Bankaların Kredi Kartı Yenileme Ücretleri

kredi-karti-yenileme-ucreti

Bankaların Kredi Kartı Yenileme Ücretleri : Bankanıza yıllık kredi kartı aidatı ödemesi yaparken, kredi kartı kayıp çalıntı durumunda da ücret ödemeniz gerekebilir. Kredi kartım kayboldu, kredi kartım çalındı diyerek bankanızdan kredi kartınızı yenilenmesini talep edebilirsiniz. Peki bu yenileme için banka ücret alabilir mi? Ya da kredi kartınızı ilk kez kaybediyorsanız ücret ödeyecek misiniz bakalım.

Kayıp Kredi Kartı İçin Yenileme Ücreti Alınır Mı?

Kredi kartınızı kaybedebilirsiniz, kredi kartınız çalınabilir. Kredi kartınızı bir yerde unutabilirsiniz, kredi kartınızı düşürebilirsiniz, kredi kartınız başkası tarafından alınabilir. Kredi kartının kaybolması ya da çalışması durumunda ise kredi kartınızın yenilenmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda bankanızla görüşerek kredi kartınızı yeniden almak istediğinizi iletebilirsiniz. Ancak banka kayıp kredi kartı yenileme ücreti alabilir.

Kart kullanıcı kartını kullanmaya devam ederken eğer kredi kartı yılda 2 defa kaybolursa, bu durumda banka kartın yenilenmesi için ücret almamaktadır. Kredi kartı kaybetme cezası, kredi kartı kaybetme bir yıl içerisinde 2 defa yaşanırsa ücret alınmamaktadır.

Kredi kartı kullanıcısı eğer kredi kartını yenilemek isterse ya da kredi kartı yine kaybolursa bu durumda ücret almaktadır. Banka kredi kartı yenileme ücreti talebinde bulunabilir.

Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti

Bankalartın kayıp olan kredi kartını yenilemek için aldıkları ücretler farklılık gösterebiliyor. Kullandığınız kredi kartının özelliğine göre ya da bankaya göre kredi kartı yenileme ücretleri değişebilir.

Akbank kayıp kredi kartı yenileme ücreti 8 TL olarak alınmaktadır.

Denizbank kayıp kredi kartı yenileme ücreti 4 TL ücret alınmaktadır.

QNB Finansbank kayıp kredi kartı yenileme ücreti 5 TL ile 15 TL arasında kullanılan kredi kartının özelliğine göre farklılık gösterebiliyor.

Garanti Bankası kayıp kredi kartı yenileme ücreti olarak 9 TL ücret almaktadır.

İş Bankası kredi kartı yenileme ücreti ise Maximum Şirket Kredi Kartı için 60 TL ve Vadematil Kart için 60 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası kayıp kredi kartı yenileme ücreti 10 TL olarak alınmaktadır.

Yapı Kredi kayıp kredi kartı yenileme ücreti için 8,75 TL ücret almaktadır.

Vakıfbank kayıp kredi  kartı yenileme ücreti olarak 10 TL ücret alınmaktadır.

Belirtilen bu ücretler kredi kartını yenilemek için 3. defa işlem yapılması durumunda alınan bir masraftır. Banka kredi kartının ilk kaybedilmesinde, çalınmasın da ücret almamaktadır. Kreid kartının 2. defa çalınma kaybolma durumunda da ücret alınmamaktadır. Ancak kredi kartı 3. defa kaybolursa ya da çalınırsa kredi kartı yenileme ücreti alınabilir. Banka kredi kartı kaybetme cezası için ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

 

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster