Axess Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır

akbank kredi kartı iptali

Axess İptal Etme Nasıl Yapılır : Akbank kredi kartını artık kullanmayacaksanız kapatma için yani iptali için yapacağınız işlemler yazımızda yer almaktadır. Neo Kredi Kartı ya da Axess için bu yöntemlerden birini kullanarak kredi akrtı iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızı iptal ettirmeden önce dikkat etmeniz gerekenleri de yazımızdan öğrenebilirsiniz. İşte Akbank kredi kartını iptal ettirmek için hangi yolları kullanabilirsiniz öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan Akbank, kredi kartı konusunda en çok talep gören bankalar arasında bulunmaktadır. Axess kredi kartıyla taksitli alışveriş yapımını sağlayan kartını müşterilerine sunan Akbank, Axess kredi kartıyla yapılan alışverişlerde de chip para kazanma fırsatı sunuyor. Kazanılan chip paralarla birlikte anlaşmalı üye iş yerlerinden ücretsiz olarak alışverişlerde yapılabiliyor.

Her bankada olduğu gibi Akbank ile de yaşanılan sorunlar neticesinde ya da farklı sebeplerden kaynaklı olarak kredi kartını iptal etmek isteyen kişiler olabiliyor. iptali nasıl yapılır? Sorusunu merak edenlere alternatif seçenekler sunuluyor. Akbank ile kullandığınız kredi kartını iptal etmek için öncelikli olarak Akbank şubesine gidebilir ve kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi bildirebilirsiniz. Kredi kartı iptali yaptırmadan önce kredi kartının tüm borcunun ödenmesi gerekmektedir.

Akbank Telefon Bankacılığı’ndan İptali

Akbank şubeleri dışında kredi kartı iptal işlemini telefon bankacılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Akbank telefon bankacılığıyla kredi kartı iptali için 0850 222 25 25 ya da 444 25 25 numaralı telefonları arayarak kredi kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığında ilgili yere bağlandığınız kredi kartınızın iptal edilmesi için talebinizi iletebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığından Axess Kredi Kartı İptali

Akbank, aynı zamanda internet bankacılığını kullanan müşterileri içinde internet şubesinden kredi kartı iptal işlemi sağlıyor. İnternet şubesine giriş yaparak buradan da kredi kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. İptal işlemini telefon ya da internet üzerinden gerçekleştirdiğinizde işleminizi daha sonradan mutlaka kontrol etmeniz, kredi kartınızın iptalinin gerçekleştiğine emin olmanız açısından son derece önemlidir.

Akbank Şubeden Axess Kredi Kartı İptali

Akbank şubesine TC Kimlik belgenizle giderek bankada ilgili banka personeli ile görüşerek kredi kartınızın iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Bu işlem için sizden dilekçe istenebilir. Gereken işlemleri yaptıktan sonra kredi kartınızın iptali gerçekleşecektir.

Kredi Kartını İptal Ettirirken Dikkat Edilecekler

Kredi kartınızı iptal ettirmeden önce borçlarınızı ödemeniz gerekiyor. Telefon bankacılığından ya da internet bankacılığından kredi kartınızı iptal ettirmeden önce bu işlemi gerçekleştirmiş kredi kartınızın borçlarını ödemiş olmalısınız.

Kredi kartınızı bir süre kullanmayacak olsanız da içerisindeki borcu ödemeyi unutmayın. Kredi kartına ödenmeyen borçlar için faiz uygulaması yapılmaktadır. İçerisinde az miktarda borç bile olsa gecikme faizi uygulandığı için bu borç artmaktadır. Sonunda bu borcu sizin ödemeniz gerekeceği için siz böyle bir durum yaşanmadan önce önleminizi alırsanız iyi olur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın