Basılı Kredi Kartı Ekstresi Ücreti Alan Bankalar

KMH basılı ekstre masrafı ya da basılı kredi kartı ekstresi için ücret alındığını duymamış olabilirsiniz. Ancak e-ekstre olarak değilde basılı olarak hesap özetinizi bankanın göndermesini isterseniz bu işlem için ücret ödemeniz gerekebilir. Detaylar yazımızda.

Kredi kartı ekstresi yapılan harcamaların toplam tutarını öğrenme, dönem borcu, asgari ödeme tutarı, son ödeme tarihi gibi bilgileri görebilmek için önemlidir. Hesap kesim tarihinden sonra kredi kartı ekstreniz size ulaştırılır. Sizde ekstre içerisinde yer alan bilgilere göre toplam kredi kartı borcunuzun ödemesini yapabilirsiniz.

Ödemelerin zamanında ve tutarın ödenmesi kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Bu nedenle ekstre içerisinde asgari tutar, dönem borcu, toplam borç gibi kavram lar yer alır ve borçlarınızı ödemeniz gerek son ödeme tarihi bilgisi yer alır. Ödenmeye borçlar için faiz uygulaması yapılır ve bu durum borcun artmasına neden olur.

Kredi kartı ekstresi kredi kartı kullananların harcamalarını gözden geçirebilmesine yarar. Peki kredi kartı ekstresi nasıl alınır? Kredi kartı ekstresini isterseniz bankaya vermiş olduğunuz adrese gelmesini isteyebilir, isterseniz e-posta olarak alabilirsiniz.

Bankaların pek çoğu kredi kartı ekstresini e-posta ile almak isteyen müşterilerinden kredi kartı ekstresi ücreti talinde bulunmuyor. Hesap kesim tarihinden sonra e-posta adresinize hesap özetiniz gönderilir ve sizde bu şekilde ekstrenizi kontrol edebilirsiniz.

Ancak istediğiniz adrese basılı olarak kredi kartı ekstresi gelmesini isterseniz bu durumda bankalar ücret talebinde bulunabiliyor. Aylık basılı hesap özeti için ücret ödemek istemiyorsanız bankanıza e-posta ile ekstrenizi almak istediğinizi iletebilirsiniz.

İşte bankaların basılı kredi kartı ekstresi ücretleri;

Garanti Bankası, Flexi Card basılı ekstre gönderim ücreti için 1.99 TL almaktadır. Eğer e-ekstre talibinde bulundursanız basılı ekstre ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır.

Garanti Bankası KMH ekstresi için asgari tutar olarak 1.54 TL belirlemiştir.

Finansbank Fix Card basılı ekstre gönderim ücreti için 2 TL almaktadır.

Vakıfbank, müşterilerinden AloŞubem aracılığıyla faks ile kredi kartı ekstresi ve dekont talebinde bulunması halinde 50 kuruş ücret almaktadır.

Vakıfbank kredili mevduat hesabına bağlı banka kartı Kredili Bankomat-724 için de 7 TL tutarında ekstre ücreti uygulanmaktadır.

Akbank kredi kartı kullanan müşterilerinden ek kart için basılı hesap özeti talep edilirse  1 TL ücret almaktadır.

Eğer kredi kartı ekstresi için ücret ödemek istemiyorsanız sadece elektronik posta yolu ile ekstre almayı tercih edebilirsiniz. E-ekstre ile kredi kartı hesap özetinin geç gelmemesini sağlayabilir hem de masraf ödemekten kurtulabilirsiniz. Ek kart için e-ekstre bankadan ayrıca talep edilebilir.

Ayrıca ekstrenizin gelmesini beklemeden harcamalarınızı kontrol etmek isterseniz internet şubesini ya da mobil bankacılık hizmetini kullanabilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra en son hangi harcamayı hangi tarihte yapmışsınız, ne kadar harcama yapmışsınız görmeniz mümkündür.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın