ATM’den Kartsız Başkasının Hesabına Para Yatırma

atmden-para-yatirmaat

ATM’den Kartsız Başkasının Hesabına Para Yatırma : atm den başka hesaba başka hesaba para yatırma nasıl yapılır hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. İnternetten para yatırma işlemi yapmak kolay olsa da kartınızın olmadığı durumda ATM’den işlemi yapabilirsiniz.

ATM Kartsız Para Yatırma

ATM’ler şubeye gidip sıra beklemeye gerek kalmaksızın para çekimi ve yatırma işlemi yaptığımız bir bankacılık hizmetidir. ATM’ler üzerinden kartınızla ya da kartsız olarak para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. ATM kartsız para yatırma işlemi yapmak son derece kolay bir işlemdir. Para yatırma işlemi yapmak için bankanın müşterisi olma şartı bulunmamaktadır.

ATM’den Kartsız Para Yatırma İçin Gerekli Bilgiler

ATM’den kartsız para yatırma işlemi yapabilmek için, ATM tarafından T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenmektedir. T.C. kimlik numaranız parayı sizin gönderdiğinizi bankacılık sistemine işlemektedir. Cep telefon numaranıza ise para yatırma işlemi sırasında onay kodu gönderilmekte ve telefonunuza gelen şifreyi girerek para gönderim işlemini tamamlayabilirsiniz.

ATM’den Kartsız İşlemler için Limit Sınırlaması Var mı?

Kartlı işlemler için geçerli olan limit sınırlaması kartsız işlemler içinde bulunmaktadır. Günlük olarak ATM üzerinden çekilecek ya da yatırılacak para tutarı banka tarafından belirlenmektedir. Yüklü miktarda para çekimi ya da yatırma işlemi yapacaksanız eğer, tercih ettiğiniz bankanın limit sınırlamalarını bilmeniz gerekmektedir.

ATM’den Kartsız Nasıl Para Yatırılır?

ATM’den kartınız olmasa da para yatırabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’den para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarda nasıl kartsız para yatırma işlemi yapabileceğiniz anlatılmıştır. Bankamatiklere, menülere göre değişiklikler olabilir. İşlem yaptığınız bankanızın ATM’sinin menüleri, adımları farklılık gösterebilir.

ATM’den kartsız nasıl para yatırılır adım adım bakalım. (Ziraat Bankası ATM’den kartsız para yatırma)

  1. ATM’de bulunan Giriş tuşuna basın.
  2. Menülerde yer alan Kartsız İşlem seçeneğini işaretleyin yani seçin.
  3. Ekrandaki menüde Hesaba Para Yatırma seçeneğini seçerek işleme devam edin.
  4. Sizden para yatırmak istediğiniz hesap numarasını girmeniz istenecektir. Şube kodunu da girdikten sonra Onaylıyorsanız EVET seçeneğini tuşlamanız gerekiyor.
  5. Sonraki ekranda sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Cep telefonun numaranızı yazdıktan sonra giriş tuşuna basmalısınız.
  6. Karşınıza gelen ekranda yer alan bilgileri kontrol etmelisiniz. Hesap numarasını kontrol edin ve hesap sahibinin doğruluğunu kontrol edin. Bu bilgilerde bir yanlış olmadığını görüyorsanız evet seçeneğini seçin. Girilen bilgilerde hatalı bilgi varsa iptal seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
  7. Onay verdikten sonra yani evet seneğinin ardından para yatırmanız için para bölmesi açılacaktır. Bu bölmeye ne kadar para yatırmak istiyorsanız doğru bir şekilde yerleştirin.
  8. ATM’ye yatırdığınız para tanındıktan sonra sisteme aktarılacaktır. Ne kadar apra yatırdıysanız ekranda yatırdığınız para miktarı size görünecektir.
  9. Yatırdığınız paraya onay verdikten sonra belirttiğiniz hesaba, yatırmış olduğunuz para gönderilecektir.
  10. ATM’den kartsız para yatırma işleminizi tamamladıktan sonra işlem makbuzunuzu alabilirsiniz. Bu makbuzu saklamanız tavsiye edilmektedir.

Kredi Kartına En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın