Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?

bankamatik-parami-yuttu

Ne Yapmalıyım? :  ve bankamatik paramı vermedi oldukça karşılaşılan bir durum. Eğer bankamatikte param kaldı ne yapmalıyım, paramı yuttu diyorsanız işlem yaptığınız bankanın şubesinin açıksa ya da açık değilse buna göre işlem yapabilirsiniz. Yazımızda ATM parayı yuttuğunda yapabileceklerinizi açıkladık.

Bankamatikte işlem yaptığınız sırada bankamatik paranızı yutabilir. Eğer banka bu sırada açıksa ve mesai saatleri içerisindeyse bu sorun hemen çözülebilir. Ancak banka açık değilse ve bankamatik paranızı yuttuysa biraz tedirgin olmuş olabilirsiniz.

Bankamatikten kartsız işlem yaparken bankamatiğin parayı yutması durumu yaşanabiliyor ve müşteri bu durumda mağduriyet yaşayabiliyor. Eğer işlem yaptığınız sırada banka kapalıysa bu durumda yutulan parayı geri alma biraz zaman alabilir.

ATM , bankamatik  dediğiniz an yapmanız gereken öncelikle bankanızın müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerine yaşadığınız sıkıntıyı bildirmelisiniz.

Müşteri hizmetlerine bankamatiğin parayı yuttuğunu ifade ederken bu işlemin hangi bankamatikteyken yaşandığını belirtin. Yine parayı nasıl yuttuğunu da müşteri hizmetlerine anlatmalısınız. Siz durumu müşteri hizmetlerine anlattıktan sonra gerekli kayıt oluşturulacaktır. Bankamatiğin bağlı olduğu şubeye sizin müşteri hizmetlerini aramanızdan sonra o şubeye bu durum iletilecektir.

Şube paranızın yutulmasıyla ilgili olarak gerekli işlemleri yaptıktan sonra size durum hakkında dönüş yapacaktır. Ancak dönüş süresinin kısa bir zaman da olmayacağını unutmayın, bu işlem biraz zaman alacaktır.

ATM Paramı Yuttu

Bankamatik para yutma sorunu ilk kez karşılaşılan bir durum değildir. Bu durumu pek çok bankada yaşama ihtimaliniz vardır. Bankamatik paramı yuttu olayı kartsız işlem yapılırken, hesaba para yatırlırken yaşanabiliyor. Bankaların bankamatiklerinde yaşanılan bu sorunla ilgili olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bankamatik paramı yuttu ve bankamatik de param kaldı neden diye baktığımızda ayrıca bankamatikte de sorun olabileceğini unutmayın. Örneğin bankamatikteki bir sorun nedeniyle para yatırdıktan sonra hesabınıza baktığınızda paranın yatmadığını görebilirsiniz. Bu nedenle ATM’den para yatırma işlemlerinde parayı yatırdıktan sonra o anda paranın yatıp yatmadığını kontrol edin.

Para yatırma kontrol işleminiz için mobil bankacılığı, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra hesabınızı kontrol ederek paranın hesaba geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz. Para yatırdığınız bankamatikten de hesabınıza para geçmiş mi bakabilirsiniz.

Eğer yatırdığınız para hesabınıza geçmediyse hemen bu durumdan bankayı haberdar etmelisiniz. Bankanın şubesi açıkta şubeye girerek durumu anlatmanız ve bu durumla ilgili olarak işlem  yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak şube kapalıysa hemen müşteri hizmetlerini aramalısınız ve bankamatik paramı eksik verdi, bankamatik paramı geri vermedi şeklinde bildirmelisiniz.

Ortak ATM’lerden Para Çekme Ücreti yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın