Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi Nasıl Yapılır

kredi taksit erteleme

Bankaların Taksit Ertelemesi Nasıl Yapılır : Kredi aldıktan sonra kredi taksitleri ertelenebilir. Erteleme işlemi için faiz uygulanmaktadır ve vade süresi uzamaktadır. isteğinizi kredi aldığınız bankaya iletmelisiniz. Aldığınız krediyi ödeme zamanı geldiğinde ödeyemiyorsanız ya da bir süre kredi ödeme konusunda yaşayacağınız sıkıntılar nedeniyle isteyebilirsiniz. Peki işlemini nasıl yapabilirsiniz işte cevabı yazımızda.

Kredi Taksit Erteleme Nasıl Yapılır?

Taksit ertelemesiyle beraber vade süresi uzadığından bankaların elde edeceği faiz geliri de artmaktadır. Yani hem vade süresinin uzaması hem de faiz işlemesi banka için avantajlı bir durumdur. Kredi aldığınız bankaya giderek kredi taksit erteleme talebinizi banka personeli ile görüşebilirsiniz.

Vade süresi taksit erteleme nedeniyle uzayacaktır. Bu süre için de elbette faiz uygulanacaktır. Bu durum sizin için dezavantaj olsa da banka için iyi bir durumdur. Bu nedenle bankalar kredi taksit erteleme işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Kredi taksit ertelemesiyle birlikte kredilerin ödeneceği dönemler belirtilir. Bu bilgiler ışığında yeni bir yapılandırma düzenlemesi yapılmaktadır. Belirtilen tarihlerde yeni taksit ödemelerinizi yaparak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi taksit erteleme işlemler için müşterisi olduğunuz banka şubelerine uğrayarak talebinizi iletebilirsiniz. Banka şubeniz, kredi ödemeniz konusunda gerekli işlemleri yaparak kredi taksit ertelemesi konusunda gerekli yardımı ve düzenlemeyi yapmaktadır.

İnternetten kredi taksit erteleme de yapılabilmektedir. Kredi aldığınız bankanın internet şubesine giriş yaparak bu işlemi internet bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına girmek için müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile internet şubesi giriş şifresi gerekmektedir. Bu bilgilerle beraber internet şubesinden kredi taksit erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Taksit Erteleme Ne Zaman Yapılır?

Bankalar, kredi çeken tüketicilerden kredi ödemelerini zamanında yapmasını ve son ödeme tarihlerini geçirmemesini talep etmektedir. Ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmeyen kişilerin ise hem borçlarına faiz işlenmekte hem de kredi notu düşmektedir. Bu kredi notu da gelecek dönemlerde çekilecek yeni krediler açısından olumsuz bir durum yaratmaktadır. Bankalardan çektiğiniz kredileri ödemede zorluk çektiğiniz durumlarda taksit erteleme yoluna başvurabilirsiniz. Kredi taksit erteleme nasıl yapılır? Sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Kredi taksit erteleme işlemleriyle, ödemekte zorluk çektiğiniz taksitler için erteleme yapabilirsiniz.

Kredi Taksit Ertelemenin Avantaj ve Dezavantajları

-Kredi taksit erteleme kredi borçlarınızı ödeyemediğinizde yasal sürecin hemen başlamaması için bankanızla önceden görüşmüş ve borçların ödenmesi için zaman kazanmış olursunuz.

-Kredi taksit erteleme ile kredinizin ödeme süresi uzayacaktır.

-Kredi taksit erteleme talebinde bulunduğunuz için faiz uygulanacaktır.

-Bazı bankalar kredi taksit erteleme için bir ücret talep etmemektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın