ATM’den Dolar Euro Çekilir Mi?

atmden-doviz-cekme

’den Dolar Euro Çekilir Mi?Döviz çekilebilen atm için öncelikle bir hesaba ihtiyacınız bulunmaktadır. işleminizi banka ATM’sinden yapabilir misiniz, ATM’den dolar ya da Euro çekmek mümkün mü yazımızda açıkladık. Ayrıca İş Bankası, Yapı Kredi gibi döviz çekme işlemi yapabileceğiniz banka ATM’lerinin hangileri olabileceğine de yazımızda yer verdik.

Banka ATM’lerinden Dolar ve Euro Çekilebilir Mi?

Bankaların hemen her şehirde bulunan ATM’leri üzerinden pek çok banka işlemleri çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kredi ve kredi kartı başvurularından, para yatırma işlemine, para çekme işleminden hesap hareketlerinizi görüntülemeye kadar tüm işlemleriniz ATM’ler üzerinden yapılmaktadır.

Özellikle, para çekimi ve yatırma işlemi için sıkça kullanılan ATM’ler üzerinden genel olarak TL cinsinden işlem yapılmaktadır. Peki, banka ATM’lerinden dolar ve Euro çekilebilir mi? Özellikle döviz kullanan kişilerin en çok merak ettiği bu konuya cevap verelim.

Banka ATM’leri üzerinden dolar ya da Euro cinsinden para çekimi yapabilmek için bir döviz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Açacağınız döviz hesabınızı kredi kartınıza ya da mevduat hesabınıza bağlayarak ATM’ler üzerinden döviz çekimi yapabilirsiniz. Bazı ATM’ler üzerinden ATM’de döviz işlemi tanımlı olmadığından kaynaklı olarak para çekilemediği durumlar olabilmektedir.

Hangi Banka ATM’lerinden Döviz Çekebilirim?

Ülkemizde pek çok bankadan açacağınız döviz hesabıyla para çekimi yapabilirsiniz. HSBC ATM’leri üzerinden döviz işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. İşlem yapacağınız ATM üzerinde dolar ve Euro işareti bulunuyorsa eğer, ATM’den döviz çekimi gerçekleştirebilirsiniz. İşaretin bulunduğu ATM’ler üzerinden en fazla TL karşılığı 1500 TL tutarına denk gelecek şekilde döviz çekimi yapabilirsiniz.

işlemini yapabileceğiniz bir diğer banka olarak ise Garanti Bankasını söyleyebiliriz. Garanti Bankası üzerinden açacağınız döviz hesabınız ile ’lerden para çekimi yapabilirsiniz. Garanti Bankası için günlük çekim limiti TL karşılığı 2000 TL’ye kadar döviz çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz ÇekilebilenATM’ler

Türkiye’de bulunan ATM’lerden döviz çekebilmek mümkündür. Döviz çekilen ATM’ler hangi banka ATM’leri olabilir aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

  • HSBC
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • İş Bankası

Bu banka ATM’lerinin büyük çoğunluğunda döviz çekme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca havaalanı ya da turistik alanlarda bulunan ATM’ler de döviz çekmek için kullanabileceğiniz ATM’lerdir.

ATM’den döviz çekme için bankalar günlük para çekme limiti belirleyebilir. Ayrıca ATM’den çekebileceğiniz döviz için alt sınır ya da üst sınır da belirleyebilir. Örneğin en az 50 USD çekim tutarı belirlenebilir.

Avantajlı Döviz Hesabı İçin Banka Önerileri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Sahte Dolar Nasıl Anlaşılır? 2 Kasım 2016
  2. Pingback: Hangi ATM’LER Döviz Bozuyor? 14 Aralık 2016

Bir cevap yazın