Bankaların Öğretmenlere Özel Kredi Kampanyaları

ogretmen-kredisi

Bankaların Kampanyası : Öğretmene özel olarak kredi veren bankalar bulunmaktadır. Öğretmenler için özel olarak düzenlenen bu kampanyalar ile kredi alırken çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz. Garanti, Akbank, İş Bankası gibi pek çok banka öğretmenler için kredi veriyor. Ancak özel günlerde düzenlenen kredi kampanyaları ile fırsatları yakalayabilirsiniz, örneğin dosya masrafı ödememek gibi. Yazımızda hangi banka öğretmenler için kredi veriyor ve hangi faiz oranı ile kredi kullanabiliyorsunuz cevaplar yazımızda.

Öğretmenlere Özel Kredi Veren Bankalar

Bankalar, bazı çeşitli meslek gruplarına özel olarak da kredi fırsatları düzenleyerek ilgi toplamaktadır. Meslek gruplarına özel olarak sunduğu kredi fırsatlarında cazip faiz oranları ve geniş vade seçenekleri uygulamaya özen gösteren bankalar, bu uygulama neticesinde önemli sayılarda kredi kullandırmaktadır.

Bankaların son zamanlarda öğretmenlere yönelik yaptığı kredi kampanyalarının arttığını görmekteyiz. Öğretmenlere özel kredi veren bankalar arasında en öne çıkan banka olarak ise Garanti Bankası’nı görmekteyiz. Garanti Bankası dışında Yapı Kredi, TEB, İş Bankası, Akbank ve Şekerbank gibi bankalarda öğretmenlere kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

Garanti Bankası tarafından öğretmenlere 25.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak %1,39 faiz oranında kredi verilmektedir.

Yapı Kredi de ise bu rakam 15.000 TL’ye çıkmakta ve 36 aydan %1,49 faiz oranıyla kredi verilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası ise öğretmenlere özel olarak 10.000 TL kredi vermekte ve 36 ay vadeli olarak %1,49 faiz oranı uygulamaktadır.

Bu kredilere ek olarak İş Bankası 30.000 TL’lik 60 ay vadeli kredi de kullandırmakta ve %1,49 faiz uygulamaktadır.

Akbank da ise 24 ay vadeli 30.000 TL tutarındaki kredi için %1,35 faiz uygulanmaktadır.

Son olarak Şekerbank ise 60 ay vadeli olarak öğretmenlere özel krediyi 30.000 TL tutarına kadar %1,29 faiz oranıyla kullandırmaktadır. Kredi için 300 TL tutarında dosya masrafı talep edilmektedir. Ayrıca 60 ay vadeli kredilerde 3 ay erteleme fırsatı da bulunmaktadır.

Garanti Öğretmenlere Özel Kredi

Garanti Bankası öğretmenlere özel olarak dosya masrafının olmadığı kredi seçeneği sunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapabilirsiniz. Maksimum kredi tutarı 25.000 TL olarak belirlenmiştir ve%1,39 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Bankalar öğretmenler için özel krediler sunmaktadır. Kampanya zamanlarında başvuru yaptığınızda avantajlı kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak öğretmenlere özel kampanyalar belirli tarihler arasında sınırlı tutulduğu için bu tarihleri geçirmeden kredi başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor. Bu nedenle bayram, özel gün gibi önemli tarihleri takip edebilirsiniz. Örneğin Akbank’ın öğretmenler gününe özel kredisi bulunmaktadır ama bu krediye belirli bir süre için başvuru kabul edilmiştir.

Kredi notu gibi önemli bir kavram kredi kullanımında öne çıkmaktadır. Öğretmenlik toplumda saygın görülen meslekler arasında yer aldığı için bu durumu kolaylaştırırken kefil olmak için de geçerli görülmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın