Az Sermayeli Çok Kazandıran Farklı İş Fikirleri

az-sermaye-cok-kazanc

Az Sermayeli Çok Kazandıran Farklı İş Fikirleri : Az sermaye ile kendi işini kurmak isteyenlerin tercihi. Az sermaye ile ile büyük kazanç sağlayabilirsiniz. Az sermayeli bayilikler almak da çok kazandıra işler için bir başka seçenek. Kendi işinizi kurup zamanla büyüdükten sonra daha büyük bir firma haline gelebilirsiniz.

Az sermayeli hakkında yazımızda bilgi verdik. Az sermaye ile açılabilecek dükkanlar ile belirli bir zaman sonra kurumsal bir firmaya dönüşebilirsiniz. Az sermaye ile alınabilecek bayilikler size büyük kazanç sağlayabilir. Az sermaye ile bol kazanç sağlayan iş fikirleri yazımızda.

Emlak/ Garimenkul Danışmanlığı 

Emlak sektöründeki hareketliliği de göz önünde bulundurduğumuzda az sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz. Kurumsal şirketletlerin çatısı altında garimenkul danışmanlığı yapabilirsiniz. Franchise şube ile az sermaye ve yüksek kar marjı ile çalışmanız mümkün. Az sermaye ile sağlaması nedeniyle emlak/gayrimenkul danışmalığı işi yapmak oldukça cazip geliyor.

Yoga ve Pilates Solanları

Yoğun iş yaşamı, sağlıksız beslenme, trafik derken rahatlamak ve dinlemek için kişiler kendilerine vakit ayırmak istiyor. Bu durum yoga ve pilates salonlarının açılması için bir neden oluşturuyor. Az sermaye çok para kazandıran işler arasında yoga ve pilates salonları da yerini alıyor.

Yoga ya da pilates eğitimi almak isteyenler 150 TL ile 600 TL arasında ücret ödemeyi kabul diyor. Yoga ve pilates salonu açmak istiyorsanız ulaşımı kolay, iyi bir lokasyona sahip bir yer bulabilirsiniz.

Ayrıca çocuklar ve hamileler için ayrı grup dersleri de salonunuzda verilirse katılımcı sayısını artırabilirsiniz. Az sermaye ile girişimcilik yapabileceğiniz bir alanda yoga ve pilates salonları.

Kinoa Yetiştiriciliği

Sağlıklı beslenme son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir konu. Sağlıklı beslenme deyince yemek tariflerinde de yer alan kinoa yetiştiriciliği de az sermaye ile yapılabilecek işler arasında. Girişimci ruhunuzu tarım sektöründe değerlendirmek isterseniz kinoa yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

Kinoanın en önemli özelliğine baktığımızda protein içeriğinin güçlü olması görülmektedir. Ayrıca kinoa, yetişme ortamı kurak ve soğuk da olsa dayanıklıdır ve bu çevre şartlarına uyum sağlar.

Kinoa yetişme şartları dikkate alındığında Türkiye’nin bir çok yerine yetişmeye uygun olduğu görülmektedir. Kinoa’dan hektar başına 3-4 ton ürün alınabiliyor. Bu nedenle az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alıyor.

Döner Satmak

Az sermaye ile açılabilecek dükkanlar arasında döner dükkanı bulunuyor. Az sermaye ile çok kazanma seçeneklerinden biri de son yıllarda girişimcilerin tercih ettiği bir sektör de döner büfeleri. Köşe başında bir döner dükkanı olarak başlayanlar zamanla kurumsallaşarak büyük döner firmaları haline gelebiliyor.

Döner dükkanı bayilik alınarak da yapılabilir. Döner dükkanı açıldıktan sonra bu işten büyük kazanç sağlayabilirsiniz.

Balık Büfesi

Türkiye balık sektörü açısından zengin olsa da, balık ekmek büfelerine her yerde rastlamak mümkün değil. Yani bu konuda bir boşluk söz konusu. Sahil kesimlerinde balık ekmek satanlar görülse de artık yavaş yavaş AVM’lerde, caddelerde de balık büfeleri açılmaya başladı.

Girişimciliğinizi bu sektörde değerlendirmek isterseniz küçük bir dükkan açmanız ya da mobil stand açmanız yeterli olabilir. Kar oranı yüksek olan işler arasında yer alan balık ekmek satmak 25 bin ile 30 TL arasında ciro elde etmek de aklınızda bulunsun.

Kadınlara Özel Spor Merkezi

Son dönemde kadınların sağlıklı yaşam, kilo verme gibi nedenlerden dolayı girişimcilerin yöneldiği bir sektör. Kadınlara özel spor merkezinin diğer spor merkezlerinden farklarına bakıldığında kullanılan aletlerin kadınların fizyolojisine uygun olarak seçilmiş olması.

30 dakika vakit ayrılarak yapılan Fitness son 15 yıl içerisinde Amerika’da yayılmış ve tüm dünyaya da yayılmaya devam ediyor..

Kadınlara özel spor merkezi Türkiye’de kadın girişimcilere de hitap ediyor. Bir spor salonu kurarak aylık ciro hedefi için baktığımızda 25 TL’ye kadar yükseldiği görülebiliyor. Az sermaye ile çok para kazanmak bu şekilde mümkün.

Kuruyemiş

Az sermaye ile çok kazançlı işler arasında kuruyemiş sektörü de yer alıyor. Kuruyemiş sektörü kurumsallaşarak marketlerin içerisinde, caddelerde yer almaya devam ediyor. Kuruyemiş sektörünün payı da oldukça iyi. kuruyemiş için yatırım maliyeti ise 40 bin TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Çocuk Zeka Oyunları

Çocuk zeka oyunları çocuklara yönelik eğlence yatırımları arasında yer alıyor. Pek çok yatırımcı eğlendirirken öğrenme ile okul öncesi ve ilköğretim döneminde bulunan çocuklara hizmet vermek için girişimde bulunuyor.

Çocuk zeka oyunları için bir yatırım yapmayı planlıyorsanız bu konuda kalifiye bir öğretmene ihtiyacınız olacaktır. Yatırım maliyetinin ise 50 bin TL civarında olabileceği söylenebilir.

Günde 100 TL Kazandıran İşler yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın