Avantajlı Döviz Hesabı İçin Banka Önerileri

avantajli-doviz-hesabi

Avantajlı Hesabı İçin Banka Önerileri : İster vadesiz açma işlemi yapın isterseniz vadeli işlemi yapın bankaların sunduğu avantajlar ile karlı bir bankacılık işlemi yapmak pek çok işi tarafından tercih edilir. İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalardan döviz hesabı açtırabilirsiniz. İşte avantajlı döviz hesabı hangi bankadan açılır sorusuna banka önerileri.

Avantajlı Döviz Hesabı Banka Önerileri

Ödemelerinizi ve para transfer işlemlerinizi döviz üzerinden yapıyorsanız eğer, avantajlı döviz hesabı açmak en mantıklı yol olacaktır. Açacağınız vadesiz döviz hesabı ile paranızın değerini koruyabilir ve olası düşüşlerden etkilenmeden işlemlerinizi yapabiliriniz. Makalemizde, avantajlı döviz hesabı açabileceğiniz en avantajlı 5 bankayı sizler için araştırdık. Bu bankalardan açacağınız vadesiz döviz hesaplarıyla ATM’ler ve internet şubeleri üzerinden döviz yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

Ziraat Bankası son olarak vadesiz hesabı açabileceğiniz banka olarak yazımızda yer almaktadır. Ziraat Bankası aracılığıyla açacağınız döviz hesabınız ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden internet şubeniz bulunuyorsa eğer, hemen internet şubesi üzerinden vadesiz döviz hesabınızı açıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer, internet şubeniz bulunmuyorsa size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek vadesiz döviz hesabı açma talebinizi iletebilirsiniz.

İş Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

İş Bankası vadesiz döviz hesabı için minimum tutar belirlememektedir. İş Bankası’nda minimum 10 USD ile döviz hesabınızı açabilirsiniz. Hesap işletim ücreti olarak ise 6 ayda bir olarak 12 USD alınmaktadır.

Bankadan açacağınız döviz hesabı için bankamatikler üzerinden para yatırım işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet şubeniz varsa eğer, hemen döviz hesabınızı açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara Vadesiz Döviz Hesabı

Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara, avantajlı döviz hesabı ile de müşterilerinden büyük bir ilgi görmektedir. Enpara, döviz hesaplarındaki işlemler için de hiçbir işletim ücreti almamaktadır. Enpara ile açacağınız döviz hesabı için hiçbir minimum tutar belirlenmemiştir. 1 ABD doları ile bile vadesiz döviz hesabınızı açabilirsiniz.

Halk Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

Halk Bankası da döviz hesabı açmak isteyenlerin tercih ettiği bankalar arasında bulunmaktadır. Halk Bankasından açacağınız döviz hesabı ile döviz birikimleri yapabilir, aynı zamanda havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Bankası tarafından yapılan işlemler için hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Halk Bankası aracılığıyla döviz hesabı açmak için internet şubesini kullanabilir ya da en yakın Halk Bankası şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

Garanti Bankası internet şubesi ve mobil uygulamalarıyla ülkemizdeki en teknolojik bankalar arasında bulunmaktadır. Garanti Bankası ile açacağınız vadesiz döviz hesabınız ile ATM’ler üzerinden döviz alım satımı yapabilirsiniz. Banka tarafından hesap işletim ücreti olarak 11 Euro alınmaktadır. Bu ücret yılda iki defa alınmakta ve toplamda yıllık 22 Euro işletim ücreti ödenmektedir. Garanti Bankası’nda açacağınız döviz hesabınız için onlarca para birimini kullanabilirisiniz.

İnternet Bankacılığından Döviz Alım Satımı Nasıl Yapılır? yazımızdan da döviz işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: ATM’den Dolar Euro Çekilir Mi? 25 Ekim 2016

Bir cevap yazın