Banka Kredi Onayı Sorgulama

banka kredi onayı

Banka Sorgulama: garanti bankası başvurusu sorgulama, banka kredi başvurusu mesajla sonuç öğrenme, banka kredi onayı ne zaman sonuçlanır sorularınızın cevaplarını ve bankaların SMS ile öğrenme yollarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç duyulduğu zaman para alınabilecek yerlerden akla ilk gelen yerlerden biri bankalar oluyor. Gerekli belgeleri ve şartları sağladıktan sonra istediğiniz bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Siz başvuru yaptıktan sonra kredi sonucunun ne olacağını müşteri temsilcisi size iletileceğini söylüyor. Bankalar kredinin onay ya da red cevabını sms ile müşteriye ulaştırabiliyor. Ancak bankanın size dönüş yapmasını beklemeden kredinizin sonucunu sorgulatabilirsiniz.

Kredi başvurum onaylandı mı diye öğrenmek için bir kaç yol bulunuyor. Bunlar biri bankanın şubesini arayarak kredi başvurunuzun sonucunun ne olduğunu müşteri temsilcisine sormaktır. Kredi sonucunuzu öğrenmek için bu yolu deneyebilirsiniz.  Eğer kredinizi onaylanmışsa banka sistemine sizin başvuru sonucunuz gelmiştir. Banka personeli kredinizin onaylandığını size iletmek için yoğunluğunun azalmasını bekleyebilir. Ancak siz bu yoğunluğu beklemeden kredi sonucunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir diğer yol ise bankanın internet bankacılığı üzerinden kredi başvurunuzu takip edebilmenizdir. Pek çok banka müşterilerinin kredi başvurusu yaptıktan sonra kredinin hangi aşamada olduğu konusunda bilgi veren bir sisteme sahiptir. İnternet bankacılığına giriş için müşteri numarasına ve internet bankacılığı şifresine sahip olmalısınız. Ayrıca internet bankacılığı kullanımını da banka size açmış olmalıdır. Bu şekilde hangi bankanın kredisine başvuru yaptıysanız o bankanın internet bankacılığı sistemine girerek kredinizin başvuru durumunu, sonucu öğrenebilirsiniz.

Bazı bankalara SMS göndererek kredi başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. SMS ile kredi başvuru sonucu öğrenebileceğiniz bankalar aşağıda listelenmiştir.

Garanti Bankası SMS Kredi Sonucu Öğrenme

Telefonuzun mesaj bölümüne girerek AKIBET, DURUM ya da SONUC yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı yazın sonrasında bu mesajı 3390 numarasına SMS olarak gönderin. Garanti kredi başvurunuzun sonucu SMS olarak size iletilecektir.

Yapı Kredi SMS Kredi Sonucu Öğrenme

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi almak için yaptığınız başvuru sonucunun ne olduğunu öğrenmek için müşteri temsilcisini arayabilirsiniz. Ayrıca SMS ile bilgi almanız da mümkündür. SMS ile kredi başvuru sonucunu öğrenmek için BIREYSEL yazıp TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4407 numarasına SMS olarak göndermelisiniz. Kredi başvurunuz hakkında size bilgi verilecektir.

Eğer Yapı Kredi Taşıt Kredisi başvuru sonucunu öğrenmek istiyorsanız SMS ile öğrenmeniz mümkündür. Yapmanız gereken TASIT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4407 numarasına SMS olarak gçnderemektir. Böylece taşıt kredinize onay verildi mi öğrenebilirsiniz.

Eğer Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Sonucu ne oldu diye öğrenmek istiyorsanız SMS ile öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek KONUT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın ve bu mesajı 4407 numarasına SMS olrak gönderin. Konut krediniz onaylandı mı şubeye gitmeden öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredim Onaylandı Mı?

Akbank’tan aldığınız kredinizin onay mı red cevabı mı aldığını öğrenmek için müşteri temsilcisini arayarak sorabilir ya da internet bankacılığından sorgulama yapabilirsiniz. Akbank Direkt’e girerek kredi başvurunuzun hangi aşamada olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın