Bankkart Combo Alışverişe ve Nakit Çekimine Nasıl Kapatılır?

Bankkart Combo alışverişe ve nakit çekimine kapatma işlemi konusunu bu yazımızda inceledik. Bankkart Combo, Ziraat Bankası tarafından hizmete sunulan hem banka kartı hem de kredi kartı olma özelliği ile bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bankkart Combo, kredi kartı özelliği sayesinde avantajlı kampanyalardan yararlanma yanında taksitli alışveriş yapabilme, nakit avans çekebilme ve harcamalarınız üzerinden Combo Lira kazanma fırsatı da sunmaktadır. Ancak zaman zaman kart güvenliği açısından Bankkart Combo kartınız için işlem sınırlaması getirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada Bankkart Combo nakit çekimine veya alışverişe kapatılıp kapatılmayacağı konusu gündeme gelmektedir.

Bu yazımızda Bankkart Combo alışverişe ve nakit çekimine kapatma işleminin nasıl yapılacağı konusunu inceleyeceğiz.

Bankkart Combo Alışverişe ve Nakit Çekimine Kapatma İşlemi

Zaman zaman gerek güvenlik gerekse harcamaları kontrol etmek amacıyla kredi veya banka kartı üzerinde işlem kısıtlaması yapmak ihtiyacı duyabiliriz. Bu kısıtlamalardan biri de kredi kartı ya da banka kartını alışverişe veya nakit çekimine kapatma işlemidir. Peki kredi kartı ya da banka kartı özellikli bankkart combo nakit çekimine ya da alışverişe nasıl kapatılabilir?

1- Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz

Ziraat Bankasının 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine kartınızı alışverişe veya nakit çekimine kapatılmasını söylemeniz yeterlidir. Gerekli güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra kartınıza siz tekrar açtırana kadar işlem sınırlaması gelecektir.

2- İnternet Bankacılığını Kullanabilirsiniz

Eğer Ziraat Bankası internet şubesi müşterisi iseniz işleminizi dakikalar içerisinde ve beklemeden yapabilirsiniz. Ziraat internet bankacılığına, Ziraat Mobil uygulamasına veya Bankkart Mobil uygulamasına giriş yaparak kart işlemleri menüsünden kartınız üzerine konulmasını istediğiniz işlem kısıtlamasını belirleyebilirsiniz. Bu sayede bankkart combo kartınızı alışverişe ya da nakit çekimine yahut her ikisine de kapatabilirsiniz.

3- En Yakın Ziraat Bankası Şubesine Gidebilirsiniz

Bankkart Combo ile ilgili tüm işlemlerinizi en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Şubedeki müşteri temsilcisine yapmak istediğiniz işlemi söylemeniz yeterli olacaktır.

4- SMS İle Bankkart Combo Alışverişe ve Nakit Çekimine Kapatma İşlemi Var Mı?

Şuan için SMS ile Bankkart Combo alışverişe ve nakit çekimine kapatma işlemi yapılamamaktadır. Bankkart Combo’nuza getirmek istediğiniz işlem sınırlamasını yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz.

Bankkart Combo Alışverişe ve Nakit Çekimine Kapatma İşlemini Nasıl Kaldırabilirim?

Bankkart Combo’ya getirdiğiniz işlem kısıtlamasını yukarıda yer verdiğimiz yöntemlerden birini kullanarak kaldırabilirsiniz. Bu anlamda Bankkart Combo işlem sınırlamasını kaldırmak için;

  • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir,
  • İnternet bankacılığına, Ziraat mobil veya Bankkart mobil uygulamalarına giriş yapabilir
  • En yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın