Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka Ve Kredi Başvurusu

Borç Kapatma (Transfer) Kredisi Veren 5 Banka Ve Kredi Başvurusu: Refinansman kredisi olarak da bilinen borç kapatma kredisi, kredi borçlarını tek bir bankada toplayıp daha uygun koşullarda kredi ödemesi yapmak isteyenler için önem arz etmektedir. Günümüzde bir çok banka, borç kapatma kredisi sağlamaktadır. Ancak her bankanın kredi koşulları birbirinden farklı olduğu gibi verilebilecek kredi miktarı da birbirinden farklılık göstermektedir.

Bu yazımızda borç kapatma kredisi olarak bilinen refinansman kredisi veren bankalara yer vereceğiz.

Borç Kapatma (Refinansman-Transfer) Kredisi Ne Anlama Gelmektedir?

Borç kapatma kredisi toplumumuzda çok farklı şekillerde ifade edilmektedir. Borcu borçla kapatma kredisi, kredi kapatma kredisi,  transfer kredisi, refinansman kredisi bu ifadelerden bazılarıdır. Anlaşılır olması nedeniyle yazımızda daha çok borç kapatma kredisi ifadesini kullanacağız.

Borç kapatma kredisi, aynı bankadan kullandığınız farklı kredilerin ya da birden fazla bankaya ait kredi borçlarının, banka tarafından ödenmesi ve sadece ödemeyi yapan bankaya kredi borçlusu olmanız anlamına gelen bir ihtiyaç kredisidir. Borç kapatma kredisinde, bu krediyi veren bankanın rolü, sizin adınıza olan kredi borçlarını kapatmasından ibarettir. Yani borç kapatma kredisinde banka size nakit olarak para vermiyor. Banka, EFT yoluyla sizin adınıza olan kredi borçlarını kapatıyor ve sizin tek bir bankaya borçlu olmanızı sağlıyor.

Borç kapatma kredisi aslında bir ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kavramı çok geniş kapsamlı anlamlar içerdiği için bankalar kredi vermek adına yeni yöntemler bulabilmektedir. Borç kapatma kredisi de borç ödeme zorluğu çeken ya da birden fazla kredi yükü altında bulunan kişiler için bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır.

Borç kapatma kredisi ihtiyaç kredisi türü olduğu için, tüketici ihtiyaç kredilerine uygulanan kurallar, bu kredi için de geçerlidir. Dolayısıyla kredinin vadesi, kredi faiz oranı, kredi masrafları gibi konular aynen bu kredi için de geçerlidir.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Borç kapatma kredisinin birçok avantajı bulunuyor. Bunları kısaca şöyle gösterelim:

 • Borç kapatma kredisi kolay ödeme imkanı sağlar: Aynı anda birden fazla kredi borcu olan kimse elde ettiği gelirin büyük çoğunluğunu farklı faklı bankalara ya da aynı bankanın farklı kredilerine ödüyorsa, kalan gelir kişinin geçimi için zorlık meydana getirecektir. Borç kapatma kredisi sayesinde tüm kredi borçları tek bir kredi borcu haline getirilerek, daha düşük kredi taksitleri ile kolay ödeme imkanı olabilecektir.
 • Borç kapatma kredisi kredi notunun düşmesini önler: Mevcut kredi borçlarının zamanında ve tam olarak ödenmemesi halinde kredi notu düşecektir. Kredi notunun düşmesi ise bir başka bankadan kredi almak istediğinizde, kredi talebinizin olumsuz sonuçlanması anlamına gelecektir. Borç kapatma kredisi sayesinde, ödeme zorluğu çekilen mevcut kredi borçlarınız kapatılacağı için bu durum kredi notunuzun düşmesini engelleyecektir. Ayrıca alacağınız borç kapatma kredisini zamanında ödeyebileceğiniz için kredi notunu da yükselecektir.
 • Borç kapatma kredisi icra takibi ve hacizi önler: Ödenemeyen kredi borçları nedeniyle banka hakkınızda icra takibi başlatma tehlikesi söz konusu ise borç kapatma kredisi ile mevcut borçlarınızı kapatarak icra ve haciz tehlikesinden kurtulabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken, borç kapatma kredisinin icra işlemlerine başlamadan önce alınmasıdır. Aksi halde icra takibi başlamışsa bu durum kredi sicilinizin bozulmasına neden olacağı için başka bankadan kredi alma imkanı ortadan kalkacak demektir.
 • Borç kapatma kredisi düşük faizden yararlanma imkanı sağlar: Mevcut kredi borçlarınızı ödemede sorun olmasa bile bu kredi borçlarını aldığınız dönemde faiz oranları yüksek olabilir. Dolayısıyla düşük faiz oranlı borç kapatma kredisi alarak hem borçlarınızı kapatıp tek bir bankaya borçlanabilir hem de düşük faiz oranı ile daha az ödeme yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka ve Kredi Başvuru Şartları

Kredi kapatma kredisi veren bir çok banka bulunuyor. Bu bankalardan ülkemizde en çok merak edilen 5 bankanın borç kapatma kredisi özellikleri, başvuru şartları ve krediye başvuru yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

1.  Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank borç kapatma kredisi konusunda yüksek kredi imkanı sağlayan bankaların başında gelmektedir. Kredinin dikkat çeken özellikleri arasında emekliler için kefil istenmemektedir. Ayrıca kredinin vadesi uzadıkça istenen sigorta primi de artmaktadır. Denizbank borç kapatma kredisinin özellikleri şu şekildedir:

Denizbank Borç Kapatma Kredisi 
Kredi Miktarı 65.000  TL
Faiz % 1,46-1,52 TL
Kredinin Vadesi 48 ay  TL
Kredi Tahsis Ücreti Kredi tutarının binde 5’i
Sigorta Zorunlu olup 70,46 – 310,16 TL
Gelir Belgesi İstenebilir
Kefil İstenebilir
Krediye Başvuru Yolları
 • En yakın Denizbank şubesi
 • İnternet veya mobil bankacılık
 • Denizbank internet sitesi
 • Denizbank müşteri hizmetleri

2. Odeabank Borç Kapatma Kredisi

Yüksek limitli borç kapatma kredisi veren bankalardan bir diğeri de Odeabank’tır. Odeabank 100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak Odeabank, gelir durumunuz ve kredi notunu dikkate alarak yüksek limitli kredi imkanı sağlayabilecektir. Bu bağlamda Odeabank borç kapatma kredisinin özelliklerine göz atacak olursak:

Odeabank Borç Kapatma Kredisi 
Kredi Miktarı 100.000  TL
Faiz % 1,98 TL
Kredinin Vadesi 48 ay  TL
Kredi Tahsis Ücreti 525 TL
Sigorta 83 TL
Gelir Belgesi İstenebilir
Kefil İstenebilir
Krediye Başvuru Yolları
 • En yakın Odeabank şubesi
 • İnternet veya mobil bankacılık
 • Odeabank internet sitesi
 • Odeabank müşteri hizmetleri

3. QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi adı altında kampanya düzenleyen Finansbank, uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır.  Finansbank borç kapatma kredisinin özellikleri şu şekildedir:

Finansbank Borç Kapatma Kredisi 
Kredi Miktarı 50.000  TL
Faiz % 1,64 TL
Kredinin Vadesi 48 ay  TL
Kredi Tahsis Ücreti 250 TL
Sigorta 897 TL
Gelir Belgesi İstenebilir
Kefil İstenebilir
Krediye Başvuru Yolları
 • En yakın Finansbank şubesi
 • İnternet veya mobil bankacılık
 • Finansbank internet sitesi
 • Finansbank müşteri hizmetleri

4. Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisi adı altında borç kapatma kredisi imkanı sağlamaktadır. Krediye ilişkin detaylar şu şekildedir:

Akbank Borç Kapatma Kredisi 
Kredi Miktarı 50.000  TL
Faiz % 1,85 TL
Kredinin Vadesi 48 ay  TL
Kredi Tahsis Ücreti 52,50 TL
Sigorta 132,82 TL
Gelir Belgesi İstenebilir
Kefil İstenebilir
Krediye Başvuru Yolları En yakın Akbank şubesiİnternet veya mobil bankacılıkAkbank internet sitesiAkbank müşteri hizmetleri

5. Aktifbank “N Kolay” Borç Kapatma Kredisi

Aktifbank tarafından sunulan ve ihtiyaç kredisi adı altında verilen Aktifbank borç kapatma kredisinin özellikleri şu şekildedir:

Aktifbank Borç Kapatma Kredisi 
Kredi Miktarı 50.000  TL
Faiz % 2,89 TL
Kredinin Vadesi 48 ay  TL
Kredi Tahsis Ücreti 150 TL
Sigorta Zorunlu olup değişkenlik göstermektedir.
Gelir Belgesi İstenebilir
Kefil İstenebilir
Krediye Başvuru Yolları
 • En yakın Aktifbank şubesi
 • İnternet veya mobil bankacılık
 • Aktifbank internet sitesi
 • Aktifbank müşteri hizmetleri

Borç Kapatma Kredisi Veren Diğer Bankalar ve Kredi Miktarları

Borç kapatma kredisi veren diğer bankaların kredi miktarları, kredinin vadesi ve kredi miktarı aşağıdaki tabloda olduğu gibidir:

Borç Kapatma Kredisi Veren Banka Adı Kredinin Vadesi Kredinin Faiz Oranı En Yüksek Kredi Miktarı
Ziraat Bankası 48 Ay %1,67 100.000 TL
Burgan Bank 48 Ay %1,79-1,92 100.000 TL
TEB 48 Ay %2,20 60.000 TL
Yapı Kredi Bankası 48 Ay %1,77 50.000 TL
Halkbank 48 Ay %1,63 50.000 TL

Refinansman Kredisi Veren Bankalarla İlgili Önemli Hatırlatma

Borç kapatma (refinansman) kredisi almadan önce bankaların faiz ve kredi miktarlarını kontrol etmenizde yarar bulunmaktadır. Çünkü gerek kredi faiz oranları gerekse verilebilecek kredi miktarı ve diğer koşullar, ekonomik gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın