinizde ve bankanın sizden isteyeceği belgeleri hazırlayarak arıcılık kredi başvurunuzu tamamlamalısınız. Kredinize onay verildiğinde arıcılık kredisini kullanabilirsiniz.

Arcılık kredisi için hangi bankadan kredi kullanmak istiyorsanız bankanın şubesine giderek detaylı ve güncel bilgi alabilir, kredi başvurunuzu da şubeden yapabilirsiniz.

Bu yazı arıcılık kredisi hakkında bilgi vermek için yazılmıştır. Sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak sizin tercihinizdir.

Şekerbank Çiftçi Kredileri Ve Başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster