Burgan Bank Tüm Şubelerin Çalışma Saatleri ve Mesai Günleri

Burgan Bank Tüm Şubelerin Çalışma Saatleri ve Mesai Günleri: Burgan Bank mesai saatleri ve günleri konusu şubeden bankacılık işlemleri yapmak isteyenler için önem arz etmektedir. Gerçekten bankamatiklerin izin verdiği limitin dışında para yatırma ve çekme işlemleri, kredi alım işlemleri gibi şubeden yapılması gereken bankacılık işlemlerini çalışma saatleri içinde gerçekleştirilebilir. Dolayısıyla bankanın çalışma saatleri dışında bu işlemleri yapmak mümkün değildir.

Bu yazımızda Burgan Bank çalışma saatleri, Burgan Bank çalışma günleri ve Burgan Bank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Çalışma Saatleri Yaz / Kış Saati
Haftaiçi açılış saati 09:00
Haftaiçi kapanış saati 17:00
Öğle tatili başlangıç 12:00
Öğle tatili bitiş ve öğleden sonra mesai başlangıcı 13:00
Haftsonu çalışma saatleri Haftasonu kapalıdır.
EFT saatleri 09:00-16:30

Burgan Bank Mesai Saati Kaçta Başlıyor?

Finans kuruluşu olan bankalar, bankacılık hizmetlerini de finans işlemlerinin yapıldığı saatlere göre ayarlamak zorundadır. Dolayısıyla diğer bankalar gibi Burgan Bank çalışma saatlerini Borsa İstanbul ve döviz piyasalarının işlem saatine göre ayarlamıştır. Bu bakımdan Burgan Bank çalışma saati başlangıcı 09:00’dur. Tüm Burgan Bank şubeleri 09:00’dan itibaren bankacılık işlemlerine başlamaktadır.

Burgan Bank Çalışma Saati Kaçta Bitiyor?

Burgan Bank çalışma saati bitimi piyasaların işlem saatine göre belirlenmiştir. Bu anlamda Burgan Bank mesai saati 17:00 itibariyle sona ermektedir.

Burgan Bank Öğle Arası Saati Kaçla Kaç Arasıdır?

Burgan Bank öğle arası saati, diğer bankaların öğle arası verme saati ile uyumludur. Bu anlamda Burgan Bank saat 12:00 itibariyle öğle arası vermektedir. Bir saat süren öğle arasının ardından 13:00’da tekrar mesai başlamaktadır. Dolayısıyla Burgan Bank öğle arası 12:00-13:00 arasıdır.

Burgan Bank Öğle Arası Çalışma Saati Uyguluyor Mu?

Burgan Bank’ın  herhangi bir şubesinde öğle arası çalışma saati uygulanmamaktadır. Bu nedenle Burgan Bank şubelerinde öğle arasında işlem yapamazsınız. Sadece işlem yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için geçici olarak öğlen çalışma saati uygulanabilmektedir.

Burgan Bank Kış Çalışma Saatleri Kaçtır?

Saatlerin kış saati uygulaması nedeniyle bir saat geri alındığı dönemde Burgan Bank kış çalışma saatleri merak edilmektedir.

Burgan Bank kış saati uygulamasına geçildiği dönemde yani saatlerin bir saat geri alınması halinde çalışma saatlerinde değişikliğe gitmemektedir. Burgan Bank kış çalışma döneminde mesai başlangıcı 09:00, mesai bitimi ise 17:00’dir.

Burgan Bank Çalışma Günleri Nelerdir?

Burgan Bank Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olmak üzere haftanın 5 günü şubeden hizmet vermektedir.

Burgan Bank Haftasonu Çalışma Saatleri Nedir?

Bir dönem ülkemizde hafta sonu şubeden bankacılık hizmetleri verilmekteydi. Dolayısıyla bankacılık hizmeti almak isteyenler halen bu hizmetin devam edip etmediğiniz merak etmekte ve “Burgan Bank  haftasonu çalışma saatleri nedir” sorusunun cevabını merak etmektedir. Ancak ne yazık ki tüm bankalarda olduğu gibi Burgan Bank  da diğer bankalar gibi hafta sonu mesaisi yapmamaktadır. Bu nedenle cumartesi ya da pazar günü Burgan Bank şubelerine giderek işlem yapmanız mümkün değildir.

Burgan Bank EFT Başlayış ve Bitiş Saatleri Kaçtır?

Burgan Bank EFT saatleri 09:00 ila 16:30 arasıdır. Dolayısıyla Burgan Bank  mesai saatleri dışında EFT yapılması halinde EFT, bir sonraki günün EFT saatlerinde işleme geçmektedir. Benzer şekilde tatil günleri EFT yapılması halinde de EFT tatili takip eden ilk iş günü EFT saati itibariyle işlem görecektir.

Burgan Bank Çalışma Saatleri Dışında Nereden Bankacılık İşlemi Yapabilirsiniz?

Gerek öğle arasında gerek hafta sonlarında gerekse tatil günlerinde şubeden bankacılık işlemi yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla bankacılık işlemi yapmak istediğinizde bu işlemi nereden gerçekleştirebileceğiniz konusu önem arz etmektedir.

Bankaların hemen hemen hepsi dijital alt yapısını internet teknolojisi ile uyumlu hale getirmiş durumdadır. Bu bakımdan mesai saatleri dışında ya da tatil zamanında bankacılık işlemlerinizi ücretsiz olarak şu kanallardan biri ile gerçekleştirebilirsiniz:

  • Burgan Bank 0850 222 82 22 numaralı müşteri hizmeti
  • Burgan Bank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı

İlginizi Çekebilir: Bankalardan kefilsiz konut kredisi alınıp alınamayacağı konusu hakkında bilgi edinmek konut kredisi başvurusu yapmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın