Atm den Kartsız Para Çekme Ve Gönderme İşlemi

bankalarvekar

Atm den Ve Gönderme İşlemi: ATM cihazından kartsız,  kart kullanmadan para çekme, para gönderme, para transferi işlemleri yapılabiliyor. Günümüzde paralar bankalarda bulunuyor ve ihtiyaç olmadı halinde bankanın atm cihazlarından kart ve şifre ile para çekilebiliyor. ATM’lerden para çekildiği gibi para yatırma işlemleri de yapılabiliyor. Bu işlemler şubeden de yapılabiliyor olsa da genellikle atm cihazları daha çok tercih ediliyor. Mesai saatlerine bağlı olmadan günün istediğiniz bir saatinde bankanın ATM cihazına giderek para gönderme ya da para çekme işleminizi yapabilirisiniz. Peki ATM’den kart olmadan para çekme nasıl yapılır, ya da ATM’den kartsız para gönderilir mi?  Kartınızı evde unuttunuz para göndermeniz gerekiyor ya da para çekmek zorundasınız veya bankamatik kartı taşımak istemiyorsunuz. Kartsız işlem yapabilir misiniz? İşte bu soruların cevapları ve nasıl yapacağınız yazımızda.

ATM’den Kartsız Para Çekilir Mi?

ATM cihazlarından banka kartınız olmadan, hiç kart kullanmadan para çekebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için bankanın kartsız işlem yapabilme uygulaması olmalıdır. Örneğin Ziraat Bankası’nın avuç içi okuma teknolojisi gibi. Ayrıca siz de kartsız işlem yapan bankanın müşterisi olmalısınız. Bankanın müşterisi olarak kaydınızı yaptırdıktan sonra iletişim bilgilerinizi de bankada son haliyle bulundurmalı, güncel tutmalısınız.

ATM’den Kartsız Para Çekme Başvurusu

ATM’den kartsız para çekebilmek için bu işleme izin veren veya bu teknolojiye sahip olan bir bankadan hesap açtırmanız gerekiyor. Ziraat Bankası ve Finansbank kartsız para çekme için müşterilerine gerekli alt yapıyı sağlamış olan bankalardır. Eğer kartsız ATM’den para çekmek istiyorsanız bu bankalardan hangisini tercih ediyorsanız bir hesabınız olmalıdır. Böylece bir hesabınız olduğu için atm cihazına gittiğinizde kartsız işlem menüsünü kullanarak ya da para çekme işlemi yapabilirsiniz.

ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

ATM’den kartsız nasıl para çekilir sorusunun cevabına gelirsek ATM’den kart kullanmadan para çekme işlemine izin veren bankalardan birinde hesabınız varsa o bankanın ATM’sine gitmelisiniz. ATM cihazının ekranında yer alan “Kartsız İşlem” menüsünü seçmelisiniz. Bu noktadan sonra hangi işlemi yapmak istiyorsanız ilgili adımları takip ederek kart kullanmadan ATM’den işlemlerinizi yapabilirsiniz. İsterseniz para çekebilir, isterseniz kart kullanmadan para gönderebilirsiniz.

ATM cihazından siz işlem yaptığınızda bankaya verdiğiniz güncel telefon numaranıza mesaj gelecektir. Bu mesaja onay verdiğinizde ATM’den kart kullanmadan yaptığınız işlem gerçekleşmiş olur.

ATM’den Kartsız Para Gönderilir Mi?

ATM cihazlarından buna olanak veren bankaların ATM cihazlarından kart olmadan para gönderebilirsiniz. ATM cihazlarından kartsız para gönderme, para çekme işlemleri yapabileceğiniz gibi para transferi işlemi de yapılabilir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için telefonunuza bankadan gelen mesaja onay vermek gereklidir. Böylece kartsız, kart kullanmadan ATM’den para gönderme, çekme, tarnsfer işlemleri yapabilirsiniz. Kart taşımak zorunda kalmazsınız. Kartınız yanınızda olmasa da bu işlemleri yapabilirsiniz.

2 Responses

Tüm yorumları göster
  1. forumlandrover
    8 Kasım 2016
    • hatice
      9 Kasım 2016

Bir cevap yazın