Bankadan Nafaka İle Kredi Çekilir Mi?

nafakaya-kredi

Bankadan Nafaka İle Çekilir Mi? : Ev hanımlarına ya da çalışmayana bazı durumlarda verilen nafaka verilebiliyor. alarak ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler ise nafaka ile kredi başvurusu yapmak istiyor. Peki nafaka ile kredi başvurusu yapılabilir mi bakalım.

Nafaka Beyan Edilerek Bankadan Kredi Çekilir Mi?

Krediler, bankalar tarafından verilen ve her an ihtiyaç duyulabilen bir finansal kaynaktır. Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinin kredi notuna ve gelir durumuna büyük önem vermektedir. Özellikle belgelenebilir bir gelirinizin olması büyük arz etmektedir.

Bankalara, gelir durumunuzu belgelediğinizde aylık geliriniz üzerinden kredi kullanma şansınız artmaktadır. Gelir konusunda en büyük soru işaretlerinden birisi nafaka konusunda yaşanmaktadır. Nafaka gelir beyan edilerek bankadan kredi çekilir mi? Sorusu nafaka alan kişilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Bankalar nafaka geliri konusunda da normal gelir durumu standartlarına göre hareket etmektedir. Nafaka alımı konusunda herkesin aldığı tutar aynı değildir. Örnekle açıklayacak olursak, nafaka olarak ayda 300 TL alan kişiler olduğu gibi 5000 TL alan kişilerde bulunmaktadır.

Yüksek tutarda bir nafakanız varsa eğer, bankalara yapacağınız kredi başvurularında olumlu bir sonuç alma şansınız yüksektir. Bu kişiler nafaka geliri olduğunu beyan ettiğinden ve iyi bir gelire sahip olduğundan, bankalar kredinin geri ödemesinde sorun yaşanmayacağını düşünerek krediyi onaylamaktadır.

Nafaka beyan edilerek alınan kredilerde bankalar geri ödemenin yapılmaması durumunda nafaka gelirine haciz koyamamaktadır. Bu nedenden dolayı normal maaş gelirine sahip müşterilere kıyasla nafaka geliri olan kişilere kredi kullandırma konusunda daha temkinli yaklaşılmaktadır.

Nafaka dışında geliriniz yoksa eğer, bankaya göstereceğiniz bir kefil ile kredi alma şansınızı artırabilirsiniz. Banka, bu durumda geri ödemenin yapılmaması halinde kefil üzerinden de alacaklarını tahsil etme yoluna başvurabilmektedir.

Kredi borcu nafaka ile ödenebiliyor. Görüldüğü gibi banka onay verirse nafaka parasıyla kredi çekilir mi cevap evet. Ancak bu noktada nafaka gelirinizin ve diğer faktörlerin de önemli olduğunu unutmayın.

Nafaka ile kredi almak istediğiniz bankaya başvuru yaptığınızda banka gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Bu şekilde kredi almanıza bir engel bulunmazsa ve banka nafaka geliri ile kredi kullanmanıza imkan verirse kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nafakaya Haciz Konulur Mu?

Nafaka ile kredi çektiğinizde nafakaya haciz konulamamaktadır. Bu nedenle bankalar nafaka ile kredi çeken kişilere kredi verirken daha titiz bir yaklaşımda bulunacaktır. Bu nedenle kredi başvurunuzun onaylanması ya da onaylanmaması bankanın değerlendirmesine göre değişebilir.

Bu yazı sizi kredi kullanmaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak tamamen sizin tercihinizdir. Ancak kredi nedeniyle daha fazla parayı bankaya ödemeniz gerektiğini , faiz uygulamasını, yıllarca borçlu kalabileceğinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Kredi ile sahip olduğunuz gelirin bir bölümünü bir süre banka ile ödemek zorunda kalacaksınız.

Günde 100 TL Kazandıran İşler yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın