Borç Kapatma Kredisi ve Şartları

zzEkran Alıntısı

Bankalar “borç transferi kredisi” ismi ile üst üste gelen faizler ,borçlar nedeni ile müşterilerine destek olmayı hedefleyen bir kredi türü sunuyor. Kredi kartının borçları,taksitleri bireysel kredinizin faizi,ödemeleri peş peşe geldiğinde yaşanan bunalım ve ödeyememe sıkıntısı çekiyorsanız halk arasında olarak bilinen borç transferi kredesini almak için başvurabilirsinz. Borç kapatma ismiyle de anılan bu kredi bir tüketici kredisidir. , farklı bankalara olan borcunuzu bir banka ile anlaşmaya vararak bu bankaya yani tek bankaya ödeme yapmanızı sağlar. Borçlarınız anlaştığınız tek bankaya transfer edilir. Bu şekilde ayrı ayrı bankalara borç ödemek yerine tek bir bankaya borcunuz üzerinden ödemenizi gerçekleştirirsiniz.
Borç kapatma kredisi türünde kredi olanağı sağlayan bankalar sizin yerinize bu borçları tek bir noktada toplar. Sizin borçlarınızın olduğu bankalardaki borç sorununu ortadan kaldırır. Bu borç sorununu bitirmeyi hedefler. Borçlarınızı transfer den banka kendisine uygun olan oranıyla size kredi verir. Bu krediyi size uzun vadede sunarak borçlarınızı ödeme planı hazırlar.
Bankalar borç kapatma kredisini vermek için belirli şartlar sunar. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı bankanın sunduğu koşulları sağladığınızda kredinizi alabilirsiniz. Banka size uygun ödeme seçenkleri sunar. Sizde size en uygun ödeme imkanları ile borç kapatma kredisi veren bankalara borçlarınızın taşımasını gerçekleştirebilirsiniz. Size sunulan aylık %1,15 faiz oranı ile boçlarınızı istediğiniz bankaya geçirebilirsiniz. Bu şekilde borçlarınızı bir merkezden ödeme kolaylığını elde etmiş olursunuz.
Borçlarınız tek bir bankaya transfer ederek faiz oranı ile tek bir noktadan ödeme imkanı sunan bu krediyi çekmek için bankalar belirli koşulları sağlamanızı beklemektedir. Bu koşullar aşağıdaki gibi listelenebilir.
Borç transferi ile bankaya transferini gerçekleştirebileceğiniz ürünler şunlardır: ihtiyaç kredisi,kredi kartı ve kredisidir.
Borç tarnsferi ile bankaya transferini yapamayacağınız ürünler ise şunlardır: Konut kredi, KMH ve Finanbank’ta bulunan borçlar.
Tüketicinin krediğ borçlarının olduğu bankadan farklı bir bankaya borcun hepsini transfer etmek mümkündür. Ancak şube ekranında görünen kredi miktarından daha az miktarda olacak biçimde transfer işlemi yapmak mümkün değildir.
Borçlarınızı transfer etmek istediğiniz banka kredi kartı borçlarınızın toplamda ortaya çıkan borcunuzdan ya da toplam borcunuzdan daha az miktarlı olacak şekilde transfer edebilirsiniz.
Başka bankalara yapacağınız ’leri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Transfer işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz bankaya yaptığınız EFT’ler işlemi gerçekleştirdiğiniz gün değil, bir sonraki iş gününde transfer işlemini gerçekleştirmek istediğiniz bankaya ulaşmaktadır. Müşteri diğer banka şubesine telefonla ulaşarak da ödemeye dair bilgi verebilir. Bilgilendirme işlemi mutlaka gerçekleştirmelidir.

Borç Kapatma Kredisi için bankalar tarafından istenecek belgelerde değişiklik görülebilir. Ancak genel olarak aşağıdaki belgelere yer verilmektedir.

  • Nüfus cüzdanınızın aslının ya da noterden tasdiklenmiş sureti.
  • Adres Kayır Sistemi’ nde kayıt bilgileriniz güncel olarak bulunmuyorsa bir fatura götürmeniz gerekmektedir. Bu fatura son üç ayda düzenlenmiş olan doğalgaz, su , cep telefonu hattınızın olduğu bir fatura olabilir.
  • Eğer gelir belgesiz ön onay alamazsanız bankaya gelir belgesi  götürmeniz gerekebilir.

Daha ayrıntılı bilgi için ilgili bankalardan olan DenizBank, Akbank, Vakıfbank şubelerine giderek krediniz hakkında bilgi alabilirsiniz ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Ahmet
    10 Eylül 2015

Bir cevap yazın