Bütün Kredilerimi Tek Bankada Toplamak İstiyorum

kredileri-tek-bankada-toplama

Bütün Kredilerimi Tek Bankada Toplamak İstiyorum: Farklı bankalardan krediler aldıysanız borç transfer kredisi veren bankalar ile kredileri tek bir bankada toplayabilirsiniz. Borç transferi kredisi adıyla ya da kredisi ismiyle de duyulan bu işlem ile ödemelerinizi bir bankadan gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı bankalardan konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi krediler aldıysanız ve her ay taksitlerini farklı bankalar yerine tek bir bankada ödeme yapmak istiyorsanız borç transferi kredisi kullanabilirsiniz.

Bankalar borç transfer kredisi bir diğer adıyla borç kapatma kredisi ile kredileri tek bir bankada toplama imkanı sunuyor. Bazı bankalar ise kredileri tek bir bankada toplama için kampanyalar düzenliyor. Kredileri taşıma işlemiyle kredileri tek bir bankada toplarken dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar sayılabilir.

  • Kredinizin kalan borç miktarını gözden geçirin.
  • Kredilerinizin faiz oranları ile kredilerinizi taşıyacağınız bankaların faiz oranlarına dikkat edin.
  • Kredilerinizin taksit tutarlarına dikkat edin.
  • Toplam kredi maliyetini gözden geçirin.

Farklı bankalarda kredi kullanan kişiler, tüm kredi borçlarını tek bir bankada toplayarak, ödeme şeklini de tercih edebilmektedir. Eğer, kredilerimi tek bankada toplamak istiyorum düşüncesine sahipseniz eğer, uygun faiz ve vade seçenekleri sunan bir bankayı tercih ederek, tek bir banka üzerinden tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Uygun faiz ve ödeme seçeneği bir sunan bankaya borçlarınızı tek bankada toplamak istediğinize dair başvurduğunuzda, banka tarafından borç kapatma kredisi sunulmaktadır.

Borç kapatma kredisi kapsamında, başvurduğunuz banka, mevcut tüm kredi borçlarınızı hesaplayarak, tüm borçlarını diğer bankalara ödemektedir.

Ödenen kredi tutarı üzerinden de kendi uyguladığı faiz ve vade seçenekleriyle birlikte, kişilere yeni bir ödeme planı oluşturmaktadır. Böylece, kişiler farklı bankalara olan kredi borçlarını borç transfer kredisi ile kapatmış olmakta ve bu süreçten sonra sadece tek bir bankaya ödeme yapabilmektedir.

Borç transfer kredileri için başvuru yaptığınız bankalardan kredinizin onaylanma süreci ise biraz zor olabilmektedir. Bankalar, kredi borçlarını ödemede zorluk çeken bir kişiye kredi verecek olduğundan dolayı kendisini garanti almak adına bazı teminatlar isteyebilmektedir.

Bankalar, borç kapatma kredilerinde genel olarak ev, arsa ve dükkân gibi gayrimenkulü ipotek olarak talep etmektedir. Bu teminatlar dışında kişinin gelir durumunu gösteren belge de istenmektedir. Bankanın talep ettiği gerekli teminatları ve belgeleri sunduğunuzda, bankalar tarafından borç kapatma kredisi konusunda daha olumlu bir tavır izlenmektedir. Teminatsız bir şekilde borç transfer kredisi alabilmek ise çok düşük bir ihtimaldir.

Borç Kapatma Kredisi ve Şartları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın