Asgari Ücretliye Hangi Bankalar Kredi Veriyor

enkredi

Asgari Ücretliye Hangi Bankalar Kredi Veriyor:  verilirmi, asgari ücretliye kredi limiti, asgari ucretliye kredi imkani hangi bankalar veriyor ve bankaların asgari ücrete ne kadar taksit yaptığını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Bankalar asgari ücretle çalışanlara da kredi veremktedir. Gelir belgesinin hazırlanmasıyla bankaya giderek asgari ücretle kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Asgari Ücretlilere Kredi

Asgari ücret ile çalışan kişiler kredi alıp alamayacağı konusunda büyük şüphe yaşamaktadır. Kredi verirken bankalar, kişilerin gelir durumuna bakmakta ve gelir durumunun belirli oranlarında kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle asgari ücretlerde belirli oranlarda kredi alabilmektedir. Asgari ücretliye kredi veren bankalar arasında birçok banka sayabiliriz. Bankalar arasında faiz oranları ve verilen kredi tutarı değişiklik gösterebilmektedir. Makalemizde, en cazip oranlarla asgari ücretliye kredi veren bankalar araştırmasını sizler için araştırdık. İşte bu bankalar;

Akbank Direkt Kredi

Akbank şubeye gitmeye gerek kalmadan direkt kredi kampanyasıyla kredi vermektedir. Kredi kapsamında ne kadar kredi çekilebileceği başvuru sahiplerine iletilmektedir. Banka tarafından alınan direkt kredinin yıllık maliyet oranı %16,91’dir. 10.000 TL’lik bir kredi 36 ay vadeli olarak çekildiğinde, kredinin toplam maliyeti 12.799 TL olmaktadır. Asgari ücretli bir çalışan da olsanız Akbank’ ın bu kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Mini

3000 TL’ye kadar kredi ihtiyacı bulunanlar için en cazip bankaların başında gelmektedir. 3000 TL kredi için aylık %1,02 faiz uygulanmaktadır. 10 aylık vade kredi alındığında aylık olarak 321 TL taksit ödemesi yapılmaktadır. Kredi için 200 TL faiz ödenmektedir. Kredinin yıllık maliyet oranı %16,51’dir. ’asından alınabilen bu kredi tutarı yüksek olmasa da asgari ücretle çalışanların da alabildiği bir kredidir.

Burgan Bank Değerinizi Bilen Kredi

Burgan Bank 10.000 TL kredi için en cazip bankalardan birisidir. Asgari ücretliye kredi veren bankalar arasında yüksek rakamlarla kredi veren bir banka olan Burgan Bank, 36 aya varan vadelerle kredi desteği vermektedir. Vade sayısı arttıkça kredilerin faiz oranı da yükselmektedir. Örneğin; Burgan Bank ile 10.000 TL kredi çekildiğinde ve 36 aylık vade uygulandığında %1,22 faiz uygulanmaktadır. Kredi için aylık 359 TL taksit ödemesi yapılırken, kredinin yıllık maliyet oranı ise %17,93’tür. Asgari ücret alan kişiler Burgan Bank’ın bu kredisine başvuru yapabilir.

Vakıfbank Yaz Kredisi

Vakıfbank asgari ücretliye kredi veren bir devlet bankasıdır. Vakıfbank yaz kredisi kapsamında %1,15’lik faiz oranlarıyla 36 aya varan vadelerle kredi verilmektedir. Banka tarafından 50.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Ancak, asgari ücretliler aylık geliri doğrultusunda daha düşük rakamlarda kredi çekebilmektedir. Bankadan 1000 TL ile 5000 TL arasında 13 ile 36 ay arasında değişen vadelerde kredi çeken kişiler %1,15 faiz oranıyla kredi almaktadır. Banka 1000 TL’den 5000 TL’ye kadar olan kredilerin 12 aya varan vadelerle alınması durumunda %1,09 gibi düşük bir faiz oranından kredi kullandırmaktadır.

Asgari ücretliye kredi veren bankalar başlıklı makalemizde, bankaların güncel faiz oranlarını sizler için araştırdık. Kredi başvurusu yapmaya karar verdiyseniz eğer, bankaların yeni kredi kampanyaları olup olmadığını ve makalemizde belirttiğimiz faiz oranlarının değişip değişmediğini bankaların resmi internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Asgari Ücretli Çalışanlar Ne Kadar Kredi Alabilir?

Asgari ücretle çalışan kişilerin kredi ödeme tutarları çok yüksek olmamaktadır. Bankalar kredi verirken gelir belgesi istemektedir ve buna göre de kredi vermektedir. Kişinin ödeyebileceği kadar kredi verilerek paranın bankaya geri dönüşü sağlanmaktadır. Bu nedenle asgari ücretle yüksek krediler alınamayabilir. İpotekle ya da kefil göstererek yüksek miktardaki krediler asgari ücretle alınabilir. Ancak asgari ücretle kredi çekmek için bankaları araştırmanız ve en yüksek krediyi veren bankayı sizin seçmeniz gerekiyor. Bankaların kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Yani asgari ücretle çalışanlara verilen kredilerin limiti tutarları bankalara göre farklılık göstermektedir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın