Bankaların 2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı

2-el-tasit-yas-siniri

Bankaların 2. El Taşıt Kredisi : Akbank, Vakıfbank, Garanti gibi bankalar 2. el araç almak isteyenler için yaş sınırı şartları ile kredi veriyor. Ancak bu faiz oranları ve araç için yaş sınırı konusunda bankadan bankaya farklılık görülebiliyor. 2. el taşıt kredisi almak isteyenler alacakları aracın yaşına bakmalıdır ve buna göre hangi banka kaç yaşına kadar kredi veriyor araştırmasını yapmalıdır. Sonrasında gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi kullanarak aracınızı alabilirsiniz.

Bankalar 2. El Araç Kredisini Kaç Yaşa Kadar Veriyor?

Bankaların vermiş olduğu araç kredilerinde banka tarafından uygulanan yaş sınırı bulunmaktadır. Bankalar araş kredisi kaç yaşa kadar veriliyor? Sorusu da bu bağlamda en öne çıkan sorular arasında bulunuyor. Bankaların öncelikli olarak 48 aya kadar vadeli olarak kullandırdığını söylemeliyiz. Bankaların uyguladıkları yaş sınırını sizler için araştırdık. İşte bankaların için uyguladıkları yaş sınırları;

Garanti Bankası Araç Kredisi Yaş Sınırı

Garanti Bankası tarafından ikinci el otomobiller için araç kredisi kullanmak isteyen müşteriler için 10 yaşındaki araç alımlarına kadar kredi verilmektedir. 10 yaşındaki araç için kredi kullandırmak için kefil şartı da aranmaktadır. Kredi için satın alınacak olan araç rehin alınmaktadır. Araç kredisi için kasko değeri 50 bin TL üzerinde olan araçlarda, kasko değerinin maksimum %70’i oranında kredi kullandırılmaktadır. Araç kredisi alacak olan kişinin kasko değerinin minimum %30’u oranında nakit ödemesi de zorunlu kılınmaktadır.

Akbank Araç Kredisi Yaş Sınırı

Akbank tarafından verilen ikinci el araç kredileri için en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi verilmektedir. Banka tarafından araç için kasko ve rehin zorunluluğu bulunmamaktadır. Kredi başvurusu yapabilmek için gelir belgesi, noter satış sözleşmesi ve nüfus cüzdanı gibi belgeler banka tarafından talep edilmektedir.

Vakıfbank Araç Kredisi Yaş Sınırı

Vakıfbank da araç kredisi veren bankalar arasında bulunmadır. Banka tarafından 36 aya kadar varan vadelerle verilen kredilerde 8 yaş sınırı bulunurken, 48 aya kadar olan vadeler için ise 5 yaş sınırı bulunmaktadır. Banka tarafından kredi kullanıcıları için kasko ve hayat sigortası yapılmaktadır.

Finansbank Araç Kredisi Yaş Sınırı

Finansbank tarafından 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi verilmektedir. 48 aya kadar varan vadelerle alınan krediler için 5 yaş sınırı bulunmaktadır. 8 yaşa kadar olan araçlar için ise yaş ile vade sayısı toplamının 10 yılı aşmama şartı bulunmaktadır. Örnekle açıklayacak olursak, 8 yaşındaki araç için kredi kullanacak olan kişinin vade süresi en fazla 24 olabilmektedir.

ING Bank Araç Kredisi Yaş Sınırı

ING Bank ikinci el otomobil alımları için 8 yaşa kadar kredi kullandırmaktadır. Banka tarafından uygulanan faiz oranları ise talep edilen vade sayısına göre değişim göstermektedir. Banka tarafından araç rehin olarak alınırken, kredi kullanıcıları için hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

Şekerbank Araç kredisi Yaş Sınırı

Şekerbank da araç kredisi veren bankalar arasında öne çıkmaktadır. Banka tarafından araç kredisi için kefil zorunlu şart olarak aranmasa da, bazı kredi başvuru sahiplerinden kefil şartı aranabilmektedir. Bankaya yapılan araç kredisi başvurusu için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ruhsat fotokopisi gibi belgeler istenmektedir. Gerekli belgeleri hazırlayarak banka tarafından uygulanan şartlar doğrultusunda Şekerbank’dan araç kredisi alabilirsiniz.

Aldığınız taşıtı kredi bitmeden satabilir misiniz öğrenmek için Krediyle Alınan Rehinli Araç Satılır Mı? yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster