Bir SMS İle Kredi Veren Bankalar

Bir SMS ile kredi veren bankalar başlığı afaki bir söylem gibi gelebilir; ama gerçekten bankalara kredi başvurusu yapmak bu kadar kolay. Hem de gelir belgesi sunmadan, kefil göstermeden. Günümüzde bir çok banka SMS yoluyla kredi başvurusu imkanı tanımaktadır. Bu yazımızda SMS ile kredi veren bankaların 2018 yılı itibariyle hangileri olduğuna yer vereceğiz.

SMS İle Kredinin Özellikleri 

Teknolojik gelişmeler beraberinde hizmet sunumunda farklı anlayışların gelişmesine vesile oldu. Bu gelişmelerden biri de SMS yoluyla kredi başvurusudur. Bankalar artık müşterilerinin banka şubelerine gitmesine ve saatlerce sıra bekleyip kredi başvurusu yapması yerine SMS yoluyla kredi başvurusu yapmasını özendiriyor. Bu sayede bankalar hem zamandan hem de kırtasiye masrafı gibi diğer masraflardan tasarruf edebiliyor. Aynı şekilde müşteri için de zaman kaybı önlenmiş oluyor. Günümüzde bir SMS ile kredi başvurusu yaparak kredi sonucunu anında gören müşteriler kredi planlarını da daha rahat yapmaktadır.

SMS ile kredi başvurusunun en büyük avantajı kredi sonucunun anında öğrenilmesine olanak tanımasıdır. Ayrıca kredi başvurusu sırasında gelir belgesi sunmak, kefil göstermek, banka şubesine gitmek gibi zorunluluk olmaması sayesinde kredi başvurularında bir sorun da yaşanmamaktadır.

SMS ile kredi veren bankaların kredi tahsisinde dikkat ettiği en önemli konu kredi notudur. Her ne kadar kredi başvurusu sırasında gelir belgesi ve kefil istenmese de kredi notu düşükse bu aşamada kredi talebi reddedilmektedir.

SMS ile kredi veren bankaların sunduğu krediler tüketici finansman kredileridir. Yani bu bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. Dolayısıyla ihtiyaç kredisi almak için aranan şartlar ne ise SMS ile kredi almak için aranacak şartlar da bunlar olmaktadır.

SMS ile alınabilecek kredinin miktarı bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 30.000 TL’ye kadar kredi alınabilmektedir.

Hangi bankalar SMS ile kredi veriyor sorusunun cevabına geçelim. Aşağıda sms yolu ile kredi veren bankaların ve krediye nasıl başvurulacağını açıklıyoruz:

SMS İle Kredi Başvurusu Yapılabilecek Bankalar Listesi

Garanti Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasında yer alan Garanti Bankası SMS ile kredi başvurusu için yapmanız gereken, TC kimlik numaranızı, talep ettiğiniz kredi miktarını ve vadesini, aylık gelir düzeyinizi TL cinsinden yazarak 3390’a göndermenizdir. Mesaj göndermeniz üzerinden yaklaşık 5 dakika içerisinde kredi sonucunuz yine cep telefonunuza mesaj ile iletilecektir.

Akbank SMS İle Kredi Başvurusu

Akbank SMS ile anında krediden yararlanabilmeniz için 4425’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesaj kısmına TC kimlik numaranızı yazıp 4425’e gönderdikten sonra şayet kredi notunuz düşük değilse ve kredi sicilinizde de bir sorun bulunmuyorsa kullanabileceğiniz kredi miktarını cep telefonunuza mesaj yoluyla iletmektedir.

Türkiye İş Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

İş Bankası SMS ile kredi kampanyasından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey arada boşluk bırakarak TC kimlik numarası, talep edilen kredi miktarı ve aylık gelir düzeyinizi yazarak 4402’ye mesaj göndermekten ibarettir. Kredi sonucunuz anında cebinize gelecektir.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu             

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak çok kolay. Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranızdan Kredi yazıp arada boşluk bırakmak suretiyle TC kimlik numaranızı, aylık geli düzeyinizi, talep edilen kredi miktarını ve kredinin vadesini yazarak 4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Mesajı gönderdikten birkaç dakika içerisinde kredi sonucuna ilişkin bilgilendirme mesajı gelecektir.

Yapı Kredi Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Dijital bankacılık alanında marka olan Yapı Kredi Bankası, SMS yolu ile kredi başvurularında da ön sıralarda gelmektedir.  Yapı Kredi Bankası’na SMS yolu ile başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına aralarında boşluk olacak şekilde talep edilen kredinin türü, TC kimlik numaranız, aylık net gelirinizi yazarak 4411’e göndermelisiniz. Kredi sonucu anında cebinize gelecektir.

Vakıfbank SMS İle Kredi Başvurusu

Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu için yapmanız gereken tek şey 5724’e TC kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi TL cinsinden yazıp göndermenizdir. Kredi sonucu anında cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilecektir.

Halk Bank SMS İle Kredi Başvurusu

Hak Bankası da SMS ile kredi veren bankalar arasındadır. Halk Bank SMS ile krediden yararlanmak için aralarında boşluk olacak şekilde TC kimlik numarası, talep edilen kredinin türü, istenen kredinin miktarı ve aylık net gelirinizi yazarak 3401’e mesaj göndermeniz gerekmektedir.

TEB SMS İle Kredi Başvurusu

Türkiye’nin kurumsal işletmelere yönelik faaliyet gösteren TEB, son yıllarda tüketicilere yönelik kampanyaları ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. TEB ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında aralarında boşluk bırakacak şekilde TC kimlik numaranızı, talep edilen kredi türü ve miktarını yazarak 4466’ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

QNB Finansbank SMS İle Kredi Başvurusu

Avantajlı kredi kampanyaları ile Finansbank, SMS yolu ile kredi başvurusunda da adından söz ettirmektedir. Finansbank SMS ile kredi başvurusunu gerçekleçtirmek için TC kimlik numaranızı yazarak 5030’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Odeabank SMS İle Kredi Başvurusu

Odeabank sms ile kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına aralarında boşluk olacak şekilde KREDİM ve TC kimlik numaranızı yazarak 8844’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Şeker Bank SMS İle Kredi Başvurusu

SMS ile kredi veren bankalar arasında Şekerbank da yer almaktadır. Şekerbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için KREDİ yazıp aralarında boşluk olacak şekilde TC kimlik numaranızı ve aylık gelir düzeyinizi yazarak 1953’e kısa mesaj şeklinde göndermeniz yeterli olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın