Arsa Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları

arsakredisi

Veren Bankalar Ve Başvuru: arsa tapusuna kredi veren bankalar, arsa üzerine kredi veren bankalar, arsa ipotekli kredi veren bankalar hangileri ve faiz oranları neleri, başvuru için gerekli belgeler neler yazımızda sizler için açıkladık. Farklı türlerde kreidler veriliyor ve bu kredilerden biri de arsa kredisi. Arsa Kredisi için kefil gerekiyor mu sorusunun cevabı da yazımızda.

Konut ve taşıt kredilerinden sonra bankalar tarafından arsa kredisi de verilmektedir. Arsa kredisi ile almak istediğiniz bir arsa için gerekli finansmanı bankalardan alarak, arsa yatırımı yapabilirsiniz. Arsa kredisi başvurusu yapmadan önce bankaların güncel faiz oranları araştırılmalı ve cazip maliyetlerle kredi desteği alınmalıdır. Bankalar tarafından arsa kredileri için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Arsa kredileri minimum 12 aylık taksit tutarlarıyla verilmektedir. Arsa kredilerinde taksitlendirme sayısı ise 120 aya kadar yapılabilmektedir.

Arsa kredilerinde banka tarafından verilecek olan kredi miktarı banka tarafından belirlenmektedir. Banka arsanın ekspertiz değerinin %60’ı oranına kadar kredi vermektedir. Arsa kredi başvurusu yapılırken, bankaların çoğu kefil talebinde bulunmaktadır. Arsa kredileri yüklü miktarlarda olduğundan, bankalar kefil ya da ipotek talebinde bulunmaktadır. Arsa kredileri almaya hak kazanan kişilere, kredi vadesi tamamlanana kadar hayat sigortası da banka tarafından yapılmaktadır.

Arsa kredilerini birçok banka vermesine rağmen, en çok tercih edilen bankaların başında Şekerbank gelmektedir.Şekerbank Arsa Kredisi vermektedir. Banka tarafından en az 12 ay vadeli olarak arsa kredileri verilmekte ve 120 aya kadar vade süresi tanınabilmektedir. Verilecek olan kredi miktarı banka tarafından belirlenmektedir. Arsa kredi başvurusu işlemlerinde bankalar arsanın imarlı olup olmadığına da büyük önem vermektedir. İmarlı olan arsalara ipotek yapılmaktadır. İmarlı olmayan arsa için ise üzerinize kayıtlı olan ev, araba ya da iş dükkân teminat olarak gösterilmektedir.

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Arsa kredisi veren birden fazla banka bulunmaktadır. Size uygun gelen bankadan istenilen şartları sağladıktan sonra arsa kredisi alabilirsiniz. Arsa kredisi veren bankaları sizin için araştırdık ve arsa kredisi özellikleriyle birlikte bu aşağıda bu bankalar yer verdik.

Akbank Arsa Kredisi

İş Bankası Arsa Kredisi

Türkiye Finans Arsa Kredisi

Ziraat Arsa Kredisi

Halkbank Arsa Kredisi

İş Bankası Arsa Kredisi Başvuru

İş Bankası’ndan arsa kredisi alınarak kendi elma, portakal gibi kendi bahçenizi oluşturmanız mümkündür. Aldığınız arsayı yatırım için kullanmak istiyorsanız bu amacınız için de arsa kredisi alabilirsiniz.

Almayı planladığınız arsa için bir değer bulunmaktadır. Bu değer “acil satış değeri” dir. Bu değerin %50’sine kadar İş Bankası’ndan arsa kredisi alınabilir. Kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi için bankanın şubesine gitmelisiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

İş Bankası arsa kredisi başvuru işlemi için bankanın şubesine gitmelisiniz ve arsa kredisi için ayrıntıları öğrenmelisiniz. Ne kadar kredi tutarı istiyorsunuz, aylık ödeyeceğiniz tutar, vade süresi, kredinin faiz oranı gibi ayrıntıları konuşabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

-Bankaya giderek başvuru formunu doldurmalısınız ve belgelerinize eklemelisiniz.

-Nüfus cüzdanınız kredi başvurusu için gerekmektedir, isterseniz sürücü belgenizi de kullanabilirsiniz. Her iki belgenin yani nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi istenmektedir.

-Gelir durumunuzu belgelemesiniz.

-Tapunun fotokopisi arsa kredisi başvurusu için gerekmektedir.

-Arsa kredisi almak için istenen bir diğer belge de Tapu Dairesi yazısıdır. Bu yazı ipotek tesis edilecek olan yani sizin alacağınızı arsanın üzerinde rehin, ipotek gibi bir durumun olup olmadığını tespit etmek içindir.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans’tan alacağınız gayrimenkul Katılım Bankacılığı Prensipleri’nin kuralları uygulanmaktadır. Yani gayrimenkul öncelikle Türkiye Finans ile satın alınmış olur. Sonrasında kar payı ilave edilir. Size de bu satış işlemi yapılmaktadır.

Türkiye Finans’tan arsa kredisi için uygulanan faiz oranı değişkenlik göstermektedir. Örneğin 24 ay vade için alacağınız arsa kredisi %1.39 faiz ilr alınırken, 60 ay vade için alacağınız arsa kredisi için 1.45 faiz oranı uygulanmaktadır.

Türkiye Finans arsa kredisi 12, 24, 36, 48 ay vade seçeneklerinden biri için %1.39 faiz uygulaması yapmaktadır.

Türkiye Finans arsa kredisi 60, 72, 84 ay vade seçeneklerinden biri için %1.45 faiz uygulamaktadır.

Vakıfbank Arsa Kredisi Başvurusu

Vakıfbank arsa kredisine başvurmak için size ait olan bir arsayı ipotek olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca 3. bir şahısın üzerine olan arsa ile de Vakıfbank arsa kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank Arsa Kredisi’ne başvuru yapmak için bankanın şubelerine gidebilirsiniz.,

Vakıfbank Arsa Kredisi düzenli aynı zamanda belirli gelire sahip olan (ticari nitelikli olan müşteriler bu durumun dışındadır) müşteriler içindir. İstihbaratı olumlu olan müşteriler bu krediye başvuru yapabilir ve gerçek kişiler olmalıdırlar.

Vakıfbank Arsa Kredisi alacak olan kişi için Hayat Sigortası yapılmaktadır.

Vakıfbank Arsa Kredisi’nin limitine gelecek olursak ipotek olarak alınacak gayrimenkul için belirlenen ekspertiz değeri önemlidir. Ekspertiz değerinin %75 oranı ile sınırlandırma yapılmıştır.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın